Uus ema

Tere
Selline küsimus, et panin uue ema tarru (vana ema eemaldasin) aga uus tapeti siiski ära, milles võib olla probleem?
Enne seda hoidsin uut ema puuriga paar päeva tarus, et mesilased temaga harjuks.
Kuna panin tõu ema (itaallane) kas võib olla, et see vana sega rass ei võtagi uut tõugu vastu?

Ette tänades Smile

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Uus ema*

Uue ema andmine on tihti paras loterii.Edukus on erinev nii aastati kui pereti. Hinnalisemate tõuemade andmisel tuleks kasutada võtteid, et viia vastuvõtmistõenäosus maksimumini. Kõigepealt tuleks pere hoida paar tundi emata ja siis anda puuristatud ema.Tavaliselt paarist päevast tutvumiseks piisab kuid võib ka selguda et puuri kõik avad on kinni vahatatud - see räägib selget keelt, et seda ema vastu ei võeta. Enne ema vabastamist tuleks kindluse mõttes piserdada pere ja ema üle lõhnaveega. Selleks ei kõlba muidugi tualettveed ega ka prantsuse lõhnaõli Laughing out loud Mina lisan  pritsimisveele mõne tilga mentooli või piparmündi ekstrakti. Suurema segaduse tekitamiseks anda ka piisavalt suitsu. Kui peres on selline segadus tekitatud on neil piisavalt muud tegemist kui uut ema maha nottida. Üheks abivahendiks on kärje isolaator, kuhu pannakse ilma mesilasteta kooruva haudmega kärg ja uus ema.

Lohutuseks võin öelda, et ühele perele andsin möödunud aastal neli ema ja viimasel lasti vaid niipalju muneda,et oleks hauet millele aseemakuppe ehitada - seejärel nulliti ka see.
Ega muud, kui edukamaid uusi katsetusi.

Pronksmedal (100p.)

Uus ema**

Lihtsalt peale vaadates määrab mesilaste suhtumise uude emasse siiski ainult proff. Antud juhul oleksid sa pidanud enne uue ema vabastamist kontrollima, et pere pole teinud aseemakuppe, need maha murdma ja ema veel puuri jätma.
Kogenud emadekasvatajad valdavad kümneid peredele emade andmise võtteid. Ema ostes küsi neilt nõu. Palju  oleneb ka uue ema kvaliteedist.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Vana sega rass

Vana sega rass võtab Itaalia ema vägagi hästi vastu , järele proovitud 4 nädalat tagasi . Eemaldasin vana ema, kõik kupud ning kupualgmed ja jätsin mummid umbes 1h.päris ilma emata , 20 minutiga tekkis juba paras segadus pere muutus rahutuks kõik otsisid ema .  Uue ema panin koos saatepuuriga tarru ja mingi ajapärast murtsin puuril selle käigu lahti kust mesilased emaga kokku saavad aga puuri sisse ei pääse. Järgmisel päeval vabastasin selle ava millekaudu mesilased ema ise vabastavad. Kõik seitse läksid ilusasti käima ainult haue tekkis paaril tarul alles 6 päeva tagasi kuigi ema oli olemas ei lastud tal ilmselt muneda või mis iganes põhjus seal oli .

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kärje isolaator

Berg kirjutas:
Üheks abivahendiks on kärje isolaator, kuhu pannakse ilma mesilasteta kooruva haudmega kärg ja uus ema.


Kes oskab öelda kust või kelle käest seda kärje isolaatorit osta saab? (langstroth)

Kärjeisolaatori asemel võib

Kärjeisolaatori asemel võib kasutada ka kattepuuri, mille alla jätad lapikese kooruvat hauet, munemisruumi ja mett. Kooruvad mesilased võtavad ema kohe omaks. Kui ema kattepuuri all munema hakkab võib ta suure tõenäosusega vabaks lasta.

Valida tuleks tume kärg kuna hele kärg on pehmem ja mesilased kipuvad kattepuuri serva alt läbi närima.