15. maiks tuleb PRIA'le teatada mesilasperede arv 1. mai seisuga

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
01.05.2011
15.05.2011

Vastavalt põllumajandusministri määruse nr 88 §-le 3 tuleb 15. maiks PRIA'le teatada mesilasperede arv 1. mai seisuga.


PRIA põllumajandusloomade registrisse tuleb kanda ehitistena kohad, kus tegeletakse mesindusega, seda nii oma tarbeks kui turustamise eesmärgil.

PRIA infolehe kohaselt on kõigi mesilate registreerimise kohustus tingitud Eesti Mesinike Liidu vajadusest luua täielik mesilate andmekogu eesmärgiga kaitsta mesilasi taimekaitsevahendite kasutamisest lähtuvate ohtude eest ning Veterinaar- ja Toiduameti vajadus tõhustada järelevalvet mesilastaudide tõrje ja toodangu osas.

Täpne mesila asukoht ning mesiniku sidevahendite andmed registris võimaldavad mesilasperede kaitset taimekaitsevahendite võimalike kahjustuste eest, kuna teavet mesilate asukohast saavad maakondlikud järelevalveametnikud ja volitatud veterinaararstide vahendusel ka põllupidajad, kes tahavad kasutada oma põldudel taimekaitsevahendeid ning kellel on kohustus tööde teostamisest kaks päeva ette hoiatada oma põllust kahe kilomeetri raadiuses tegutsevaid mesilaste pidajaid.

Mesilate asukohainfo on vajalik ka järelevalvetegevuse koordineerimisel mesilastaudide (ameerika haudmemädanik, väike tarumardikas, nosematoos jm) levimise puhul. VTA järelevalveametnikud kontrollivad regulaarselt mesindusega turustamise eesmärgil tegutsevaid mesilaid. Oma tarbeks mesilasperede pidajaid kontrollitakse, kui on põhjust kahtlustada mesilastaudi levikut vastavas piirkonnas.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Mesilaspered

Andke lollile teada, mis kasu on perede registreerimisest!!!Kas ainult täpike üldarvestuses???


Need kes põldu ravivad (mürgitavad) on SINU mesilale küll (pohhu!!!). Kõik tahavad kergelt ja mugavalt RAHA!!!


Kohtus käimine on lõppkokkuvõttes kaotamine mesinikule!!!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Registreerimine

Nagu ma möödunud sügisel Arvi Raiele ütlesin, ei kavatsenud ma enne mesilat registreerida, kui seda laua tagant tõusmata teha ei saa. Ikkagi e-riik nagu peaks olema või mis...


 Ja ennäe, mesila saigi kirja. Vaja läks arvutit koos ID-kaardilugejaga, vajalikud koordinaadid sain maa-ameti kodulehelt, täitmist vajavad avalddused PRIA lehelt, digiallkiri alla ja valmis. Tõsi küll, telefon osutus ka vajalikuks, no mis teha kui ma ei ole veel harjunud, et mesila on ehitis ja mesilased põllumajandusloomad... Aga pole hullu, Euroopas on ka porgand puuvili ja neljarattaline sõiduk mopeed, inimene harjub ka mesiloomadega...

Pronksmedal (100p.)

Sama siin

Mesila kirjas ja ühtlasi perede arv teatatud. Lisaks ainult nii palju, et e-pria kaudu tegemine lubati järgmisel aastal käiku anda. Seni e-post abiks

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Teatamine PRIA,le

Teine toolilt tõusmata võimalus on telefoni teel .Hoonete registri paberite peal oli neid kümmekond.Mina kui riigi kuulekas kodanik tegin seda täna viimasel päeval ,homme üle homme puhkepäevad.Ametnik seal toru teises otsas jättis väga sümpaatse mulje.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Teatamine PRIA-le

Kui olete Pria-lt saanud EHITISE REGISTREERIMISNUMBRI EE-xxxxx koos kaardiga,siis saate esitada perede arvu e-aadressil loomakasvatus.register@pria.ee  Minumeeles toimib ilma toolilt tõusmata.


     Mikroe... Mart

ikkagi soovitaksin ka lasta


ikkagi soovitaksin ka lasta numbrid lindudele jala külge riputada siis oleks see riigikontroll kodaniku üle veel täielikum.


laskem kodanikul lihtsalt elada ja toimetada

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Ei

saa jah e-pria kaudu ja meili teel ka mitte. Tuleb ise kohale minna ja esitada. Käisin ära ja ka teised suuremad Saaremaa mesinikud.

 Pokumehele- Saaremaal on peale tarumardika ka veel 3 vesinikupommi ja tosinakaupa tuumarakette Smile


 

Saab ikka

e-prias teed ennast loomapidajaks ja e-mailiga saadad täidetud ja allkirjastatud paberid. Seega ei pea ikka ise kohale minema. Maa-ameti kodulehelt leiab vajalikud mesila koordinaadid.

Pronksmedal (100p.)

eks paista

Talitasin eile õhtul Eero juhiste järgi ja eks nüüd siis paista, kuidas prialased reageerivad. Annan kindlasti tagasisidet.

Pronksmedal (100p.)

vastus

Tõesti toimib.
kui peale keskööd kirja neile digiallkirjastatult ära saatsin, siis ei osanud oodatagi, et nii kiirelt vastuse saa. kell 9 oli vastus postkastis, et mesila on registreeritud.

Kirja sisu:

Teie mesila on registreeritud, saadan inventuuri. Küsimuste tekkimisel palun võtke ühendust!

