mesilasema

Hr.Teemas . Te kirjutate korpustarudes mesilaste pidamisest.  Kui mina kolmandat korpust peale panen,siis löön ema esimesse korpusesse . Kuidas Te seda ema esimesse korpusesse lööte kui teda ja tema mune ei näe?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

mesilasema


Kui muidu ei näe siis aja seni pere läbi emalahutusvõre kuini ema jalutab võre peal.Sealt ta puuri,võre 1 ja teise korpuse vahele ja ema lenuavast uuesti sisse. Nii lihtne see ongi Smile

Jututoa moderaator
Kasutaja kuhnur pilt

Ei ole küll Hr. Teemas, kuid proovin vastata.

Kui ema ja mune ei näe, kas olete kindel, et ta seal üldse olemas? Kas lahtist hauet ka ei ole? Kui tõesti leida ei suuda,kuid kindel, et olemas, siis võib kõik kastid kahe võre abil eraldada. Mõne päeva pärast võib kontrollida ning kus munad olemas, see alumiseks tõsta, edasi võre, järgmiseks see uus kast, mis juurde toodi ja pealmiseks see mis üle jääb. Kui ka siis mune kusagil ei ole, on asi juba kahtlane. Edu!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus

köigepealt tänan et minu kääst  nimeliselt küsid. Ütlen et minu taktika pole alati ainu öige. on palju teisi vöimalusi , kuid mina kirjutan  nii nagu mina teen.  kes arvab et valesti teen see jäägu teiste otsustada.
 nüüd aga asjast.
mina panen  ema esimesele kastile kinni  2 kasti lisamisega. ja edaspidi lisan kunsti alla ja haudme töstan ülese. ja nii söötmiseni vällja.  Kevadel anan 1-3 kunstkärge , eidu ajal aga jätan 3 muna raami  emale esimesse kasti.   Kuid teistele soovitan  ema oida 2 kastipeal , kuni  kolmanda kasti lisamiseni.  Küsimus tekib et miks ise nii teed aga teistele teist soovitad.
 vastus    minu kliima on teine kui mandril.     Minu peredel pole väga kiiret arengut vaja, kuid mandril on kiire areng vajalik, ja kui ema on 2 kastipeal kevadel siis on tunduvalt kiirem areng. nüüd aga kui kolmanda kasti  lisad siis enamasti pole väga palju hauet  vaja, siis kahandad ema esimesele kastile. Sinnajätad 3 muna raami ja ülejäänud kunst ja ema. köik muu ülese.

mina otsin ema ülese . kui ma töesti muidu ei leia (3 -4 korda läbi otsides) siis kasutan emalahutus vöret ja ajan mesilased sealt läbi ema jääb vörele. kui aga väga vihane pere on siis teen esuimese kasti tühjaks ja raputan köik mesilased esimese kasti,siis lisan raamid ja siis emalahutus vörega eraldan teistest kastidest.  (seda kasutan äärmisel juhtudel).

Kui sul seal mune pole on 2 vöimalust.
1 vöimalus et ema puudub.
2 vöimalus on et ema on paarumatta vöi vana.
seega teek indlaks kas ema on olemas vöi ei. (seda saad teada kui paned peresse teisest perest vöetud muna ja erineva vanusega vaglad peal . selle paned  peresse kus tekis ema olemas olu  kahtlus. kui tehakse kupud on ema puudu kui ei tehta kuppe on ema  tarus olemas.(reeglina).