Ettevaatust mesilaste ostmisel!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mesi.ee  kuulutuste hulgas jäi silma kuulutus " Müüa 2 mesilasperet..."
Kuulutuse lisanud mesinik on kõigile teada netinimega karumõmmi, kes nädal tagasi halas kõigi ees, et tema mesilas on avastatud AHM e. ameerika haudme mädanik ja tema ei teadvat enam mida teha või kuidas olla!
Kuidas aga meie peame olema, äkki karumõmmi selgitaksid kõigile oma turundusplaani!?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

AHM

Helistasin täna sellel numbril. Sain kaubale 2 pere osas. Lubas ise kohale tuua. On see kindel, et tegu on tema kuulutusega? Hetkel on küll tunne, et parem karta kui kahetseda!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

selgitan oma

selgitan oma turundusplaani-mul on kindel idee tappa AHM tõvega kogu Eestimaa mesilasperesid,et siis paljundada ja müüa oma sinimustavalge kirjut mesilastõugu!!!

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Halb vastus

Saad ehk aru, et iroonia siin ei aita, palun selgita avalikkusele, milliseid peresid sa müüd, sest pole just meeldiv kuulda, et mees kelle mesilas väidetav AHM avastatud, müüb mesilasi täie rahuga.
Minu asi pole sind tümitada aga, kui sa oled kord nii loll, et aru ei saa asja tõsidusest, siis miks ka mitte, mul on valusad rautatud otstega saapad täiesti olemas!

Pronksmedal (100p.)

Karumõmmi kaitseks

Karumõmmi on käitunud täiesti seaduskuulekalt, sest on ju ta teavitanud VTA-d haigusest. Kui VTA ei ole pidanud vajalikuks välja kuulutada karantiini seal piirkonnas ju ei ole siis ka müügi- ega ostukeeldu.  Järelikult ei pea VTA AHM-i ohtlikuks haiguseks või on see juba üldlevinud.


Karumõmmi on tubli, et ise AHM-ist teistele mesinikele teatas.

Pronksmedal (100p.)

Kõik on õige aga

Kõik on õige aga sellegipoolest peaks AHM-ist teataja selgitama avalikkusele ka oma jooksva mesilastemüügi tagamaid. Mingit taolist kohustust muidugi kellegile ilmselt panna ei saa aga puhtalt inimlikust aspektist teiste mesinike vastu võiks loo tagamaid natuke selgitada ju. Mis annab näiteks müüjale sellise kindluse, et ostja ei vea omalegi mesilasse AMH-d või on tal poogen sellest? Kuidas on tal kulgenud AMH tõrje ja mis meetmeid on mesinik ette võtnud haiguskolde likvideerimiseks? Loodetavasti ei seisne likvideerimine mesilasperede müügis asjaga mittekursis olevale ostjale ja seeläbi AHM levitamises.

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Soome Mesinike Liit on välja

Soome Mesinike Liit on välja töötanud mesilaspere müügivormi koos soovituslike kvaliteedinõuetega müüdavale perele. Seal on eraldi välja toodud järgmine nõue: "Müüdava pere kohta tuleb lisada meeanalüüsi tulemused, mis kinnitavad pere puhtust ameerika haudmemädaniku suhtes."


Ilmselt oleks taoline vorm mõistlik ka Eestis kasutusele võtta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

