Mee hulgiostjad.

Pronksmedal (100p.)

Meekorje hakkab varsti läbi saama ja mesinikel vaja vurritatud mett müüa. Paljudel on klientuur olemas, aga on ka selliseid, kes otsivad oma meele turgu. Eestis on üsna raske leida kokkuostjaid, kes mee kokkuostuga tegelevad.
Siin oleks hea kokkuostjatel endast märku anda või teistel soovitada, kes tegelevad kokkuostuga.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

hulgiostjaid-ausaid polegi

hulgiostjaid-ausaid polegi Eestimaal...saad 3 euri heal juhul kilost...-ja pärast segatakse sinu mesilste mesi Hiinamaalt pärit vabrikutoote hulka ning müüakse Eest mee pähe...
SELLINE ON TÕDE JA TEGELIKKUS...

Pronksmedal (100p.)

segatud mesi

karumõmmi arvamuselaadseid jutte liigub tõesti ringi. Probleem on selles, et on mingi eeskiri, mis ütleb, et kui on 51%(?) eesti mett hulgas, siis võib sildile panna, et eesti mesi. EML peaks võitlema selle võimaluse vastu. Peame kõik koos nõudma EML, et nad saadaksid PM nõude sellise võimaluse tühistamiseks. Iga riik peab kaitsma oma tootjat. See ei ole Hiina konkurentide allasurumine vaid võitlus eesti mee maine eest. Tean, et kunagi püüdis EML koos EMÜ võidelda sellise võimaluse vastu, kuid jooksid "peaga vastu seina". Aeg on edasi läinud, vast ka PM on arukaid ametnikke tekkinud.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Mee märgistamine

Enne kui siin teisi tegemata töö pärast kiruda võiks ennast teemaga kurssi viia. Mee märgistamise seadus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/711581

Pronksmedal (100p.)

Hr. smart

Anna nõu, kuidas kontrollida, et eesti mee sildi all ei müüdaks segatud mett. Peame ju kuidagi hoidma nimetuse "eesti mesi" mainet. Olin kurssis tõesti vana määrusega ja tänan, et suunasid üpris tigedalt uuele määrusele. Kuid see määrus on veelgi segadust tekitav. Nn ungari mesi oleks nagu euroopa ühenduse mesi aga tegelikult? Tegelikult on eesmärk: eesti mesi koosneb ainult eestis toodetud meest ja teised müügil olevad meed peavad olema kvaliteetsed, s.t. vastama kehtestatud kvaliteedi nõuetele.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

nn.Ungari mesi on

nn.Ungari mesi on tegelikkuses Hiinamaal toodetud substraat-nii ongi!!!
Aeg oleks rääkida asjadest õigete nimedega...mis inimesed küll juhivad selliseid mesinduettevõtteid ,kes petavad Eestimaa inimesi Hiina meega?Saete ju seda oksa millel istute-või on juudaseeklid niivõrd kuldsed?

Pronksmedal (100p.)

njh

eesti mee nimetuse hoiab puhtana ainult mesinik ise, kes turustab otse enda mesila toodangu tarbijale (püsikliendile) n.ö. "käest kätte". mingeid muid lahendusi mina isiklikult küll eesti mesinikul eurokolhoosis ei näe. seadused ja reeglid on üles ehitatud sedasi, et segatud mee müüki poelettidel on praktiliselt võimatu seaduslikult takistada, rääkimata sellise asja ära hoidmisest. isegi kui mingi % paberil ette antud. skeemitamise võimalusi on piisavalt, mistõttu hiina, ungari või misiganes mee moondamine "eesti meeks" või "eu meeks" või vastupidi ei valmista mingeid probleeme isegi algharidusega inimesele, rääkimata doktorikraadiga tegelastest. ise me ju seda eurokolhoosi tahtsime või mis?
a mis puutub mee hulgi kokkuostjatesse, siis soovitan küll suure kaarega neist eemale hoida! ka endal aastatetagune kogemus olemas. igal juhul kui kellegil taoline nõdravõitu mõte tekibki, et müüks mee hulgi eesti kokkuostjale, siis kindlasti vaid reaalselt ja koheselt üleantava raha vastu ja sedagi kontrollige siis hoolikalt!  mesi tuleb muidugi ka poole hinnaga ära anda.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mul pani ka üks hulgiostja

