pärnaõiemesi ?

Pronksmedal (100p.)

huvitav küll, pärn alles lõpetas õitsemise ja juba müüakse pärnaõie mett, laske meel ikka valmida ka, või kuidas ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Et mis mõttes

valmida?

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Eestis on monomee

Eestis on monomee kättesaamise võimalus nullilähedane, va kanarbikumesi. Kuigi ma ei usu, et puhast pärnamett üldse on Eestis võimalik saada, muutub see teoreetiliselt võttes mee valmimise ootamisel nullilähedaseks kuna teised meed tulevad peale.

Pronksmedal (100p.)

pärnaõimesi

valmida tähendab seda, et kärjed mida hakatakse vurritama oleksid vähemalt 2/3 osas kaanetatud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

No selge

on see,et ükski mesinik ilmselt ikka oma klientidest naljalt ilma ei taha jääda ,müües valmimata mett,mis pärast käärib,kuigi olen päris mitmelt kuulnud,et nende kelleltki ostetud mesi on käärima läinud. Tormiga olen 100% nõus monomee kohapealt.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Petmine...

Teooria on kõik õige, ei ole hea müüa ei valmimata kui puhast pärnaõiemett. Samas seda kahjuks siiski tehakse, ja mitte vähe. Näiteks on Jäneda talupäevadel müüdud värsket kanarbikumett, täpsustuseks: kanarbik just hakkas õitsema. Korduvalt olen näinud puhta pärnaõiemee müüki, kanarbikumett müüakse juba siis, kui meel vaid kerge "lõhn" juures on, rapsimesi on muutunud metsa- ja aasalillede meeks.

Kuigi tegu pole reegliga, on selliseid juhuseid häirivalt palju. Võib-olla pole õige siin lehel selliseid avaldusi esitada, teemat loevad ilmselt ka meeostjad ja nende seas segaduse külvamine ei ole just parim variant kodumaise mee reklaamiks. Seepärast lõpetan pigem optimistlikult öeldes, et suurem osa mesinikke on ikkagi ausad ja ei püüa klienti petta ei liig vedela mee kui ka sortimendiga.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pärna mesi

100% pärna met meie kliima vööndis ei saa. lihtsalt pole 2-3 ha suurust välja pärnadest. ja siiski oleks se suht raske.
Ja teavitamiseks  teistele et puhast pärna met oli vöimalik saada vene ajal (kolhooside ja sohvooside ajal)  siis osad kolhoosid vöi sohvoosid vedasid mesilased lenukiga venemaa  avarustesse. ja said peaegu puhast pärna mett.
Kes seda proovis se  seda enam ei pooldanud.  Seda vöreldi  pärnaöie teega., pole värvi ja pole  erilist maiku. seike imala poolne  vedelik.      Seda räägivad mesinikud kes  ise seal mesindamas käisid. 

Meie mesi vöib sisaldada tegelikuses 50-60 % headel aastatel aga mitte 100%.

Aga kuna enamus inimesi teab milline on pärn , siis sele mee nimega mesi on köige minevam kaup .

Mis puutub mee valmimisse siis se on jah  asi milles tuleks kindel olla kui mett müüma hakkad. 

Pronksmedal (100p.)

Mõnes grilltootes on 0,3%

Mõnes grilltootes on 0,3% veini ja nimi on "[toode] punase veini marinaadis". Selles kontekstis ei ole ju pärnamee müümine vale Smile

Samas tuleb muidugi tarbijat sellest ka informeerida ja kirjutadagi, et tegu ei ole 100% puhta pärnameega. Siis on kõik korras.

Meesortide eristamine on igati tänuväärne ja hea võimalus teistest mesinikest eristuda ning pakkuda natuke teistsugust, stabiilsete maitseomaduste ja kvaliteediga toodet. Tarbijaid, kes seda hindavad, on küllalt.

Lisaks kanarbikumeele on täiesti reaalne saada ka praktiliselt puhast võilillemett, mesikamett, rapsimett jmt. Tuleb ainult tegutseda ja mesi tarust õigeaegselt välja võtta.

Kui mesinikul õnnestub igal aastal saada samade maitseomaduste ja kvaliteediga mett, võib ta ta seda julgelt eraldi tootena turustada, ei peagi tingimata monomesi olema. Kahtlaseks läheb tegevus siis kui ühel aastal on "pärnamesi" ühe maitsega ja järgmisel teise maitsega. Aga see on juba teine küsimus.

puhas pärnamesi-see rohkem nagu jahimehe jutt on

ei usu,et eestis keegi puhast pärnaõie mett maitsnud on,seda sel lihtsalt põhjusel,et mesilane nii rumal lind tundub olema,et ka pärna õitsemise ajal ronib taimedele,millede nektarihulk kordades pärna omast väiksem on
mett,milles ka pärnal oma koht on olen siiski maitsnud-mul oli kunagi üks nõrk pere ja pooleraamilise magasini panin peale just vahetult enne pärna õisemist
Tahtsin lastelastele kärjemett pakkuda sellest tarust aga õnneks ise enne proovisin-no solk jääb ikka solgiks aga et vanasõna ütleb-SOLGI SURMA POLE KEEGI ENNE SURNUD-siis laske maitsta,kellele meeldib-õige mesi on korjatud kadastikest,metsast,vanadest kruusa ja liivakrjääridest,karjamaalt,mitte meesikapõllult ja pärnalt
õige mesi kriimustab kurku,seda ei saa luusikaga omale sisse lahmida

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Olen Herilane1 -ga nõus

Puhast pärna mett ei saa kuidagi saada ja samas on ka kahtlane puhta kanarbikumee saamise jutt . Mul tarud just sellise raba serva ja metsa heinamaade läheduses, kanarbik õitseb ja mummid askeldavad seal ka usinasti isegi vihm ei sega . Aga samas õitseb ka veel mesikas, aasristik , valgeristik, ussikeeled , pajulilled,põdrakanep, südamerohi jne. ning kõikidel õitel on mesilasi usinalt peal, seega saadav mesi võib olla ainult suurema kanarbikumee osakaaluga aga mitte mingil juhul puhas kanarbiku mesi.