Sülemimagnet

Pronksmedal (100p.)

Õhtust rahvas!
 Juhtusin siin veidi vanemaid teemasi lappima ja leidsin, et rebaseonu kirjutas mingist sülemimagnetist.
Mis asi see veel on????
 Huvitav oleks teada saada.
 Mõnusat õhtut!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Sülemimagnet ?

No tänane + 27 oli näiteks selline magnet mis lausa tõmbas sülemid kolmest tarust korraga ühe ja sama männipuu otsa . Muud ei oskagi nagu pakkuda .

Pronksmedal (100p.)

Ikkagi tahaks teada.


Tegelikult minulgi selline koht olemas, üks õunapuu latv meelitab neid pidevalt ligi. Ega ainult omasi, vahel maandub sinna ka võõras sülem.


 Tegelikult tahaks testida neid abivahendeid ja seepärast küsisin. Tegelen asjaga ikkagi töö kõrvalt ning need 6 taru pakuvad vahel sülemi näol üllatusi. otsustasin sel aastal kõiki neid meelitusvahendeid prooviPakun neile järgmised maandumiskohad välja. Lemmik õunapuu latv ja kolm sülemikasti igasühes eri meelitus: lillelõhnaline meelitusaerosool, Venemaa geel ja plastikampull. Seepärast tahtsin rebaseonu käest teada mis magneti õpetuse tema Kehra mesiniku käest sai, oleks siis võrdlusi rohkem. Paraku tulen piirduda nelja variandi vahel. Ise kaldun ka arvama, et oli üks aja ja raha raiskamine aga olgu nädalavahetusel peaks üks sülem tulema ja siis saab esimese märgi maha.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

üks peibutaja

looduslikuks peibutiseks sobib sidrunheina õli või siis meliss. Puuduseks on see, et peab pidevalt lõhna värskendama.


PS, kas keegi saaks viidata sülemikasti joonistele või headele piltidele. Praegu nuputan ise.

sülemipüüdja

tere!


nägin paar aastat tagasi Pollis A.Rohtla koolituspäeval üht sülemipüüdjat. Keegi mesinik oli kaasa toonud. Nii rumal olin, et ei võtnud mõne agara mesiniku eeskujul mõõtusid ja ei teinud joonist. See oli selline kastike, mis paigutati lennuava ette ja ema läks sinna sisse ja sülem järgi. See sobiks hästi töölkäivale hobimesinikule (ise olen ka selline, päeval tööl ja õhtul üllatust vaatamas). Kui on keegi, kes on sellise riistapuu valmis teinud, jagage infot. Palun, palun, palun!!!!

Pronksmedal (100p.)

sülemipüüdja

Tere rahvas.


Üldiselt sain selgeks, et need keemilised meelitusvahendid on lihtsalt raha raiskamine. Aga eks peab katsetama muidu ei saa teada. Ehk selline kast aitaks aga kahjuks ei oska vist keegi sellest täpsemalt rääkida. Hobi korras mesilaste pidamisel ei ole väga reaalne sülemeid ära hoida. Minulgi tegi sel aastal asi meele mõruks kuna 3 sülemist 2 panid lihtsalt plehku, nägin neid hästi kõrgel kaseladvas ja eks nad selt kuhugile edasi tuuritasid lihtsalt ei olnud kõrgehituse kraanat käepärast. Vaatasin pühapäeval veelkord tarud korralikult üle ja suures agaruses jätsin vist ühe pere üldse ilma emata kuna sellest tarust tuli laupäeval sülem ja ma eemaldasin kõik emakupud. ainuke pluss on asja juures see üks sülem mille sain, mõnusalt suur, tarru pannes kattis 18 raamivahet ja praegu töötavad varahommikust hilisõhtuni, teised pered kõrval alles sirutavad tiibu ja joovad hommikukohvi aga selle pere omad tulevad juba korjelt. Kahjuks ei tea millise taru sülem, päeval ju tööl ning ei näinud kust tulid, seepärast ka ema vanus teadmata, kas aasta või kaks ehk õnnestub nädalavahetusel haudmeväja järgi veidi oletada, või peaks asendama noore emaga.