mul pani ka üks hulgiostja pool raha hakkama...-kümmekond aastat saab raha ootamise algusest varsti...jubileum väike või nii...

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

hulgiostjatest natuke


http://mesindus.ee/node/479


varem juttu olnud hulgiostjatest!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Kokkuostjad.


Mett ostavad kokku minu teada OÜ Meveda, OÜ Sireli, OÜ Hany. Ilmselt on neid veel aga rohkem mina ei tea.

  Olukord on vist selline et enamikul kokku ostjatel on oma varustajad juba olemas. Võid neile helistada ja uurida täpselt mis ja kuidas. 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

Märgistamine

Eesti mee pähe ei saa Euroopa ühenduses toodetud mett müüa. Kas on mingi konkreetse maa mesi, või on ühendusest pärit mee segu. Loomulikult, kes tahab pätti teha võib seda alati teha ja raske on midagi tõestada, kui keegi just konkreetset vihjet ei tee....

lätlsate mure

В мире растет большой интерес к латвийскому мёду


В мире сейчас большой интерес к меду латвийского производства, заявила в интервью бизнес-порталу Nozare.lv исполнительный директор Латвийской ассоциации пчеловодов Рита Бартушевича. "Наш мед очень ценный благодаря разнообразию растений и климату. Интерес велик — многие фирмы готовы купить латвийский мед для экспорта, но латвийские пчеловоды не готовы отдавать свой мед по 60-80 сантимов за килограмм, как предлагают посредники, желающие продавать его далее по крайней мере по два лата", — говорит Бартушевича. Кроме того, скупщики хотят однородной мед в больших количествах, чтобы им можно было заполнить все судно. Но ни один пчеловод не может собрать, смешать мед и заполнить им 200-литровые бочки для целого судна. По словам владельца пчеловодческого хозяйства Lielvaicēni Артура Грудовского, мед из Латвии экспортируется в Скандинавию, Эстонию, Германию и другие европейские страны. "Хотя в этих странах пчеловодство достаточно развито, удовлетворить спрос не удается. А эстонцы расфасовывают наш мед и продают его в Финляндии как свой собственный по очень низкой цене. Так же поступают и датчане с нашим вересковым медом", — рассказал предприниматель. Так происходит потому, что потребители в каждой стране хотят покупать местный мед. Впрочем, латвийские пчеловоды и не стремятся продавать свой мед за границей, так как в Латвии они могут получить за него такую же и даже более высокую цену.

Источник http://rus.delfi.lv/news/daily/business/v-mire-bolshoj-interes-k-latvijskomu-medu.d?id=33199333

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ei saa läbi Lätita

Siia saab veel lisada, et lätlastel on üle 200 mahemesiniku , meie 20-ga võrreldes...meil aga metsa ju rohkem? ....ning seal on üle euroopa tuntud Latvias Bite oma parimate mesindustoodetega .....üle 30 nimetuse (mul on kataloog). Latvias Bite tooteid nõustas meile hea tuttav Helju Vilumaine (oli ka APIMONDIA pea apiterapeut), ema poolt eestlane....kes veel hiljuti apiterapeudina võttis Riias haigeid vastu.

Pronksmedal (100p.)

