kile

Pronksmedal (100p.)

videotest on näha , et korpustarude pidajad panevad viimasele korpusele kile raamide peale, ei tea miks see peaks hea olema, äkki võiks lamavtarude raamide peale ka kile panna ? hoiab ehk soojust kokku ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kile

on korpustarul ideaalne varakevadest hilissügiseni.talvel on parem vineer või puidust isolatsiooniplaat saab hingata.paljudel on kile aasta läbi peal ja tugevad pered talvituvad päris hästi.lamaval on põhiliselt raamide vahel vahepulgad .õhutus läbi lennuava arvan jääb liiga umbseks

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kile


Mina isiklikult kasutan kilet lankstroti tarul. See on 2 pöhjusel. kuna lankstrotil ei kautata vahe lagesid, siis ei lase kile  taru katuseid ja raame kinni kittida taruvaiguga või kärgedega. (ajalehe aga mesilased teeksid pulbriks ja kitiksid ika katuse kinni)  ja teine pöhjus on et haudme  väli vajab niiskust teatul määral, seega kile ei lase sellel niiskusel eralduda.    (mul on kile aasta rinkselt). Korpus tarus käib ventilatsioon pöhja ja lenulaua vahel. seal kile korpuse ja katuse vahel ei sega.  lamav tarus aga käib ventilatsioon lennu  ava ja katuse vahel seal hakab talvitumisel segama ventilatsiooni tarus.

Pronksmedal (100p.)

kile

kevadel ja suvel kasutan kilet nii korpustes(raamivahepulkade asemel) kui lamavates(ajalehe asemel kattena).Talvel ei ole kile hea. Puust ja vineerist korpused ei taha talveks kile ega põhjavõrku. Algul esimese huraana kasutasin mõlemaid nüüd olen kogemuste kasvades võrgust ja kile kasutamisest talvel täiesti loobunud. Kile ja võrk sobivad ainult pressitud penotarule. Puu ja vineer ei kannnata umuksis olemist. 

Pronksmedal (100p.)

kile*

Pronksmedal (100p.)

võrkpõhi

võrkpõhi on mõeldud talveks penotarule. seal on kile peal ja niiskus koos kondents veega voolab mööda peno seinu alla ja siis võrgu kaudu välja. Vineer, puit, soomepapp imab selle niiskuse sisse ja ei kuiva kui õhutus ainult alt käib. Tulemuseks hallituse vohamine vineeril. Vineerseinaga korpustau tuleb panna talveks kerge nurga alla , et niiskus ja võimalik vesi lennuava suunas välja voolaks ja sellest piisab. Kaldu panemine aitab ka nälga vältida (mesilased saavad kõrgemale üles ronida) + taru sisene õhuvahetus on parem st. tekib sisemine õhu tsirkulatsioon.