Puudub kogemus

Tere

Hiljaaegu sai 80. aastase vanahärra käest 5 mesitaru koos peredega ostetud. Ühesõnaga vana lõpetas mesilaste pidamise ära. Tema arvates midagi sättida enam vaja pole. On söödetud ja koondatud. Ise uurin nüüd hoolega erialast kirjandust ja sealt loen välja, et talvekobara moodustavad mesilased lennulaua kohal. Minu poolt ostetud tarudes asuvad aga kärjeraamid seal seinas, kus lennuava puudub.
Kas on midagi väga valesti või löön niisama häirekella?
Ise arvan, et nüüd, oktoobri lõpus, pole tark neid enam häirida. Kuigi vähesel määral käivad mesilased veel väljas.

tänud vastajatele

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

+

Jah, tavaliselt asub pere lennuava kohal aga kui to vanahärra on  nimoodi talvituma pannud ju ta siis on kogu aeg niimoodi teinud, vast ei juhtu midagi. Omal puudub selline kogemus. Kevadel kui mesilased lendama hakkavad jõuad pere lennuava kohale lükata.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Talvitumine

Tere alustaja.
Miks kahtled ometi vanahärra elukogemuses? Mesilaspere valib talvitumise koha /raamid ise. Talvepesade tegemise ajal võtate lamavtarus, mõlemalt poolt raamid ära, kuni haudmeni ning see koht jääbki talvepesa kohaks ning vähemalt 8 peret, 10 kümnest valivad just lendlast eemal, nii öelda pool sooja pesa võimaluse. Päris soe pesa oleks lendla suhtes põiki raamidega.....paljude euroopa riikide korpusmesinduses talvituvad pered lendla suhtes põiki raamidel - näiteks enamus Poola mesindusest.
Looduses puuõõnes, või veel eelmise vabariigi ajal - kasutuses olnud raamideta tarudes, kus neil lastakse ise omale pesa ehitada , teevad nad kärjed - pesahaudmeosa pea alati lendla suhtes 45 kraadise nurga all, nii, et mitte täiesti soe, ega ka meil kõige enam kasutusel olev külm pesa.
Keegi kuskil kooli(tusel)s on meie Eesti mesinikele ajanud õhurikka (külma) pesa juttu ning kõik kohe usuvad ja loodust/mesilasperet, tema vajadustega ei austa, ega jälgi!!!
2 peret kümnest, kes jäävad omal valikul lendla lähedale/kohale võivad olla seotud maaväljade kiirgusega, või millegi sellisega, et nad ei saa kogu taru mahtu mõnuga kasutada......kuid kui Sa juba tõid talvituvad pered oma valdustesse....siis muutsid niigi maakiirgus- välju ning loodame, et pered sattusid heade kohtade peale.
Kuna on teada, et mesilaspere ise valib väga sageli talvitumiseks lendla kõrval oleva ala, (nagu vanahärra peredes) siis on hea suvejooksul selles piirkonnas kindlasti vanad kärjed välja vahetada....nii, et tegelikkuses hakkab järgmiseks talveks ettevalmistumine juba kevadel esimese kärjepõhja andmisega.
Edu soovides.