Saab ikka

Metsa võib meil ju rohkem olla, aga ärgem unustagem, et Lätis enamasti männimetsaga tegu. Eestis valdavalt siiski kuuse ja segamets, mille alt pole mummidel suurt midagi korjata. Lätis on saastavat intensiivpõllumajandust ka tublisti vähem, saavad paljudes kohtades isegi väljaspool metsa normaalset mett.
60-80 сантимов = 0,88 - 1,17 € (13.77 - 18.31 EEK) huvitav, palju leiduks Eestiski neid, kes sellise hinnaga mett sooviks müüa? Laughing out loud
два лата = 2,92 € (45.69 EEK)
Sellest laevatäie kaupa meeostust ja kuidas selline asi toimub on meil ennegi juttu olnud. Seega ei jäägi paganatel muud üle, kui odavalt taanlastele või igaunlastele mesi maha müüa kui ise Skandinaaviasse ei saa müüdud. "Delfi faktor" kumab artiklist muidugi ka läbi, seega kõike ei saa päris puhta kullana võtta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tõsi

on see, et Läti põllumajandus on rohkem väiketalude käes ning päevast mürgitamist neil ei toimu....Kuid meie rabamassiivid jne. jne. asustustihedus hõredam jne. mesikäppasid meil 10x rohkem, olgugi, et nende vägilane Karutapja!...Neil toetatakse mahemesindust aastakümneid....meil alles mõned aastad uue bürokraatiaga....neil tõesti loodus lopsakam! Meil oma ja armas! Meie lamavtarud suured- laiad...neil palju kitsamad- tuulevarjuga ja viilkatustega jne...Kuid eks slaavlased on tuntud hääd mesinikud...meil rohkem saksastunud tõusiklikkus!
Neil on ammu oma meelabor ning pole võõra mee pakendamise probleeme selle tõttu ning palgalised mesindustöötajad ning väega ilus värviline mesinduse ajakiri jne. Tegelikkuses on nende kohaliku läti- mee hind olnud palju aastaid kõrgem, kui meie hulgiost....mis kattetuluarvestused miinusesse keeras...meie oleme olnud tuultele palju rohkem avatud ja räsida......nemad on osanud oma meeturgu kaitsta!!
Võib olla kunagi kah meie siin jõuame...?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

lätlastest

Lätlased on tublid
aga meil on jälle (dumpinghindadele) avatud majandus ja liberaalne (rööv)majandus ja välisinvesteeringuid püütakse kut lätlased meite räime Ruhnu all (see mis Eesti rikkaks peaks tegema viiakse siit mantrana korratud välisinvesteerijate poolt tulumaksuvabalt välja) ja ei mingit protektsionismi (RAHVUSLIKU TOOTMISE arendamist- Jumal hoia!) ja ostame ikka sellesama vana jewroopa nänni nii et silm punnis, näe Prantsusmaa majandusel läheb juba hästi. Prüssel teeb pika pai kui eriti suur käkk oma rahvale keerata
a la pärssida mingi tootmisharu aastateks ntx üle igasuguse mõistuse investeeringuid nõudes ja siis igasugu kaitseta geograafiliselt soodsamas kohas või MÕNE välisriigi otsetoetusel odavamat toodet sisse lasta vedada kuni enamus kodumaiseid tootjaid hingusel on?
Metsamumm, seepärast ongi Lätis vähe karusid et see tüüp on nad kõik maha tapnud ja ära söönud
Meie Kalevipoeg aga viskab pauna üle õla ja läheb Soome
Terved väikelinnad on meestest tühjaks jooksnud, rahvaloendus seda aga ei näita sest küsiti kas olete 12 kuud JÄRJEST Eestist ära olnud.
Peaks lätlastele mõne meie ametniku saatma, kindlasti tõmbaks ta oma tegevusega lätlastele mingitsorti trahvi, õnnetuse või muu aastateks siduva kohustuse kaela. Teeks mesinike  registri ja kohustaks igal kevadel talveunest ärganud karude väljaheite proove viima vetlaborisse.
Ja meie tooks mõne lätlase kandideerima eml- i juhiks
Wink fair trade