talvepesa

Tere, palun nõu - kuidas ikkagi lõpuks otsustada, millised raamid jäävad talvepessa. Kui hetkel veel näiteks 10 raami sees, millest ~3-l oli eelmisel nädalavahetusel veel hauet.. ja kui näiteks mesilaste järgi peaks jääma ~7-8 raami (oletame) - kas välja võttagi need, millel oli viimane haue? või?


Tänud ette.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

talvepesa*

Rusikareegel on, et igasse kärjetänavasse peab talveks jääma vähemalt 2 kg sööta. Kaanetatud, mett (sööta) täis eesti raamil kärg kaalub umbes 3 kg, üks pool sellest siis 1.5 kg. Nii hindadki, millised kärjed jätta, kuidas paigutada ja millised ära võtta.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Ei

pea tingimata välja võtma need kärjed kus oli viimane haue. Saan aru et sinu enda arvates võiks sisse jääda 8 raami. Kui nende 3 haudme raamil on näiteks kolmandik mett (ca.1kg) ja kõrval kärjed talvesööta täis siis kõik OK. Võid hoopis äärmised kärjed välja võtta ja neid kevadel lisasöödaks kasutada.

  Pealegi plaat söödakärgede peal võivad pered vastupidi halvasti talvituda kuna külmade saabudes ei saa pere piisavalt kokku tõmmata (mesilased ei saa minna kärjekannudesse)ja see tõttu pere hukkub, kuigi on kurguni sõõta täis. Eks ole ju kevadeti tihti kuulda et näe pere suri ära aga sööta küll.

 Pealegi moodustub viimase haudme koorumise kohale talvekobar ja kui neid ära võtta segame talvepesa moodustamist ja teeme kasu asemel kahju. Talvel kasutab keskmine pere 1kg sööta talvel kuus.

  See on minu arvamus aga eks sa ise pead otsustama. Usun kui oled korralikult sisse söötnud, sul probleemi polegi Smile.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Talvepesa


on mul ühes või kahes lang.korpuses ,sügisel söödan korralikult teen varrotõrje ja enamei uuri eks mummud teevad ka kõik et talv üle elada,välja on läinud kus juba sügisel pere nõrk ei arenenud

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kärgede paigutus talvepesas

Nagu Aimar juba kirjutas, pole silmini täis meekärjed talvekobara keskel sugugi hea. Kui aga keskmised kärjed natuke liiga tühjad tunduvad, on veel võimalus raame veidi ringi tõsta. Põhimõte jääks siis selline, et äärmisteks kõige rohkem kaanetatud kärjed, keskele sätid nii, et oleks vaheldumisi üks enam-vähem söödaga täidetud kärg ja selle kõrval siis selline, millest viimane haue koorunud ja mett vähevõitu. Põhimõte oleks selline, et kõrvuti kahte pooltühja kärge talvepessa jääda ei tohiks. On seda hauet ikka väga ohtralt olnud ja kärjes mett alla kilo, võiks kaaluda sellise üldse välja võtmist. Muidugi eeldusel, et mesilased ülejäänutele ikka ära mahuvad.