Mee võtmine

Kas keegi targem seletaks ,kui palju kärjest peab olema kaanetatud ,et met vurritada ja mida siis teha kui kärg on mett täis aga mesilased ei taha seda kinni kaanetada.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

kaks/kolmandikku

kaks/kolmandikku

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mee kaanetus

Ideaalsetes tingimustes on mesi valmis kui raam on kaanetatud. Kuid mesinik tahab rohkem saaki saada ja siis üritab mesilast säästa kaanetamise vaevast. Siis vöetakse ki mesi vällja kui raam on 3 veerand kaanetatud. See tähendab et mesi on valmis kuid kaanetamine on alles pooleli.
Kuid mesilased on targad  ja ei kaaneta enne mett kui uus korje peale tuleb. et mitte kaanetamise ja lahti kaanetamisega energjat raisata. mesi on valmis aga ei kaaneta enne kui õuest juurde tuleb ja ei pea talve varude kallale minema.
Seega vaatavad osad mesinikud ka seda et kui peale korjet on 1,5 -2 nädalkat  kehvad ilmad ja mesilased ei saa juurde tuua siis on mesi valmis ja vöib välja vötta. seda juhul kui 2 nädalat sajab. vöi taru kaal  on 2 nädalat juba miinuses.


Aga köige kindlam on siis kui oled endale soetanud mee niiskuse möötja ja sellega mee niiskuse üle möödad.
Mee niiskus on lubatud 18-20%    veneaeksetes raamatutes on lubatud ka 22%
kui aga niiskus üle selle on siis läheb mesi käärima.
Seda vältida aga saab kahte moodi. 1 varjant on et peale vuritust, leides et mees on liiga palju vett, vöib mee uuesti mesilastele tagasi sööta ja siis kui nad seda on teinud  kaanetavad nad kohe ka ära.
2 varjant on  el. pirnid   2 x75 w el. pirni pölevad mee püti all ja kütavad soojustatud kasti kus asub mee pütt ja siis aurab liigne vesi vällja.   see oiab matalat soojust mis mee aimf eriti ei möjuta. kui aga tahad kiiresti saada ja kuuma anad siis läheb aimf    andmed lähvad mite lubatuks.


Muidugi se pirnidega soojendamine ja nii niskuse eraldamine vötab aega   öö päävas 1 %   

Löpetuseks kui õigel ajal vötta mesi  siis pole liigseid kulusid.
edu sulle.