Olen hobikorras mesilasi pidanud juba 12 aastat. Viimased 3 aastat on suvel mesilaste arv vähenenud.
Eelmised aastad kuskil kolmandik, aga see aasta üle 12 kärje suurustest peredest alles 4-5 kärjetäit. Kõik see juhtub kuskil juuli keskelt kuni augustini. Heiduperiood selleks ajaks läbi, pole see aasta õigeaegse laiendamise pärast heidutungi olnudki ja isegi uues kunstperes samamoodi mesilased kadunud. Sipelgate vastu määrin vana õliga taru jalgu ja see aasta pole neid märganudki. Ei usu, et kärbsenäppki seda teinud on, neid küll on seal, aga pole näinud, et mõni lind seal pidevalt passiks. Ise kahtlustan, et kuna naabrimehel ca 40m kaugusel tarudest nisupõld, siis sealt putukamürgid satuvad lähedalasuvate õistaimede peale ning sealt mesilased selle üles korjavad või jõuab mürk isegi läbi õhu tarudeni. Kas mingit seadust pole mesilale nii lähedal mürgitamise vastu?
Millal ja mis viisil viimati
Millal ja mis viisil viimati varroatõrjet tegid?
Iga sügis hoian neid apistani
Iga sügis hoian neid apistani ribasid sees.
Apistan
Mõned väidavad, et ei toimi enam? Ei tohiks loota ühele tõrjevahendile, kasutage erinevaid tooteid. lestamonitooring oleks kindlasti abiks.
http://mesindus.ee/book/export/html/148
soovitus
kui kahtlustad mürgitamist, on parem leida mesilale teine asukoht. Mürgitamise tõestamine on üpris keeruline. Vii järgmisel aastal osa peresid mujale, siis saad võrrelda. Muidugi hoolikas varroa tõrje.
Lõhnab
asi varroatoosi kahjustuse järele. Kas on peredes näha noori tiibadeta mesilasi?
Apistan peaks tegelikult hästi toimima, kui sa just ühtesid ja samu ribasid ei kasuta või hoiad neid liiga kaua sees. Siis enam ei toimi.
Proovi see aasta bayvarooli- sellel teine toimeaine, ehk aitab.
Mesilaste kadumise 1 põhjuseid
Olen oma 10konna mesilasperega ja taluga keset viljapõlde.Suurimaks nuhtluseks on toonekured ja vaablase moodi putukad.Toonekured on varakult hommikul kohal ja maiustavad mis hirmus lennulaua pealt.Samuti olen ise näinud vaablase väljanägemisega ja suurusega putukat mis tuleb ja lihtsalt võtab mesilase hambusse ja lendab minema.Eelnevatel aastatel sellist asja pole näinud ,Vana õliga tarujalgade mõksimine sipelgate peletamiseks ei ole minu mesilas aidanud.Panevad üle mõksitud koha juba paari tunni pärast
Kas paned igal aastal uued?
Teil oli õigus, varroatoos.
Teil oli õigus, varroatoos. Leidsin see nädal tiibadeta mesilasi. Imelik varem neid ei märganud, see kord oli päris mitmeid näha. Panin bipiini, haudmega seda küll ei panda, aga mul nii vähe hauet ( ca 20 kannu), et panin ära.
Ja natuke teemast kõrvale: täna mürgitati päeva ajal põldu, kas sügisel võib siis keset päeva mürki pritsida?
Minu teada ei ole
Minu teada ei ole taimekaitsevahendite pritsimisel üldjuhul kellaajalisi piiranguid. Hilisõhtul pritsitakse peamiselt seepärast, et siis on tuulevaikne ja ka taimed ei talu päikesepaistes pritsimist.
AHM ???
keset suve võib peresid ka ameerika mädanik rünnata, milline haudne pilt on.
Pritsida ei tohi..
..õitsvaid taimi. Kellaaeg ei ole oluline.
Nõuded taimekaitsevahendite kasutamisele
§ 5. ( 8 ) Taimekaitsevahendiga on keelatud pritsida ala, millel on õitsvaid
taimi, välja arvatud juhul kui taimekaitsevahendi pakendi märgistusel
on märge, et taimekaitsevahendit võib kasutada taimede õitsemise ja
mesilaste lendluse ajal.
https://www.riigiteataja.ee/akt/12989252