Tõuema mesilasse

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesila areng sunnib kaasa minema suundades mis tõotavad mesila  efektiivsuse suurenemist.Tore on liikuda mesilas ilma kaitseriieteta, mesitarus ei ole sülemi kuppe 44 eesti raamiga mesipuud on mesilasi täis ja pooled raamid on kaanetatud meega.
   Püüdes liikuda ideaali poole üllatasin krantsi tõutunnistusega mesilasi sloveenia ja itaalia tõumesilatest järglastega ,sest kohalik kraini ja saaremaa bukfast polnud eelnevalt minu südant võitnud.
    Jälgimine algas pihta ema andmisest, mis toimus saatepuuriga ja arvan et adukalt.Itaallane kittis saatepuuri 2 juhul kolmest.Itaallase  peresse ilmusid kupud toitepiimaga kuid ilma vaglata.Tahtsin  kuu aega hiljem näha haudme pilti,mis ei pakkunud silmailu.Krantside käitumine oli muutunud väga agresiivseks itaallasega emastatud perel.Pere läks nii hulluks,et minu kaitsevarustuse iga pragu ja auguke kasutati  ära nõelamiseks.Taru juurde minnes startis koheselt parv ründevalmis mesilasi.Pole kunagi mesitaru juurest võssa varjule mindud,kuid nüüd sai see temp ära tehtud.
  Paar mittesülemlenud  krantside peret andsid korralikult mett ja sättis ette lati milleni tuleval aastal tõukad peavad jõudma.Sloveenitar Nicotisse munes väga hästi ja 5 ema said paaruma unistuste mesilasse.
   Kuu aja pärast katsun emad üle vaadata,kui õelused on lõpetanud oma eksistentsi,
  
 Millised on jutuka mesinike tähelepanekud
       Mikroe... Mart

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mis oli

viga bucfastil ?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Tõuema


Mu krantsid on sel suvel üllatavalt leebed olnud ja vähe olen saanud nõelu.Kollane ema krantsidele ei mõiutanud sammuti nende käitumist,ainus asi on see,et selle pere lend on suurem kui teistel. Nüüd on juba kena vaadata kollaseid mesimumme tumetate vahel askeldamas :) 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

väike võrdlus

50- eesti raamiga tornis vabalt uitav teise aasta F1. siiani väljas 61kg. no kas tuleb sada täis. vist tuleb.

enne jaani lamavas kümne raami peale eraldatud F1 vahetati mesilaste poolt välja. praegu tünnis 83kg ja 25kg paistab kindlalt ja ehk rohkemgi.

teise aasta krants lamavas võttis enne jaani hirmsa hoo üles, tassiti 50 raamil kõik haudmest vaba pind nekarit täis, aga kinni ei kaaneta. 42kg olen kätte saanud. praegu õgivad lahtist mett nagu ahjualused. lõpuks vast 30kg saan veel.

nii et "väike" vahe paistab kätte isegi päris algaja ja muiduasjataja tarus Wink

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Sloveeni kraini ja ka

Sloveeni kraini ja ka krantsid on tegijad...kõik need nn.itaallased on juudi väljasitutud pasaparandus...
tegin krantsi perest 3 kinnishaudmega idupere ja andsin sloveenia kraini...juuli algul 4 langstrothi-ainult kärjepõhjal ülesehitanud...15 juuli võtsin 13 lanksi mett-rohkem ei õnnestunud-kuna olid haudmeraamid!!!Selline on tõene reaalsus aga mitte juudi huinjaa...puhtatõulistest krainidest ma olen sel aastal 3 idukat mõnest teinud-ja 2 magASINI mett võtnud...-ainult looduslik korje,...nüüd on mu silmad avanenud...-Tegija on Carnica-ülejäänud on kräpp...
NII ONGI!!!!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tähelepanek

Pere nr. 14: Kraini segavereline,  ema 1-aastane, taru mesilasi täis, magasinid täisraamideks ümberarvutatuna 42 Eesti raami, haue 12 raamil suurte pindadena, siiani mett võetud umbes 70kg, ennustada ei tahaks, aga hetkemulje on küll selline, et teist samapalju tuleb veel.

Pere nr. 11: Itaalia segavereline, ema 1-aastane, taru mesilasi äärmiselt täis, magasinid täisraamideks ümberarvutatuna 42 Eesti raami, haue 19 (sic!) raamil suurte pindadena, siiani mett võetud umbes 20kg, hetkemulje on selline, et teist samapalju tuleb veel Tongue

Järeldus sama, mida teised ammu enne on nentinud: kõikuva ja ebastabiilse korje tingimustes tegutseb kraini mesilane ökonoomsemalt, itaalia ema muneb aga täie pingega edasi, sügiseks on taru silmini mesilasi täis, mett aga minimalselt.

Ja kui kellelgi tekib küsimus, miks tarus nii vähe kärgi on, siis vastuseks: võtan koorimismagasinidega kaanetatud mee välja mis tekitab piisavalt vaba ruumi tegutsemiseks.