amatöörile

Parim sülemipüüdja on mesinik.:D 

Keemia on keemia ja mõnda neist sülemimeelitajatest tuleb pea iga päev värskendada.Lihtsam siis juba taru kõrval istuda ja oodata sülemit. 
Juhuks, kui sülem puusse lendab peavad mesinikul ikka abivahendid valmis olema ja mida ei tohi olla - on kõrgusekartus. Kui topeltsülem umbes 15m kõrgusel kase otsas oli, tuli oksteta tüve tõttu lühikeseks osutunud 9m redelilt teed jätkata köie abil. Kahte kasti 18 raamile vaevu mahtunud sülem tasus vaeva.(sünniaasta on mul 54)
Oma mesilas olen puu otsas käimise praktiliselt unustanud. Kui mõni pere sülemlema kavatseb hakata, annab ta oma käitumisega sellest varakult märku - jääb vaid sobival ajal sundsülem moodustada. Hõlpsamaks ema leidmiseks on soovitav emad märgistada! Ma ei kujutaks ette, et oma rändmesinduse juures suudaksin ühegi sülemi kätte saada. Mesilast eemaloleku ajaks võid sülemlemiskahtluse puhul lennuava katta emalahutusvõrega.
Edu sülemipüüdmisel!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Angervaks

Teadjamad taimeteadlased ütlevad, et hea looduslik sülemimeelitusvahend on Angervaks. Proovige järgi ja andke  tulemustest teada!
Mart

Pronksmedal (100p.)

tarupigi ja emapiima segu.

tarupigi ja emapiima segu.

Pronksmedal (100p.)

Kahassemeelitajad Print

Kahassemeelitajad Print E-mail
Written by Administrator
Thursday, 02 June 2011 14:31

MESILA TARUD JA TARBED

K. MÄEKALA

O.-ü. „TÄHE“ KIRJASTUS JA TRÜKK VÕRUS 1930.

LK. 43.

Mesilased sülemina tarust lahkudes löövad kusagile taru lähedale puu, põõsa jne. külge kahasse ehk kobarasse ja jäävad sinna mõneks ajaks peatuma. Mõned mesinikud tarvitavad iseäralisi abinõusid sülemite kahasse meelitamiseks.

Siberi kahassemeelitajat kirjeldab N. Serebrennikov. Ühe niisuguse riistaga olevat tema mitmete aastate jooksul suure eduga töötanud. See meelitaja (vt. pilt 41) koosneb kuivast haava- või sinisekstõmbunud (mittevaigusest) männipuu lauatükist ja kuivast ridvast, mille otsa see pistetakse. Lauatükk, mis 490mm pikk, 310mm lai ja 44mm paks on nõkku taotud ja äärest õhemaks aetud, nagu pildil 41 näeme. Nõos lauatükk pistetakse viltu puuridva otsa, nõnda et see hästi eemale paistaks. Nõos külg põletatakse mustaks, hõõrutakse lapiga üleliigsest söest ja tahmast puhtaks ja tehakse nüri noa või pika raudnaela abil sooniliseks, et mesilastel oleks võimalik oma küünekestega laua külge hakata ja sellest kinni pidada. Laua kühm ja ridva ülemine osa tulevad ka pruuniks põletada ja puhtaks nühkida tahmast. Värvitud, mittepuhtad ja rõsked lauad kirjeldatud riistaks ei kõlba.

Mesilased, nähes puulehestikus musta lauanõgu, mis sarnaneb pakktaru siseseinale, ja arvamusel olles, et mesilased juba seal küljes, laskuvad laua pinnale, kuhu neid peale selle veel meelitab ennemini selle pinnal asunud sülemite lõhn. Niisugune riist tuleb üles seada puulehestiku oksade varju nõnda, et ta õhus lendlevatele mesilastele hästi silma paistaks. Kasvavad aga mesilas kuused, siis löövad sülemid enamasti kuuskede külge ja jätavad niisugused meelitajad tähele panemata.

