Mesilaste jootmine

Pronksmedal (100p.)

Kuna vähemalt Kagu Eestis on pikk põuaperiood - -vihma tuli viimati möödunud aastal, siis missugused võimalused on mesilaste jootmiseks. Olen proovinud purkidega, nõud millel on ujukid peal - tulemus on nulli lähedane. Mõni oskab kindlasti soovitada veel variante - kõige parem pildiga.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

jootmine


Jootmise viise on palju .   võib anda sööda nõust,


teine võimalus on nagu tibusid  joodetakse . võtat purgi ja  kohvitasi alus taldriku.  purgi paned vet täis ja alustaldriku peale. Siis keerad  taldriku ja PURGI KOOS TAGURPIDI.   siis paned need mõlemad  kõvale alusele.  Kui purk ja taldrik on kindlal alusel  (et ümber ei läheks). Siis paned purgi ja taldriku vahele tiku.. Kui taldrikult vesi kahaneb ,siis  purgist nõrgub juurde.   3 võimalus on  piima nõu. millele on pandud kraan. selle nõu paned kõrgemale alusele. Kraani kohta teed puidust kald tee. mille peale on löödud teogonaalis liistud (kalasaba tapi kujuga) et vesi hakaks sik sakis  lauda mõõda ala voolama.  Kõige alla maapina vastu paned kausi samaldega. kuhu vesi pidama jääd kui lauda mõõda on alla voolanud.   Mesilased korjavad nüüd seda vett nende liistude pealt ja ka sambla pealt alt tünist. kui vett hakad kald teele  laskma siis paned selle tilkuma.


Joonist või pilti mul pakuda pole kuid pilt sellest on peaegu igas mesindus raamatus.


varjante on muidu veel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jooginõu

peab olema minimaalse  väärtusega .Roostevaba õllenõu võib ära kõndida kui just oma õues ei ole.Idee mulle igatahes meeldib

Pronksmedal (100p.)

Jootmine

Suur TÄNU Teemas! Otsisin vanu raamatuid ja leidsin midagi. Panin ka Sinu näpunäited hakkama (alati ei olegi pilti vaja, pilt peab tulema ise silmade ette).


Kui midagi teed siis on loota tulemusi aga kui jääda lootma siis ??????

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

jootmine


Lihtne ja odav jooginõu!


Plastikkauss täidetud samblaga ja vett täis,paigutatud päiksepaistelisse kohta ja piisavalt ligidale tarudele.Mesilased maanduvad samblal ja joovad sealt sambla vahelt.Ainuke asi,et peab pidevalt värsket vett lisama,et kaus kuivaks ei jääks.

Pronksmedal (100p.)

Üllatus

Kuigi tarude kõrvale seatud korralik joogi koht, voolava ja seisva veega, avastasin mesilast u. 50 m kaugusel, vanaraua laos, vana vann, kuivand lehti ja lumesula vett põhjas ja päris hulgem mesilasi seal joomas Cool. No mida?! Kas nö. porilombi vesi on tõesti maitsvam, kui puhas puurkaevu vesi?