Kasutajate blokeerimine

Pronksmedal (100p.)

Seoses Mardilt sõnaõiguse äravõtmisega (http://www.mesindus.ee/node/2170?page=2) tekkisid mõningad mõtted.

Portaali omanikuna võib Tormi muidugi ise valida, keda blokeerida. Aga viisakas oleks, kui kusagil oleksid kirjas foorumi kasutamise reeglid ja kasutajaid ei blokeerita valikuliselt, vaid siis, kui nad neid reegleid rikuvad.

Teades Marti ja arvestades, et algse teema (PRIA toetused) algatas Mart ja lugedes tema postitusi selles teemas ja nendele pandud selgituseta miinuseid ja lõpuks Mardi blokeerimist, on see kõik kokku minu meelest väga jõhker inimese maha tampimine.

Keda ei huvita Mardi meelisteema – toetused (antud teema pealkiri on ju "PRIA toetused" ja algataja Mart), see ei pea ju tema postitusi lugema ja kommenteerima, vaid algatagu ise paremaid teemasid. Aga ju ei jõua ja ei mahu see mõningate mesinike ajudesse.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

Beeboy, Alati ei pea olema

Beeboy,


Alati ei pea olema reeglid must-valgel kirjas, mõned asjad (sh viisakus võõrustaja suhtes) on elementaarsed. Mardi soov toetuste teemal sõna võtta ei ole antud juhul kuidagi blokeerimise põhjuseks.

Tormi

Mardi blokeerimine

Antud juhtumi puhul on on tekkinud suurepärane pretsedent. Nimelt toob see ilmekalt välja, kuidas siinne kommuun on kaitsehoiaku võtnud, klapid peas justkui ratsahobusel. Samal ajal ei saa nad ise aru, mida ja milleks nad kaitsevad. Kuid on väga varmad ründama. Meenutab mu "kõrgendatud kaitsetahtega" mesilasperesid, kuid nemad teavad täpselt, mida nad kaitsevad. Massipsühhoosis, või nimetagem seda rahvapärasemalt karjainstinktiks, järgnevad nad oma hoiakutes kommuuni liidritele ning välja kujunenud "peksupoisi" nahutamiseks vantsivad kuulekalt kohale ja teevad seda, mis enamuse jaoks, kommuunis, on "normaalne". Sedasi on see kestnud juba aastaid ning kahtlematult kestab see edasi aastaid. Lisaks on antud blokeerija väga hingega selle portaali küljes kinni ja võttis konkreetset sõnakõlksu väga isiklikult, liiga isiklikult. Adumata, et samalaadseid välja ütlemisi on arhiivides küll ja veidi enamgi. Lühidalt võiks selle kokku võtta nii, et üks inimene ei kartnud end vastandada kommuuni liidritele ning oli oma sõnavõttudega otsekohene ning aus. Kuna tema näol ei olnud tegu inimesega, kellele on isikliku rahulolu jaoks vaja siinsete liikmete poolehoidu, ei pidanud ta vajalikuks end tagasi hoida ega tsenseerida ning see andis võimaluse paljudele teda laimata ning ühele ta blokeerida.
Mina teie, kes te teda võimalusel laimasite, asemel vaataks mõneks hetkeks peeglisse ja küsiks endalt, kas mina tegin ise äkki midagi valesti, kas ei süvenenud ma tema jutu ivasse, miks ei saanud ma aru, mida ta ütelda tahtis.
Mina sinu, kes sa ta blokeerisid, asemel vaataks paljudeks hetkedeks peeglisse ning küsiks endalt, mida ma olen jätnud tegemata, et asi nii kaugele jõudis, mis juhtus, et üks ettevõtlik inimene sattus minu portaalis selliselt põlu alla.

Kuid kuna ma ei ole ei üks ega teine, siis vaatan ma täna peeglisse habeme ajamiseks. Samal ajal mõtiskledes kui üürike on inimelu. Kas on "ära panemine" väärt seda millise inimesena mind mäletatakse pärast lahkumist.

Lugege uudiseid, järjekordne noor mees on lahingus langenud Eesti eest. Ning teie, kes te nimetate meie riiki banaanivabariigiks, käige ja võidelge enne riigi eest. Võibolla alles siis on teil õigus sedasi teha. Mina olen hulgakesi läinud, vähematena tulnud, mul võib see õigus olla, mitte rahulolematul enesekesksel ainult paberi järgi kodanikul.