Sülemi isepüüdja.


Lennuava ette tuleb teha kaheosaline kast. Alumine ja ülemne. Kastid nurkadest on ühendatud 10 mm plasttoruga 1-2 tk.  Läbivad kastide lage ja põrandat. Alumisel ja ülemisel kastil on elamahutusvõred kust mesilased pärast ema juurde pääsevad ema  lennule ei pääse, lennumesilased aga saavad vabalt põhiperes vabat toimetada edasi. Põhimõte on selles, et ema mahub 10 mm august üles kasti minema aga tagasi ei oska tulla kuna toru ots on natuke kasti põhjast kõrgemal. Sülem kogunb hiljem ülemisse kasti.

Pronksmedal (100p.)

Tänud!

Ons tänan Sind vastuse eest.
 Äkki oleks võimalik selle kasti ehituse kohta veidi täpsemat kirjeldust või vabakäe joonist. Natuke sain asjale küll pihta aga kasti ehitus jäi ebaselgeks.

Pronksmedal (100p.)

sülemi indikaator

Sattusin üht elektroonika foorumit lugedes, mitte just täpselt aga enam-vähem sarnase teema arutelule: http://www.elfafoorum.ee/threads/56811-Kuidas-lugeda-mesilasi

Unistada ei ole keelatud ja mõtelda on mõnus Smile

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sülemi püüdja

amatöör kirjutas:
Ons tänan Sind vastuse eest.
 Äkki oleks võimalik selle kasti ehituse kohta veidi täpsemat kirjeldust või vabakäe joonist. Natuke sain asjale küll pihta aga kasti ehitus jäi ebaselgeks.


mul on vanast mesinikust seike asjandus olemas. mesinik kellelt oma alg varustuse ostsin ,sealt sain , kuid kasutanud ma seda pole. püüanm sellest pildid ülesse riputada, ehk on kellelgi neist kasu.
http://www.mesindus.eu/photos/user/5/image

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tegemist leselõksuga-vene


tegemist leselõksuga-vene ajal täitsa laialdaselt oli kasutusel kuna levinud oli arusaam et lesed on kahjulikud...-pandi lennuava ette ja õhtul uputati!!!lesed veeämbris,,,vahel siis koperdas ka sülemiga kaasa minev ema leselõksu ja sülem kobardus lese lõksu külge...mu isal ka omal ajal oli selline aparaat.äkitse leian selle lesepüüdmise massina üles?

Pronksmedal (100p.)

Tänud!

 Tänud selle lese või sülemipüüdja piltide eest. Nokitsesin midagi analoogi valmis. Siis polnud veel pilte näinud aga kukkus pea samasugune välja. Huvi pärast tahaks seda nüüd katsetada aga noh sülemeid pole enam tulemas, proovin kas leskesi püüab hävitama ma neid nüüd ei hakka aga kui nad sinna lõksu jäävad ju siis on võimalus ka , et petan emagi ära.

Pronksmedal (100p.)

sülemi lõks

google'st leiab eri tüüpi sülemipüüdjaid hulgem. Sisesta otsingusse:" bee hive swarm trap"  (mesilassülemi lõks). sülemipüüdjatest on seal juttu, pilte ja videoid nii et tapab. ainult jah peab veidi keelt oskama. Kui kasutada "google tõlgi" saad tulemust kümnekordistada. Lisan lingi ühele videole: http://www.youtube.com/watch?v=Fuhi3n8lmz4&feature=related  

Ka emade ja leskede püüdjatest on juttu ja pilte. Otsingusse sisesta: "queen and drone trap" .Näiteks:  http://www.youtube.com/watch?v=SWjuFYKqnw8  Edukat googeldamist! Smile