mesilaste tõug?

Kasutaja päike pilt

Kas mesilaste tõugu saab määrata ainult mesilastele peale vaadates? Mul on 2 erineva välimusega mesilased, ühed tumedamad ja teistel tagakeha alguses helekollakas osa. Või on kuskil olemas mesilaste määraja nagu lindude määraja? Kuulnud olen, et Eesti mesilates on Kraini mesilased, Itaalia mesilased ja saksa mesilased ehk buckfastid, aga kas pealtnäha neil mingi vahe on?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

...

Kraini:
http://en.wikipedia.org/wiki/Apis_mellifera_carnica
Itaalia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Apis_mellifera_ligustica
Buckfast:

http://en.wikipedia.org/wiki/Buckfast_bee
Kui sa ei tea, mis tõugu su mesilased on, siis suurima tõenäolsusega on nad lihtsalt segatõugu ehk krantsid. Kollasematel on lihtsalt rohkem itaalia verd sees.
Buckfast on algselt pärit Inglismaalt.

Kasutaja päike pilt

Suur tänu Uurisin viited

Suur tänu Smile Uurisin viited läbi ja mulle tundus, et nii Buckfastid kui Itaalia mesilased mõlemad kollasega ja neil kahel vahet teha mesilasemääraja järgi suht võimatu. Huvitav, mille järgi itaalia verd kahtlustada, äkki hoopis siis inglise ehk Buckfasti verd? Püüan enda jaoks selgeks teha, et targemaks saada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesilase emad

kuna pukfasti  on ristatud mitme rasi mesilastega pikade aastate  jooksul esineb bukfasti kes on  kolasem ja ka neid kes on tumedamad. kuid kraini ja itaalasel saab  kindlalt vahet teha. itaalased on nii kolased et sageli mötled et kas musta värvi seal ka  on vöi ei. ja kraini on väga tume ja väga vähe  kollast (tagumiku  peal möned vöödid).
kui aga tahad kindel olla mis rasis vöi tõuga tegu on pead ostma teatud töuga emad, vastava töugu  mesilas emade kasvataja kääst.

Kasutaja päike pilt

olen jõudnud järeldusele, et

olen jõudnud järeldusele, et itaallased nad pole, sest ainult mesilalase tagakehal üks kollane triip alguses. nüüd avastasin, et mul ühes tarus elavad nii kollase triibuga mesilased kui tumedad.