Teie, miinusepanijad!

Olge nüüd ausad ja julged ning avalikustage endid ja kirjutage mustvalgelt välja, mis oli mu jutus valesti.
Seni, kuni te seda teha ei julge/oska/suuda...
Thanks for making my point!

Pronksmedal (100p.)

mina näiteks

panin teile miinuse. ja miks ma seda tegin? süüdistate siin oma emotsionaalset hala ja lahmimist täis üllitises kogu kommuuni s.t. kogu foorumi kasutajaskonda? palju siin registreeritud kasutajaid oligi, üle 1000+ kindlasti? massipsühhoos, karjainstinkt jne.., süüdistate oma postituses kaasfoorumlasi kellegi laimamises, kusjuures veel sellises toonis, justnagu kõik foorumlased seada teeks jne. kui arvate, et keegi tegeleb siin teie või teie hoolealuse laimamisega, siis tehke seda konkreetsemalt! mis puutub kasutajate blokeerimisse, siis on absoluutselt iga foorumiomaniku enda otsustada, mida või keda ta eelistab blokeerida ja ta ei pea isegi kellegile hakkama siin mingeid põhjendusi otsima või seletama. antud juhul ju öeldi täiesti üheseltarusaadavalt ja selgelt, mis oli kasutaja blokeerimise põhjuseks. mis teile veel arusaamatuks jäi? kedagi maha ei lastud, saadeti lihtsalt natukeseks ajaks "jalga puhkama" ja oma tegude üle järele mõtlema.
mardi ja tema pria teemalised monoloogid jätavad mind foorumi kasutajana täiesti külmaks ja pole isiklikult sinna sõnagi poetanud, seega ei saa ma näiteks teda kuidagi laimata. teemat, kuskohast paistab vastu sõna "PRIA" ma põhimõtteliselt ei loegi.
viimane lõik, milles heidate meile ette sõna banaanivabariik kasutamist, siis siin on teile mõne lingid:
wikipeedia sõnast 'banaanivabariik':
http://et.wikipedia.org/wiki/Banaanivabariik

head lugemist banaanivabariigi olemuse ja tähenduse kohta, mis peaks asja sisu rohkem lahti mõtestama: banaanivabariik eesti
http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arvamus/banaanivabariik-eesti.d?id=2...
viimases artiklis on minuarust päris hea lõik, mis sobib kogu seda priandust kokku võtma:

Tsitaat:
Banaanlik nõue asjadele hea väljanägemine anda
on tekitanud veel ühe kurioosse nähtuse: eestlaste soodumuse
bürokraatlikke reegleid täht-tähelt järgida ja reeglite sisu
teisejärguliseks jätta.

ja meil, kõigest mesinikel pole mõtet hulgakesi sellise eesti eest afganistani lahingusse minna. korruptsiooni eestis sellega ei vähenda ja riigi rikkust ei suurenda ammugi mitte. katsuks enne lahingutega, mis suunatud mesilaste vastu hakkama saada.

Pronksmedal (100p.)

Mäng plusside ja miinustega

Mäng plusside ja miinustega imiteerib ajuvabasid meelelahutusi Vana-Roomas. Kui rahvas näitab pöialdega allapoole (miinused on ülekaalus), siis ohver hukatakse (tekst muutub halliks) ja mingid selgitused selle juurde ei kuulu.

Kas see mäng üldse sobib mesinike foorumisse?

Pronksmedal (100p.)

Oi, Mart

missuguse tormi oled sa veeklaasis tekitanud! Tegelikult on Mart rahulik ja heatahtlik eesti mees. Mõnda huvitab Mardi jutt ja küsitakse täpsustavaid küsimusi, teised ei pööra sellele tähelepanu. Mitte ei saa aru sellelt möllust. Kas ta kedagi solvas? Kui jaa- siis ei teinud ta seda tahtlikult, sest selline käitumine ei ole Mardile loomuomane. Sõbrad, rahunege!

