mesilaste kolimine ühest kohast teise

Kasutaja allaserik pilt

Tere!


Meil vedeles maja kõrval suur kärjekast. Avastasime, et sinna on mesilased sisse kolinud ja kõvasti ehitanud. Eile kolisime ema ühte tarru ja pooled mesilastest värske haudmeraamiga teise tarru. Tundub, et mõlemad tarud on õnnelikud ja tegutsevad vastavalt muutunud olukorrale.

Samas jäid osad mesilased ikka vana kärjekasti asukohta lendama. Kärjekasti viisime sealt ära, aga panime mesilaste kandekasti asemele ja õhtul viisime tarude juurde. Täna hommikul aga jälle lendavad mesilased vana kärjekasti asukohta.

Millest on asi tingitud ja kuidas sellist kolimist edaspidi edukamalt läbi viia?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

Kuuldavasti tuleb viia min

Kuuldavasti tuleb viia min 2-3 km, parem 5+ km kaugusele, et mesilased vanasse kohta tagasi ei oskaks lennata... või panna taru sinna, kuhu nad pesa algselt punusid e. sinna, kuhu nad sul koguaeg tagasi lendavad ja pesa otsivad.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesilaste transport

kui mesilasi tahad 1 kohast teise tösta ja 2 koha vahel on vähem kui 1 km  otse lennul. pead pered vedama 2-3 kilomeetri kaugusele. hoiad seal 2 nädalat, ja siis vöid uuesti vana koha lähedusse viia. kui seda ei tee lendavad korjelt tulnud mesilased vanase kohta tagasi.  mesilasi transporditakse öhtul hillja et kogu pere oleks kodus.

Kasutaja allaserik pilt

Lahendus

Asetasin seina äärde kärjekasti ja õhtul läksid "pesata" mesilased sinna magama. Siis viisin magamaläinud mesilased tarude juurde. Paar hommikut tulid nad seina juurde tagasi ja kordasin tarude juurde viimist. Nädala pärast enam ei lennanud seina juurde. Ei tea, kas selle ajaga surevad mesilased ära või leidsid endale sobiva taru?