valged vaglad

Tere,
täna mett võttes leidsin ühest tarust kärgede pealt ja seest hulga valgeid ussikesi roomamas - kes need küll olla võiksid ja kuidas neist lahti saada?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Vahakoi?

Tegemist võib olla vahakoi vakladega, mis tuleb sellisel juhul ilmtingimata hävitada. Või kui nad on pisemad, siis võivad nad olla tarumardika vastsed. Tegevus jääks samaks.

Tänan! Osad on ikka päris

Tänan! Osad on ikka päris rammusad, mõned sellised peenemad. Lõikasin ühe kärje tükkideks ja avastasin neid ühe kärje seest, kus oli ohtralt õietolmu. Seal kus mesi on, seal neid pole. Ja nad on kohe seal kärje augus sees. Aga tänud veelkord, hakkan neid siis kuidagi hävitama!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kuidas saavad normaalses


kuidas saavad normaalses mesilaspere ronida koid kärgedes???

karta on et varroatõttu mesilaspere tohutult nõrgenenud?

No ju siis pere pole

No ju siis pere pole normaalne:) Aga tõesti ei tea, sest see alles sel suvel ise kohale lennanud sülem ja muideks taru on tuttuus ja kärjed ka täiesti tutikad. Ja pere oli suur. Ise ka ei oska seletust anda.

Allakäik

Teie hädad said alguse varroalestast. Sülemile tuleb kohe tõrje teha, seda enam, et tundmatu pere. Olen leidnud sülemi kus igal mesilasel isiklik lest kaasas. Nüüd kus pere nõrk... saabuvad vahakoid ja vargad. lesta jagub kogu mesilale.