Pronksmedal (100p.)

samuti sulimesinik

beeboy kirjutas:
Mäng plusside ja miinustega imiteerib ajuvabasid meelelahutusi Vana-Roomas.

mis iganes teile sellega seostub, puhtalt enda valik.. seostugu või  põrguga kui kellegile nii paremini sobib.
mis siia sobib või mitte, eks seda otsusta foorumi omanik ja looja. miinusteladumise olemasolu osas võid ju oma rahulolematust avaldada aga kas seda keegi arvestab, pole jällegi igaühe otsustada. on see nüüd kahjuks või õnneks - seda võid juba küll ise otsustada. sellised need foorumid juba korra on. Wink
loodan, et keegi pria-mardi fänniklubi liikmetest ei tõlgenda seda postitust "möllamisena". või tegelikult, las inimesed tõlgendavad midaiganes soovivad. vaba ühiskond siiski. ja nüüd vutt-vutt miinuseid laduma!

/no näete, juba hakkabki tulema.. tubli, jätkake samas vaimus!

Vabandan, kui keegi ei saanud aru.

Nimeliselt ei nimetanud ma kedagi. Üldistavat sõna "kõik" ei kasutanud ma samuti. Kirjutasin, selgelt: "teie, kes te teda võimalusel laimasite". Mul on siiralt hea meel, kui Teie Taruman, ei kuulu sellesse hulka. Ilmselgelt ei käinud ükski lause sellisel juhul ka Teie kohta. Loodan, et nüüd sai selgemaks, kellele oli see suunatud.
Jätkuks: wikipedia sõnaseletus Banaanivabariigist käib absoluutselt mööda Eesti Vabariigist. Pole meie riik ei vaene  ega korruptiivne. See, et pumba juures olijad jagavad raha ebaõiglasemalt, kui võiks ning osad neist on veelgi ahnemad ning isikliku kasu peal väljas kui teised, ei tee riiki selliseks.
Samas see artikkel Eesti Ekspressist, ainuke lõik, mis riigi kohta käib, ongi toosama, mille ise välja tõite. Kõik muu käib riigi kodanike kohta. See suurte rahade jagamine toimub palju ebaõiglasemalt ning kontrollimatult, mida kaugemale meie riigi piirist minna. Selle koha pealt pole meil seis kõige hullem. Too konkreetne näide, mis artikli kirjutaja poolt välja toodi. Nimelt on palju toetuste taotlejaid, kes on fiktiivsed tegevusvaldkonnaga tegelejad. Lühidalt, petturid. Nende välja praakimine on kõike muud kui vale. Näha on, et olete oma kodutöö vähemalt osaliselt tegemata jätnud.
Tulles tagasi blokeerimise kohta: "mis puutub kasutajate blokeerimisse, siis on absoluutselt iga
foorumiomaniku enda otsustada, mida või keda ta eelistab blokeerida ja
ta ei pea isegi kellegile hakkama siin mingeid põhjendusi otsima või
seletama". Absoluutselt vale. Sellisel kujul on see otseselt seadusega vastuolus. Iga avalik koht peab olema avalikult kasutatav kõigile soovijatele. Piirangud peavad olema reguleeritud ja põhjendatud. Järjekordne puudus "kodutöö" tegemises.
Lisaks ei saa jätta mainimata, et Mart ei ole minu jünger ega vastupidi. Me ei ole omavahel vahetanud vist ainumastki sõna. Ma ei kaitse ühtegi isikut, ma laidan intsidendi tekitamist ja lahendamist.
Lahingute kohta. Ega ma ei ootakski, et siinsetest kasutajatest või ükskõik millisest mesinikust saaks sõdur riigi jaoks. Mida ma silmas pidasin oli see, et andmata panust millegi hüvanguks ei oma keegi ka õigust seda kritiseerida.
Enne, kui hakkate otsima, mida ette heita küsige enda käest, mida saate Teie teha riigi jaoks. Kel ideid vajaka lugege: http://www.epl.ee/news/arvamus/mida-saan-mina-teha-eesti-heaks.d?id=5116...

7 arglikku

Nii palju on jäänud miinuse panijaid veel anonüümseks.
Ärke peljake! Avalikustage endid ja põhjendage oma seisukohta. See ongi ju foorumi idee. Suurimad kiidusõnad Tarumanile. Võttis vaevaks arutellu laskuda.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Põjendus

ܜldiselt ma ei ole eriline hindaja, mõne vahel ikka panen, kui kirjatükk tundub väga hea või halb. Sinu kommentaarile
panin negatiivse hinde. Ja seda mitte seepärast, et osalt ei läinud Sinu mõttekäik minu omaga kokku, aga pigem selle viimase lõigu pärast, mille lisamine eelneva asjaliku arutluskäigu lõppu tundus mulle äärmiselt küüniline.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

Poolt

Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt oli see blokeerimine vajalik tegevus ja kui see ei oleks juhtunud täna siis lähima kuu aja jooksul kindlasti. Õhkkond jututoas ja foorumis võiks olla sõbralik ja kui kindel soov ja tahe kedagi solvata siis saab alati saata E-Maili, saab helistada või saata privaatsõnumin jututuba kasutades.

