Kuidas puhastada puidust lamavtaru?

Tere! Kuidas ja millega puhastada lamavtaru, kui taru ei ole kasutusel olnud ca 10 aastat ja sooviks nüüd uued mesilased sinna elama panna. Taru seisukord on nii seest kui väljast hea, uus katus, puit korralik, aga et kuidas puhastada, et asi õige oleks ega mesilased haigusi ei saa. Aitäh. 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

desinfitseeri

Kraabi mustus maha ning põleta leeklambiga üle, peaks piisama. Kasulik oleks muidugi teada, mis seal enne toimus, kas jäi lihtsalt seisma või suri seal mõni pere teadmata asjaoludel. Kui lihtsalt jäi seisma, siis enamat ei tohiks vajada. Kui ta ikka kuiv on seest kogu aeg olnud..

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

puhastamine

kui mul leeklampi polnud, siis tegin soodavee ja pärast kraapimist pesin sellega taru seest üle. kindlasti pole see nii efektiivne kui põletamine , aga parem ikka kui mitte midagi.

Tänud nõuannete eest,

Tänud nõuannete eest, leeklamp on täitsa olemas ja kasutan siis seda. Taru jäi seisma sellepärast, et see  hobimesinik (kes seda taru kasutas) hakkas kasutama korpustarusid.

taru puhastamine

voodri ühenduskohtades on alati sadestusi,mis kuival põletusel võivad hõõguma hakata,mina spraytan kindluse mõttes niiskeks,siis põletades toimib lisaks kuum veeaur