Muru niitmine tarude ümbert?

Tere!


Sooviks teada kuidas, Teil lood on muru niitmisega taru ümbert ja ligidalt.
Ise ei ole julgenud müratekitajaga lähemale kui 4m tarule veel minna. Üks suvi möödas ja vikatiga möllamine tarude vahel võtab tohutu aja ja energiakulu. Plats on päris suur kah.
Suvel nägin ühte mesinikku, kes tarude juurest rahulikult trimmeriga niitis. Kas trimmeriga või muruniidukiga võib minna tarude külje alla või võib karta sel juhul mesilaste häirimist ja võibolla ka taru maha jätmist?

Kuidas Teil mesitarude ümbruse korrashoidmisega kogemused on ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

nii trimmer kui ka muruniitja

Mina mõlemaga niitnud. Algul nõelavad trimmeripead pärast seda kolivad niitja peale üle. Seega suht kiiresti teinud selle niitmise. Muruniitjaga on vähe lihtsam saab valutult kauem nokitseda.

Pronksmedal (100p.)

trimmer

Olen lasknud trimmeriga, kui lendlus väike. Püüan teha nii, et rohi väga lennuava poole ei lendaks. Päris taru alt katkun käsitsi.

Kasutaja meremesinik pilt

Murutraktor

...on mulle abiks olnud. Sellega jõuab suhteliselt kiiresti suure maalapi puhtaks teha. Oma vähese kogemuse juures ei ole ma küll märganud, et mesilased sellepärast tigedamaks oleks muutunud. Tavaliselt sätin ma ennast juba minekule, kui nad alles tarust välja tulema kipuvad. Muidugi mul hea rääkida, vaid 2 taru, mille eest niitma peab! Wink

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Niitmine


Vahet pole millega niidan(vikat,trimmer või murutrakats),kohe on kambaga kallal Smile. Tavaliselt mesilas teen seda tööd õhtul hilja,panen lennuavad kinni ja pärast niitmist taas avan.

Niitmisest

Selle niitmisega on nii et miks omale tööd tekitada, seda on niigi liiga palju, kasulikum on see niitmisele kuluv aeg kulutada ümber tarude käimisele Smile - niidetud maa pead hiljemalt paari nädala pärast uuesti üle niitma aga maha tallatud rohu asemele ei teki niipea uut. Seda siis kodust eemal gruppides, kodus aias kasutan niitmiseks murutraktorit ja seni pole täheldanud et nad oleksid müra või heitgaaside vastu allergilised, tuleb vaid vaadata et keskpäeval lennuteele ei jääks.

.....ikka traktoriga

Tarude alused ja vahetult ümber tarude olen mai alul keemiliselt rohu hävitanud ja selline ufo maastik kestab järgmise suveni välja.Tarude ümbruse niidan murutraktoriga nii,et rootor viskab rohu tarudest eemale aga,et ma arg vennike olen,siis maski ikka olen kandnud.Samas pole ka märganud,et keegi mind rünnanud oleks

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

niitmine


vahet pole, millega niita, kedagi ei huvita:) Ükskord sõitsin traktoriga peaaegu torni ümber, siis tekkis väike erimeelsus meil, aga muidu ....

Meite pool...

... vikatiga vehkimist nad ei kannata, tulevad ka kätega vehkima. Muruniidukiga niites vaatavad lennulaualt, jalg üle põlve.

Kasutaja Halt pilt

Mask pähe

Kui neid lendavaid putukaid kardad, siis pole mõtet neid pidada. Niida üks kõik millega, aga pane igaks juhuks mask pähe ja ka kindad ei sega. Ise niidan traktoriga ja päris taru äärtest trimmerdan. Tarude alla ma küll ei roni ja üldse pane tarud puude varju, seal polegi mingit erilist heinakasvu. Mul neid umbes 30 - kes nende ümbrust jõuab nii väga korras hoida.

Ei karda...

... neid putukaid. Kardan pigem seda mida putukad mürast mõelda võivad. Aga tänud kõikidele vastajatele. Nüüd julgen ka niidukiga taru lähedale minna. Säästab palju aega.