Kui tahate kirja panna seda mida sülg suhu toob siis teid aitab http://www.rate.ee

Pronksmedal (100p.)

Vastu

Mina olen küll tõsiselt häiritud, et Tormi Mardi siit foorumist ja jututoast välja viskas ja temalt mingeid absurdseid vabandusi nõuab. Me kõik võiksime olla õnnelikud, kui oleksime Mardi eas sama vitaalsed, ettevõtlikud ja täis tahet Eesti mesindust edasi viia. Kui ta vahel ka ei suuda omi mõtteid väga selgelt väljendada, siis paljudel, temast poole noorematel, neid polegi.
Kindlasti oleks olnud sõbralikumaid ja viisakamaid tegutsemisviise, kui väljaviskamine.
Mardi väljaviskajatele: http://www.youtube.com/watch?v=fd-lBX4t29g

Pronksmedal (100p.)

vastuseks

Silver kirjutas:
Nimeliselt ei nimetanud ma kedagi. Üldistavat sõna "kõik" ei kasutanud ma samuti. Kirjutasin, selgelt: "teie, kes te teda võimalusel laimasite". Mul on siiralt hea meel, kui Teie Taruman, ei kuulu sellesse hulka. Ilmselgelt ei käinud ükski lause sellisel juhul ka Teie kohta. Loodan, et nüüd sai selgemaks, kellele oli see suunatud.


jah, te ei kasutanud sõna "kõik", kuid loopisite siia õhku umbisikulisi päris tõsiseid süüdistusi, mis heidavad paratamatult varju kogu kasutajaskonnale. keegi ei saanud täpselt aru, kas laimusüüdistus oli nüüd suunatud tema pihta  või mitte. kui te süüdistate kedagi laimamises, siis tuleks ikka päris täpselt nimeliselt välja tuua, kes laimas ja millega teid (või antud juhul siis kolmandat isikut) laimati. umbisikuliselt laimamissüüdistusi loopida pole mõtet.
Silver kirjutas:
Jätkuks: wikipedia sõnaseletus Banaanivabariigist käib absoluutselt mööda Eesti Vabariigist. Pole meie riik ei vaene  ega korruptiivne.


selles osas jätan küll endale õiguse jääda lahkarvamusele. seletamine läheks väga pikale ning pole ka käesoleva foorumi teema.
Silver kirjutas:
Samas see artikkel Eesti Ekspressist, ainuke lõik, mis riigi kohta käib, ongi toosama, mille ise välja tõite. Kõik muu käib riigi kodanike kohta.


siin tulevadki ilmekalt välja inimeste erinevad arusaamad riigist ja kodanike rollist selles. mõnede arvates on  kodanikud on justkui riigist täiesti lahus seisvad väiksed orjakesed, kellelt saab ainult makse koguda ning kellele aina uusi reegleid ja kohustusi kaela laduda. riik on jumal! Smile erinevus banaanivabariigist vaid selles, et babaanivabariigis on tihtilugu veel teine jumal, kelleks enamasti mingi kodanik, kes hakanud ennast samuti jumalaks pidama.
Silver kirjutas:
Tulles tagasi blokeerimise kohta: "mis puutub kasutajate blokeerimisse, siis on absoluutselt iga
foorumiomaniku enda otsustada, mida või keda ta eelistab blokeerida ja
ta ei pea isegi kellegile hakkama siin mingeid põhjendusi otsima või
seletama". Absoluutselt vale. Sellisel kujul on see otseselt seadusega vastuolus. Iga avalik koht peab olema avalikult kasutatav kõigile soovijatele. Piirangud peavad olema reguleeritud ja põhjendatud. Järjekordne puudus "kodutöö" tegemises.

