vägarumal küsimus!! ;)Herilane või mesilane?

Tere, piinlik kysimus ja ärge naerma hakake väga,  aga küsin ikka. Kuidas teha herilasel ja mesilasel vahet? Teisaldasin lauahunnikut ja leidsin maa seest pesa, ja hakkas tunduma, et justkui oleks äkki mesilased! Juhul kui on mesilased, kas sellist pesa saaks ka kuidagi nn kodustada, ST. teeks alt lahtise taru peale ja äkki hakkavad seal toimetama isegi? Aga kõigepealt tahaks teada kummad nad siis on?


 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

herilane/mesilane

Lihtsaim viis selgust saada on end nõelata lastes - nn.kodumesilase nõel jääb naha sisse kinni ja rebeneb  mesilase küljest koos mürgipaunaga, herilane aga oma nõela ei kaota Smile . Maa sisse  teeb pesa herilane ja metsmesilane, mesindamises kasutatavad mesilastõud ja rassid seda ei tee. Herilased on üldreeglina helekollase-mustatriibulise tagakehaga (triipude laiused varieeruvad) metsmesilased aga on paksukesed ja karvased. Usun, et sinuleitud isendid ei klassifitseeru kuidagi mesilasteks Sad

no metsmesilane ta kindlasti

no metsmesilane ta kindlasti pole, seda ma ikka tunnen!Smile aga olen herilastega pool suve võidelnud ja nende nägu on nagu silme ees,aga  need tunduvad kuidagi teistsugused, seepärast hakkasingi mõtlema. . .

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

aga

Aga vöibolla on tegu vaablastega. See aasta olen ise nendega kimpus olnud. kuid nemad reeglina maa sisse vist pesa ei tee. (aga täpselt ei tea kaa). pole vapsikute eluga  kursis.


Kuid köige parem oleks kui saaksid neist putukatest möne pildi üles riputada. siis saame sinu oletusi kinitada vöi ümber lükata.


Üks on kindel kodu mesilased naad pole.  kodu mesilased teevad pesa puu ööntese, voodri laudade taha, korstnase ja teised sellised kohad. aga mitte mulla sisse.

mesilane või herilane

     


         Ei ole küll mingi ekspert aga arvan, et tegu on sul ikkagi mesilastega. Mitte meemesilastega (kodumesilastega), vaid hoopis mingist teisest sugukonnast pärit tegelastega. Eestis elab palju mesilase liike ja enamus neist elavad maa sees. Ründavad kohe pundina ja nõelamine on teravalt valus (üldse mitte selline „magus“ valu, nagu kodumesilase puhul, pigem sarnaneb herilase omaga aga on palju valusam) Ja seda sutsu ei pea sa kaua ootama, piisab, kui meetri peale passima jääd nende tegevust. Ja kui nad muidu mingil imelikul põhjusel sind rünnata ei taha, proovi nende pesast muruniitjaga üle sõita, saad korraliku jooksutrenni, sest nad on ka varmad jälitajad. On enamasti kodumesilastest väiksemad. Herilase sa oleks vast ära tundnud, need on kõik erkkollase ja mustatriibulised ja üsna sarnased, kuigi mõned liigid elavad ka mee sees (maaherilased). Herilase ja mesilase suur vahe on selles, et herilane ei erita vaha. Nad teevad oma pesa ja kärjed puidukiudude ja süljesegust. Nii et kui kindlalt teada tahad, võid nad välja kaevata Tongue Veel on variant, et tegu on kimalastega, arvan, et kui ütlesid, et metsmesilane ta kindlasti pole, pidasid just silmas kimalast, sellist liiki nagu metsmesilane ei ole minu teada olemas (vabanda, kui eksin). Kimalased on ümmargused paksud ja väga karvased, tihti väga värvilised (näiteks valge-oranži-mustatriibulised), lendavad suht aeglaselt ja kohmakalt, ei ole agressiivsed ning nõelavad vaid siis, kui neid tugevalt pigistada. Neid on Eestis 22 liiki ja kõik on kaitse all (mis ei tähenda, et neid vähe oleks Smile)


Veel, vaablane ja vapsik ei ole tegelikult sama putukas. Vaablased ei nõela ja ei ole absoluutselt ei herilase ega mesilase nägugi. Vapsik seevastu on kõige suurem herilane (vähemalt Eestis) ja tema nõelamist võrreldakse rästikuhammustusega (võin omadest kogemustest kinnitada, et see on ka kuradi valus). Aga nende segiajamine (pigem teineteise sünonüümina kasutamine) on nii üldlevinud viga, et seda nagu polegi mõtet veaks nimetada, pigem oleks vaja „päris“ vaablastele uus nimi välja mõelda eesti keeles Smile Vaablased teevad ka sellise rippuva kongi aga see on teiste herilaste omast palju suurem.


Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

ahaa

Ilmselt tegu mu paari aasta taguse eksperimendiga kus herilastele paarumata ema andsin

sülemlesid eelmisel aastal
väga rentaabel lahendus- neil talvitub ainult ema
lennumesilased surevad sügisel ära
ema tukub raami ülaservas kevadeni
siis hakkab toimetama
Jaanipäevaks on pere 2 korpuse peal
välja näevad nagu Eesti majandus- kollane triip ja must triip, kollane ja must ja nii kuni perseni välja