Mesilastaudide leviku piirkonnad Eestimaal

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)


 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

taud või mitte ;)

minul levib ohjeldamatu sülemlemise taud. Süüdlane ilmselt siinkirjutaja Cool

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Imelikust haudmepildist ja

Imelikust haudmepildist ja diagnoositud ameerika haudmemädanikust on viimastel aastatel teateid tulnud Läänemaalt Taebla vallast Kirimäe piirkonnast.Paliverest.Seljakülast.Ridala vallast.Haapsalu linnast.Saunjast.Noarootsi vallast-minu enda mesila ühes osakonnas diagnoositi AMH 19.05.2011.


Kallid mesilastepidajad-hoidke oma mesilasperede haudmel silm peal.-praegu kuuma ajaga peaks haigus välja lööma...-helepruuni värvi vagel on kärjekannus sirgasendis surnud,võtke tuletikk ja segage seda massi ning tõmmake kärjekannust tikk välja-kui mädamass venib peene niidikesena tikule järele(niidi pikkus võib olla ka ainult 1 cm)-on teie mesilaspere nakatunud AMH...


Lugesin et AMH puhul on teatamiskohustusega haigusega-ja nakatunud mesila kuulub hävitamisele...-kuskil veterinaarmääruses niimoodi igatahes kirjas...


ise ajasin mesilaspere puhastele kärjepõhjadele ja tundub,et esialgu peab...

Pronksmedal (100p.)

taud või mitte

Minul on sama lugu. Osa peresid on mul käe jala juures, saan nendega enam-vähem hakkama aga osa on täitsa lageda peal, ümberkaudsed puud - põõsad jäävad umbes 60, 70 meetri kaugusele ja seal ei ole muud kui lehvitan sülemile järele - head teed!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sülem

Seda kui hakab sülem tulema nääb juba varakult.  Kui on kupud sisse tehtud. tuleks tekitada vanale emale uus pere ja vanase perese jätta üks ema kupp. ja sülemite järgi jooksma ei pea.

sipelgas

tsäuks üksikud sipelgad tarus kas on taru ohus mida teha, taruall pesa pole ega läheduses ka