oma kodutööna võiksite esmalt tutvuda foorumi kasutamisreeglitega ja soovitatavalt teha seda mõttega läbi lugedes!
reeglid (või teiesõnul piirangud), mille alusel foorum toimib on ju kenasti olemas ja foorumi omanik vastavalt oma äranägemisele neid ka kasutab. siin ei pea hakkama hiljem kellegile jukule või maalile selgitusi jagama. seda küll võib teha neile kasutajatele, kes millestki aru ei saanud, aga tingimata ei pea tegema. mingit seadustega vastuolu siin pole. tegu ei ole selles mõttes avaliku kohaga, kus igaüks võib teha misiganes kellegile pähe tuleb.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kui juba lehe kasutajate

blokeerumiseks läks siis teen ettepaneku blokeerida ka sellised tegelased kes igal võimalikul ja võimatul juhul tulevad siia foorumisse/jututuppa oma usku kuulutama a'la "banaanivabariik,orjatöö jne." . Mesinike seas on erinetevate arusaamade ja maailmavaadetega inimesi - piirduks siin lehel mesindusteemalise aruteluga. Aga kui te muidu ei saa siis võiksite pöörduda lehehaldaja poole  ettepanekuga, et ta looks selle jaoks omaette keskkonna  kus saab halamas käia kui kehv teil elada on. Ori jääb orjaks ka vabal maal.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

Äkki aitab juba?


Blokeering pole igavene- nädal on rahulikuks mõtlemiseks piisav aeg.  Mart kütab kirgi rohkem eemalolekuga kui ta seda kohal olles iial tegi. Huvitav, et mõni jutukas "rippuja" äkki foorumis verbaalselt nii ülevoolavaks muutub....Konsiiliumi enam kokku ei kutsu ja tehtud olematuks ei muuda. Võib täitsa rahulik olla, varsti on Mart tagasi ja ma usun, et rohkete ideedega....Oleme siis valmis :) 

Pronksmedal (100p.)

ei toeta ettepanekut

arl kirjutas:
blokeerumiseks läks siis teen ettepaneku blokeerida ka sellised tegelased kes igal võimalikul ja võimatul juhul tulevad siia foorumisse/jututuppa oma usku kuulutama a'la "banaanivabariik,orjatöö jne." . Mesinike seas on erinetevate arusaamade ja maailmavaadetega inimesi - piirduks siin lehel mesindusteemalise aruteluga. Aga kui te muidu ei saa siis võiksite pöörduda lehehaldaja poole  ettepanekuga, et ta looks selle jaoks omaette keskkonna  kus saab halamas käia kui kehv teil elada on. Ori jääb orjaks ka vabal maal.

olen nõus, et asi hakkab kiskuma offtopicuks ja demagoogiaks ära. kuna aga siin kasutaja Silver selle küsimuse esile tõstis ja etteheiteid tegi, siis ei saanud jätta talle ka vastamata. mingit usukuulutamist nüüd kellegi poolt lihtsalt viisakas vormis väljaöeldud sõna tõttu ei tasu ka näha. foorumi üks ülesanne ongi üritada asju selgeks rääkida ja väidelda. või peaks kõigile lubatud sõnu ette kirjutama ja siis komisjon eesotsas arl-iga vaatab postituse enne sõna-sõnahaaval läbi nagu orjariigis ikka need asjad käivad? asju pole mõtet üle ka dramatiseerida ja tonti näha seal, kus seda pole. niipalju peaks ikka suutma eristada, kas tegu on isiklikku laadi solvangutega või alusetu süüdistamisega kellegi aadressil või vaba mõtteavaldusega.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

Kui!

Kui tõde saab selgeks on see arusaamine.


Kui vale saab selgeks on ka see arusaamine.


Tõed muutuvad aeg-ajalt valeks ja valed tõeks


ja siis ei saa enam midagi aru.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

olen nõus oma ettepaneku

tagasi võtma aga kas ma sellega ei mõista  hukka ka Mardi blokeerimist? Kui Mart saadeti "jalga puhkama" ja oma sõnade üle järele mõtlema  siis miks sama ei või toimida ka teiste puhul.  Pooldan alati vaba mõttevahetust,... aga hakkaks pihta päris algusest, siis mõistame ka paremini antud ajahetke. Mulle on jäänud siiani arusaamatuks kuhu kadusid pangast kümme miljonit $ ja kes tegelikult pärast 20saj. suurimat geopoliitilist katastroofi lasi põhja ensv põllumajanduse.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

mõttekäik

huvitav kas postimees trükiks artikli prügikasti postimees, või näiteks kanal2 laseks eetrisse saate prügikasti kanal2 jne.

prooviks näiteks äripäeva veergudel äripäeva kritiseerida. Ei tea kas õnnestub. Smile