Tahan alustada pidamist

Tere,

Pikka aega juba plaaninud omale võtta harrastuseks pere või paar. Pole antud alaga aga üldse kokku puutunud peale selle, et tarbin mett suurtes kogustes. Elan sellises tänapäevases elurajoonis kus mul pinda ca3000 m² - on see üldse lubatud või mõistlik/ohutu? Ei ole vist eriti mõtet siia mingit küsimustejoru laduda. Äkki leidub keegi kes sooviks nõu anda - millest alustada või on muid asjalikke vihjeid ja õpetusi.

Ilusat kevade jätku ja tänud juba ette kõigile hääde soovituste ja õpetussõnade eest.

Tanel

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mina arvan

et parim viis alustamiseks,kui ennem kokkupuudet pole olnud,on see,et leiad mesiniku,kes on nõus sind lihtsalt esialgu tarude läbivaatuse juurde võtma. Saad mingi pildi ette,loed raamatuid,loed netist jne. Edu sulle!

Pronksmedal (100p.)

Kui...

tõsine huvi võta ühendust. Päevakese kõnnid kaasa ja saad
selgeks kas mesilastepidamine sobib Sulle või mitte.
No asja juurde kuulub ka tasuta 1-5 nõelatasaamist.
Kui soovid siis rohkem

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kui hahad


tegelda mesilastega kas nõelamist üldse kannatad.Milline on su korjemaa.Mul endal praegu 25  eelm. aastal tehtud perekest 900 m2 suvila rajoonis , naabrid natuke kardavad  aga olen hakkama saanud . Kui õunapuud õitsemise lõpetavad viin maale korjemaadele . Elamurajoonis peaks kindlasti olema rahulik tõug , kes naabreid ei kimbuta. Heino

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu poolne soovitus

Nagu eel pool nimetatud tuleks köigepealt selgeks teha kas  sa pole alergiline mesilas mürgi vastu.  Kui oled siis pole mötet endale mesilasi vötta, see vöib  surmaga löppeda.  Ja ilma asjata raha mesindus invendari alla pole siis mötet.
Kui selle oled selgeks teinud. tasub edasi mötlema hakata.   Köige kasulikum  algajale on otsida lehtedest, netist  ja mujalt kus mesiniku surma koral , vöi kui keegi loobub mesilaste pidamisest, müüakse kogu vara maha.(mesindus inventar). kasulikum on osta mesiniku lese kääst, kuna nemad ei tea inventaari indadest eriti midagi ja müüvad odavamalt.  muidugi vajab se inventar korastamist ja remonti, kuid koraga uued ostes  kipub alustamine väga kalliks minema.  Vöib isegi juhtuda et saad samast kohast ka peresid.  Kuid tavaliselt kipuvad vanadel mesinikel suht vihased mesilased olema. seega kui mesilased ostad  tuleks mesilas ema välja vahetada. Kuna aga oled algaja ei oska sa ise emagi üles leida, seega pead  usaldus mesiniku  endale muretsema, kes näitaks milline on ema mesilane, milline lesk ja milline töömesilane. Usaldus mesinik on algajale väga vajalik  kuna sa vöid lugeda foorumis ,raamatust , kui aga pole oma silmaga näinud on asi ikagi 0 lähedane.  Alustamisel tekib must miljonit küsimust mis ,miks ja kuidas.
kindlasti saab mesindus eest vastuseid, kuid kui esineg aigusi ja muud ei oska  algaja midagi arvata. seega usaldus mesinik on vajalik, kui ise ei oska siis kutsud tema ja ta aitab sind. teinekord ei pea kohale tulema piisab sellest kui elistad ja nöu küsid.   Muidugi raamatute lugemine ei tee paha pöhi töed selgeks.   Muidugi köige parem oleks kui läheksid selle alasele koolitusele. seal näidatakse ja kui on küsimusi saad ka nendele vastused.