selgitan...müün


selgitan...müün mesilasperesid Suursoo grupist asuvast mesilaosakonnast-mis asub linnulennult 18 km-eemal haigusdiagnoosi saanud mesilasperest...Minu mesilaspere jäi haigeks seetõttu,et üritasin eelmine kevade uut mesilagruppi moodustada ja viisin mesilaspere haiguskoldesse sisse...-Võtsin mai algul analüüsi ja viisin vetametisse ning maksin Eesti Mesinike Liidu liikmena selle toredasti kinni...-Teavitasin juba eelnevalt ümbruskonna mesinikke oma haiguskahtlusest...Kuna Vetamet ega Mesinike Liit ei reageerinud füüsiliselt-siis pidasin hr.Laugega nõu ja ajasin selle mesilagrupi mesilaspered 2 tükki ja lamavtarudes puhastele kärjepõhjadele ringi-isegi süüa ei andnud et saaksid saastast vabaks...-jälgin neid mesilasperesid,praegu käib seal kibe ja ilus töö nagu jaanipäevane koduõlu...Kõige tähtsam,et haigust ei tohi karta-vaid tuleb asuda julma võitlusse raipe vastu...-põletasin 50 mesilaspere kattepadjad-ja haigete perede kärjeraamid pakkisin tugevasse plastikaatkotti ja põletasin koheselt lõkkes.põletasin ka mõned lamavtarud-mida pole mõtet remontida-seebikiviga keetsin läbi raamiliistud ja magasinikastid...-lähipäevil alustan ruumide desoga virkon S iga-Virkon S on üldiselt sõber ka eelnevatel aastatel olnud...


Eks me jah siin ootame ümbruskonna ärksamad mesilastepidajad-millal tullakse haiguskollet selgitama ja ümbruskonna mesilatest haudme ja meeproove võtma ja garantiini kehtestama..._siiamaani peame  ise hakkama saama ja Eesti Mesiniku Liidu liikmetena kõik ise kinni maksma...


Kavatsen Eesti Mesinike Liitu järgmisest aastast enam mitte kuuluda!!!-nui nahhui mul vaja 500 vanas rahas aastas maksta!!!

Pronksmedal (100p.)

Tänud Karumõmmi, et võtsid

Tänud Karumõmmi, et võtsid asja selgitada, soovin edu ja meelekindlust jamaga toimetulemiseks! Ilmselt kuskil lähikonnas mingi räämas mesila või elavad tõbised metsikult kuskil. Viimast asja on väga raske kindlaks teha ja seetõttu ka efektiivselt võidelda.
Mis puutub EML, siis kõik õige. See on täiesti müstiline organisatsioon, mille ainsaks eesmärgiks näib olevat teatud kitsapiirilise seltskonna era-ärihuvidele soodsa tausta loomine ja toetusraha väljanuiamine.

Pronksmedal (100p.)

organisatsioonist

olen samu mõtteid korduvalt mõelnud, kuid  me vajame tõsiselt siiski omale ühendavat organisatsiooni. Praegusel kujul ei ole EML tõesti abi ja Tarumanil jummala õigus. On 2 edasimineku varianti, kas EML peaks olema väikeste ühenduste katusorganisatsioon või laiapõhjaline (praegune), kus kõigil EML liikmetel on valimistel hääl. Seekord valisid EML juhatuse 30 inimest. Arvan, et nad esindavad ka 30 inimest. Ei süüdista, et rohkem liikmeid kohale ei tulnud, sest aeg ja koht oli kavalalt valitud, mis eeldaski, et inimesed kohale ei ilmu. Kas kuskil on avaldatud EML tegevdirektori ametijuhend. Andke viiteid, et leiaksin koha, kust lugeda.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Aitäh karumõmmi

Sinu selgitavati vastust oli hea kuulda. Ära minuga pahanda, et selle teema üles võtsin, paljud lihtsalt helistasid ja küsisid perede ostu kohta.
Samas on nüüd uus kont järada, sest saime kõik targemaks kuidas meil mesindusorganisatsioon ja haigustõrje süsteemid töötavad käsikäes ja, et nende toimetamised ei kannata mingit kriitikat.
Tänan sind veelkord.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pole hullu poku-eks see


pole hullu poku-eks see müügivärk oligi kergelt provokatiivse eesmärgiga...-et väga hea et sa selle kondi järada võtsid-et juba helistati-ning mainiti ära minu toredat kirjatükki selgitusena Pokumehele-ja jää hakkas liikuma...paremuse suunas ma loodan ...