2010-2013 mesindusprogrammi 1. tegevusaasta aruanded

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
NB! mesindus.ee-ga võttis täna, 13.09 ühendust Põllumajandusministeeriumi esindaja ja palus II poolaasta materjalid seniks eemaldada kuni need saavad (hinnanguliselt paari kuu pärast) ametlikult ministeeriumi poolt kinnitatud.
mesindus.ee

Põllumajandusministeeriumi dokumendiregistris on avaldatud 2010-2013 mesindusprogrammi 1. aasta I poolaasta ja II poolaasta tegevuskavade täitmise aruanded ja mesindusprogrammi projektijuhi ning EML juhatuse kui programmi vastutava täitja esindaja hinnangud tulemustele:

Eesti Mesinike Liidu kui mesindusprogrammi 2010 - 2013 vastutava täitja poolt on EML juhatus hinnanud mesindusprogrammi 1. aasta II poolaasta ning kokkuvõttes kogu 1. aasta tegevuskava täitmist ja tulemusi rahuldavaks.

Tehnilise abi meetme tegevusi ja tulemuslikkust võib hinnata rahuldavaks. Projektijuhi arvuti ostust tingitud ülekulu Side ja kontorikulude osas nii I kui II poolaastal oli ette näha. Sidekuludel (Elioni lauatelefon, EMT mobiilside) oleks võinud rohkem silma peal hoida. Samas oli vaja, et töö tehtud saaks ja sel hetkel kuludele pole võimalik mõelda. Lisan veel, et enamus välismaa kõnesid sai tehtud skype-i kasutades.

Koolitajate koolitust võib pidada õnnestunuks osavõtjate arvu ja lektoritena õppepäevadel osalemise aktiivsuse poolest.

Vabariiklike kui kohalike õppe- ja teabepäevadega võib rahule jääda. Lektorite lähetuskulud said II poolaastal kontrolli alla. Ülekulu Vabariiklike teabepäevade ruumi- ja rendikuludes oli ette näha.

Igati õnnestunuks võib pidada Põhja- ja Baltimaade Mesindusnõukogu aastakoosolekut ja teaduskonverentsi toimumist Tartus, mis võimaldas parallelselt eelmainituga korraldada rahvusvaheliste lektorite rohke osavõtuga talvise vabariikliku mesinike teabepäeva, mille võib samuti lugeda igati kordaläinuks. Lisaks käisid välislektorid Poul Larsen (Taanist) ja Sigitas Uselis (Leedust) esinemas ja eesti mesinikega kohtumas ka suvisel vabariiklikul mesinike teabepäeval Padisel.

Teabelevi ja mesinike teavituse osas on tublit tööd tehtud ajalehe arendamisel ja kujundamisel, mille tulemusena on „Mesinik“ muutunud värvilisemaks ja sisukamaks. Veebilehte on kõvasti arendatud. Seega võib lugeda tehtud tööd igati õnnestunuks.

Varroatoosi monitooringu ja tõrjemeetodite tutvustamise ja propageerimise alal ning tõuparandustöö meetme arendustegevuste planeerimisel ja ettevalmistamisel võib esimesel aastal toimunud tegevusi hinnata plaanipäraseks ja rahuldavaks. 

Aivar Raudmets
Eesti mesindusprogrammi projektijuht 
09.09.2011.a.

LisaSuurus
2010-2013 mesindusprogrammi 1. aasta I poolaasta aruanne (pdf)279.82 KB
 

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mitu huvitavat lauset suudaksid sina moodustada?

Näidislause mesindusprogrammist.
Samas oli vaja, et töö tehtud saaks ja sel hetkel kuludele pole võimalik mõelda.


Võimalikud minupoolsed alternatiivsed sõnastused, inspireeritud mesindusprogrammi kuluaruandest leitud lausest.
Peaasi, et töö tehud saaks, sest hetkel pole võimalik kuludele mõelda.
Kellegil polnud mahti vaadata, millise vinge arvuti projektijuht endale sebis, peaasi, et töö tehtud saaks, ütles Kilk.
Kurat, ärge käige närvidele mingi mõttetu arvutiostu jutuga, kas tahate, et mesindusprogramm tehtud saaks!?
Ja ärge jaurake, et selle raha eest oleks saanud mitu arvutit, raha pole ju teie oma, see tuuakse kastidega Brüsselist, mis te vingute Pokumees.
Muide selles arvutis on üks väga kallis programm- Skype, sellepärast ka näiliselt suur ülekulu aga see tasub end varsti kuhjaga ära, sest kõik kõned on edaspidi tasuta!
Kokkuhoitud raha eest saate Apimondiale.
Pronksmedal (100p.)

Olen MP-ga rahul

Ei saanud Pokumehe kommentaarist aru. Tähtis ei ole vorm, vaid sisu.
Mina olen mesindusprogrammi elluviijatega rahul, sest raha kulutatakse nii, et mesinduses ei tekiks liigset konkurentsi.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

..

Ei saanud beeboy kommentaarist aru!?

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

arusaamiseks on tarvis et oleks aru?

Kust sa beeboy kommentaare lugesid? Ma moodustasin lihtsalt huvitavaid lauseid.
Kuna programmis on algusest peale minu jaoks nii palju küsitavusi, siis karta on, kui ma küsimusi siia kirja panema hakkaks, siis vastamine võib võtta mesindusprogrammi tegijatelt terve teise poolaasta ja programmi endaga ei jõutakski tegelda.

Pronksmedal (100p.)

Aruandest

Mesindusprogrammi juht võiks oma üllitised edaspidi korra läbi ka lugeda. Keskkoolis saaks sellise lauseehituse eest hädapärast kolme pika miinusega. Loodan, et kirjutatu ei näita kogu programmi taset.

Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kuuldused

Millal siiski see programmijuhi arvuti osteti? Levib kuuldusi, et seda tehti tegelikult juba varem, kui programmijuht ametisse sai vormistatud! Ka levib kuuldus, et vinge arvuti ost olla olnud kandidaadi eraldi nõudmine. Igatahes jääb selline mulje, et keegi kes on määratud kontrollima ja mesindusprogrmmi asjade eest vastutama oma tööd pole suutnud survestamise tõttu teha.

arvuti


Arvuti on praegu igal tööalal, ka mesinduses lihtne ja vajalik töövahend ja tööandja peab sellega töötegija varustama. Ma ei sa aru milleks nii pikk jutt ühe arvuti ümber. Oleks veel, et oleks ostetud vibraator või kumminaine- see peaks iga isiklik asi olema ja tööandja ei peaks seda ostma. Mulle jääb tunne, et seni on enamasti rääkinud puhas kadedus. 

Pronksmedal (100p.)

Pokumehele

Mesindusprogramm on põhiliselt väikese grupi mesinike jaoks. Mis tähtsust on sellel, kuidas nad raha ja hüvesid omavahel jaotavad.