Kärgede puhastamine

Vurritatud magasinid vaja puhtaks saada. Minu vanakooli õpetaja tõstis vurritatud magasini peale tagasi ja ütles, et see ergutab ema munema, ja et tassivad mee alla. Aga ega ikka ei tassi küll. Tegid korda ja hakkasid hoopis nektarit sisse tassima. Samas peaks vist juba suhkrut söötma? Mis peaks tegema? Vahelaua taha ka ei mahu seal suured raamid puhastuses. Kas oleks mõistlik alumine osa liistudega kinni panna ja magasinidel liistud pealt maha võtta?

Ja veel: kuidas puhastada käsi taruvaigust, kui vaja paari tunni pärast tsiviliseeritud välja näha? Kuidas puhastada vurri? Kas lasta mesilased seda mingitmoodi puhastama või lihtsalt puhtaks pesta?

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

...

Tere Rein!
Mulle ka kunagi vanakooli mesinik õpetas, et lase mesilastel kärjed puhtaks teha, aga tegelikkuses muud vahet ei ole, kui see, et nad pärast lihtsalt ei kleepu. Arvatavasti on mesilastel seda väikest ergutust kevadel rohkem vaja kui praegu. Praegu erguta söödaga. Mõned ütlevad, et koi tuleb mesiste kärgede peale rohkem, aga siinkohal arvan jällegi, et vahet ei ole. Tuleb nii või naa. Hakka parem siirupit andma ja kärjed pane kärjehoidlasse. Käsi taruvaigust puhtaks saab piiritusega. Vurri puhastamine on maitse asi. Öeldakse, et mesi kaitseb metalli korrosiooni eest, nii et soovitatav on talveks vurr nii jätta nagu on ja siis enne uut hooaega ära pesta.
See on minu subjektiivne nägemus, enne tarvitamist konsulteerida asjatundjatega.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sinu pisike viga

Kuna sul oli lakumis kärjed all ja panid  magasiini ka lakumiseks, siis mesilased  vedasid  alumise lakumise kärgedelt  haudme peale, seega magasiini, kuna alumistes kärgedes praegu  ruumi polnud ,kuna ema muneb sinna.

 seega on sul valik et kas vötad lakutud kärjed  alt ära ja asetad sinna  magasiini kärjed.

Kui aga rääkida minust siis mina  kärgede lakumist ei poolda.
kuna  kui lakumist ei ole enam siis  soodustab see mesilaste oma vahelist röövimist.

Mis puutub kärje koise siis see  elukas läheb sellistesse kärgedesse , kus on olnud kas vöi üks pölvkond  koorunuid mesilasi.  Söltumata meesetest kärgedest vöi ei.
Kärjed mis aga pole kordagi haudme all olnud, seda koi ei taha.

Mis puutub vuri pesuse ,siis mina soovitan  vur  vähemalt vurituse löpus pesta.

Pöhjus nr 1  kuna mesi on hapeline ,siis  tsinkitud vuri ga hakab mesi  reageerima, ja siis  tsink eemaldub, mis anab  mürgiseid aineid,ja kindlasti kui  vuril on rooste kohti ,siis sealt hakab ka rohkem roostetama.

Alumiinjum ja rooste vabaga nii hul pole, kuid kui mee tilk  jääb vuri pöhja ja see vötab õhust niiskuse , siis hakab käärima ja pärast on väga raske  seda löhna eemaldada.
Mesi vötab ebameeldivad löhnad ja maigu kergesti külge.

Sellepärast soovitan ikagi puhtaks pesta ja kuivatada.