Mesilasema otsimine

Pronksmedal (100p.)

Probleem "tigedike" perest ema ülesleidmisega. Pere ise on tugev ja vähemalt praegu ema muneb korralikult, samas sain selle sülemi "külapealt" aasta tagasi. Otsustasin enne sügist selle pere ema vahetada tõu-ema vastu ja, no mitte ei leia teda üles ja pere läbivaadates üritatakse puht füüsiliselt maha murda Smile. Hetkeks olen pere koondanud 10'le raamile ja taru mesilasi tihedalt kõik kohad täis. Olen lugenud pere läbi emalahutusvõre ajamisest, ehk keegi oskab kirjeldada, kuidas see protsess lamavtarus käib? 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Mesilasema otsimine*

Praegu on halvim aeg ema otsimiseks. Mesilasi on peres palju, korjet ei ole, röövlid tungivad peale – kõik see teeb mesilased tigedaks. Ema vahetamine oleks tulnud teha varem või siis hiljem, kui mesilasi on peres juba vähem ja ei ole lahtist hauet.
Pere läbi emalahutusvõre ajamine ei pruugi alati tulemust anda, sest peenema kehaga ema võib sellest läbi minna ja uue ema vastuvõtmisega võivad ka probleemid tekkida.
Kui sul on tõuema juba olemas, siis tee parem taru taskuossa kinnise vahelaua taha uus väike pere temaga.

Olen kunagi ammu seda teinud.

Olen kunagi ammu seda teinud. Tõstsin uude tarusse. Mesilased pühkisin täisraam magasini millel oli e-võre all. Alustasin haudme raamidest. Enne tõmbasin mee raamid eemale.

Kasutaja meremesinik pilt

Ema leidmine

Paar nädalat tagasi oli sama mure metslasega, kes ei osanud korralikult muneda.

Jagasin siis kinnise vahelauaga lamavtaru pesaruumi pooleks ning tühjale poolele panin emalahutusvõre ja sellele alla kaks kärge toeks ning magasin peale. Kogu kupatus läks vastu taru seina ja teisele poole panin kinnise vahelaua ning siis raputasin kõik kärgedel olevad mesilased magasini.
Mesilastest tühjendatud meekärjed panin algul eraldi teise magasini, et taru sees oleks rohkem ruumi ja et veel vaatamata kärgedel olevad mesilased vaadatud kärgedele joosta ei saaks. Haudmekärjed panin vastu kinnist vahelauda.

Andsin suitsu ja ajasin mesilased läbi võre. Kui olin juba lootust kaotamas, siis viimaste töömesilaste hulgas märkasin ka ülikiirelt sebivat ema, kes varjus meeleldi töömesilaste alla.

Pean tunnistama, et ma püüdsin suhteliselt hoolega ka tõstetavaid kärgi vaadata, kuid tagantjärele arvan, et kogu tegevuse peaks suhteliselt kiiresti läbi viima, sest pole mõtet ju niisama pesa jahutada ja kuidagi eriti tigedaks lähevad lõpupoole. Wink

Kuna taru oli mul veel koondamata, siis sai ka ühtlasi kärgede järjekord paika pandud ja pooltühjad kärjed tõstsin suurtemate vahedega vahelaua taha.

Edu otsingutes!