(Inventuuri kaks viimast lehekülge ei puuduta mesilasi)


mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Ausalt öeldes paneb mind

Ausalt öeldes paneb mind veidi imestama  Eesti mesindusprogrammi eestvedajate leigus antud teema reklaamimisel, sõltub ju mesindusprogrammi rahastamine otseselt riiklikus põllumajandusloomade registris registreeritud mesilasperede arvust..

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Teatamine PRIA-le

Teatamine peab olema lihtne ja tehtav arvutist eriti jutuka rahvale.Seda on lihtne teha e-pria kaudu kuid pole veel hakkama saanud.Registreering andmepaasi tehtud kuid veel jutule ei võta.Kuidas taibudel edeneb.


       Mikroe... Mart

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Mart, kas

sa e-pria kaudu andsid oma peredest teada?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

väike tarumardikas

Kas oskab öelda, millal on jõudnud Eestisse väike tarumardikas?
Mulle on seni jäänud mulje, et meil sellist looma ei esine või on teda vähesel määral Saaremaal näiteks.

Pronksmedal (100p.)

mardikas

Vist nägin kevadel, esimese läbivaatuse ajal mõnd mardikat. Kindel pole, oli suht pisike alla 1cm, ovaalse, tumeda, kestaga.  Tarus, matti kergitades sibas paar tk selle all. Vajutasin nad kohe peitli otsaga puruks. Täna kohe teen neile äädikatõrjet. Ei oska õelda, kui suur kahjustus võib olla. 

Olen suht algaja mesindushuviline põhja-Saaremaalt. Suutsin oma esimesed 3 peret ületalve  pidada ja nüüd selline nuhtlus Sad

Pronksmedal (100p.)

valehäire

Praeguseks ,mõned nädalad hiljem, leidsin tarust veel ühe isendi, kes ennast suht rahulikult kinni lasi püüda (teeskles surnut). Lähemal uurimisel tuvastasin, et tegemist siiski ei ole väike tarumardikaga. Kinnipüütud isend on piklikuma kehaga, pikkus 1cm, pool kestast hallikamat värvi. Sellist tõukude kahjustust: http://zipcodezoo.com/Photographers/James%20D.%20Ellis.asp ega mingit muusugust kahjustust näha ei ole.

 Huhh... hingasin kergendatult, aga veel ei tea, mis elukad mu tarru ennast smugeldanud on? Uurime veel.

Pronksmedal (100p.)

tuvastatud

Pahalase nimi on Harilik Nahanäkk. Mõned aastad tagasi on siinsamas foorumis ka sellest juttu olnud: http://mesindus.ee/node/467

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

register

Nagu üritamisel selgus esialgu e-priasse otse esitada ei saa.Plangeti väljsatrükk täita ja saata meiliga ,soovitati


       Mikroe... Mart

Esimese mai seisuga :(

1. maail oli nii külm, et ei saanud peresid kontriollida, kuidas ma nüüd oskan registri pidajale öelda, mis seis oli?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kaarelkahele

Neid priias tööl olevaid naisi ei huvita mitu raami on mesilasi või audme raame.   Neid huvitab  mitu peret on alles ja mitu on ära surnud.   Lisa küsimuseks vöivad veel küsida miks vällja surid , need kes  talvejooksul ära surid.    Enamasti on näha 1 maiks kes on elus ja kes pole.  Kui sa ka 2 vöi 3 mai  seisu paned ei tule seda keegi kontrollima kas se on 1 mai seis või 5 mai seis.

Need kes priias töötavad reeglina ei tea mesilastest eriti midagi.  nii et neid huvitab ainult palju elus japalju surnud.

Pronksmedal (100p.)

Kuidas

anda ennast üles,pean silmas seda kui oled juba eelmine aasta prias kirjas.Kui kellelgi on täpseid juhtnööre pange ülesse,Hea on kui toimingute tegevus kirjas.Mind paneb ausalt see imestama,et meie seltskond nii lahja on.Meid käib siin palju,kellelgi on ju see teatamise prodsetuur tehtud.

Kommenteeritakse igasuguseid mõtetusi,Olge asjalikudja sõbralikud.Foorumite mõte ju ongi selles et ühistöö kiirem..
Eks hakkan siis ise ka uurima ja puurima.

Silver

Pronksmedal (100p.)

Niisiis.

Endast teadaandmine :
1.tuleb kohale sõita.
2.Ametnike vastutuleku korral saab ka postiga saata vastava plangeti oma allkirjaga.
Taotlusvormi mesindamiseks kasutatava ehitise registreerimiseks ja mesilasperede arvu teatamise vormi leiab eelpool viidatud PRIA infolehelt.
3.Jõgeva maakonnas saab ka telefoni teel teatada perede arvu ,kui oled juba eelnevalt registris kirjas.Vajalik teada enda nummbrit mis algab EE.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Mis jutt ,et ei saa meili teel perede arvu teatada ?

Juba eelmisel aastal oli võimalus PRIA- le meilitsi esitada taotlus ehitise registreerimiseks ja perede arvu teatamiseks . Tuli lihtsalt nende kodulehelt blanketid arvutisse laadida siis ära täita ,lisada juurde maaameti kadastritunnustega kaardi pdf.väljatrükk ,sellele märkida mesilas grupi täpne asukoht ,alkirjastada ID kaardi abil ja meiliga PRIA poole teele . Järgmine päev tuli vastus ,et dokumendid on töötlusesse võetud , kolme päevaga tulid paberid postiteel koju .  Sama tegin perede arvu teatamisega ,tõmbasin blanketi arvutisse ,täitsin vajalikud EE....... kohad vastavate numbritega ning lisasin perede arvu  ID digialkiri ja meilitsi teele . Kõik toimib ideaalselt vähemalt minul tõrkeid ega PRIA poolseid äraütlemisi ei ole olnud .