mesilased veel väljas

täna ilusa ilmaga kahes tarus mesilased tegutsevad nagu oleks juulikuu.jätsin neli taru talveks kahe korpuse peale ülejäänud ühega ja täna vaatan õigemini kuulsin et köva sebimine käib.teistes tarudes niisama üksikud käivad värsket öhku hingamas aga kahes tarus kole aktiivsed nagu suvel.niipalju oskan veel öelda et möllavad need kes on rohkem nagu ülemises korpuses.mida nad veel välja ronivad raamid umbselt sööta täis.muidugi joomas käisid ka kövasti.kas kellelgi veel täna nii aktiivset tegutsemist näha oli.on see normaalne,ma alles öpipoisi staatuses sellepärast küsin.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Käivad isegi väljas korjel

Käivad isegi väljas korjel veel. Üleeile(27 okt) nägin kuidas mõnedel mesilastel olid tarusse sisenedes õietolmutombud jalgade küljes.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Käivad isegi korjel


Mul ka täna tugev lend ,mõtlesin teevad sügisest puhastuslendu aga mõnel mummul parajad tolmupallid,vist eriliselt soe sügis

mesilased veel väljas


Tõsi ta on. Keskpäeval, kui päike väljas, mõnel perel väga aktiivne sebimine.

ronivad välja.

kas kellelgi veel mesilased välja ronivad.ühe taruga püsti hädas.lihtsalt ei oska midagi ette vötta.eile temp 0.lume peal vaata et peotäis vöi kaks mesilasi ja augu vahel aktiivne sebimine.proovisin traatkonksuga pöhja pealt sodi ära tömmata siis said üsna vihaseks.mötlesin et muidu vöibolla liiga ummuksis.oli eest augu juurest näha etpöhja peal küllaltki palju surnud mesilasi.küsimus selline.kas traatkonksuga korra pöhi puhtaks tömmata,tuleb mingi ports mesilasi välja ja külmavad ära aga selle eest teistel parem.

teevad

hauet kindlasti, kui raamide pealt on soe. Tuleks katsuda kuidagi vett anda, lamavtarus saab lükata madala äärega kaane küljepealt raamide alla nii et üks nurk jääb välja ja sealt iga päev vaikselt sooja vett anda see on hädavariant parem kui mingi jootja aretada sis ei pea iga päev segama neid.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Jaanuaris alustada tegevusi

Jaanuaris alustada tegevusi haudme arengu soodustamiseks on äärmiselt halb idee. Põhjuseks ei ole isegi niivõrd sööda lõppemise oht, sest selle varud on kasvõi kandi andmisega täiendatavad. Probleem peitub pigem selles, et rohkesti toituvad mesilased tahavad aeg-ajalt ka väljas "asjal" käia. Madala temperaturi tõttu nad seda teha ei saa ja need julged, kes nina välja pista söandavad, tarru tagasi enam ei jõua. Seega esmajärjekorras reostatakse ära pesaruumi sisemus, taru mööda ringi hulkuvad mesilased külmuvad ja surevad, nagu eespool mainisin, osa lähevad ka õue uudistama ja saavad seal otsa. Kokkuvõtlikult on pere kevadeks 99%-lise tõenäosusega hukkunud.

See, et mõned mesilased lennuavast välja tikuvad, on tingitud välistest ärritajatest (tihased), sageli ka liiga soojalt katmisest (puudulik ventilatsioon). Taru kallal kolistama ja pesakatteid kohendama hakata ei tasuks, aga lennuava laiendamine kuluks küll ära. Kui lamavtarus on osa ventilatsiooni tagatud põhjast paari cm võrra kõrgemale tõstetud otsamattide alt, võiks lennuava olla avatud umbes 1,5cm jagu iga tarusoleva mesilastega kaetud raami kohta. On aga otsamatid täiesti vastu põhja, võiks tugeva pere lennuava olla prktiliselt lõpuni lahti (25-30cm), nõrgemal veidi rohkem kui pesaruumi ulatuses.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tähele panek

minu tähele panek on selline. pere kes hakab talvel  haudme tegevusega tegelema. (kui ta talvel vällja ei lähe)
Hakab seda ka järgmine talv tegema.  Vahest on isegi seda olnud et paned sama kohapeale uue pere ja hakab  kaa talvel haudme tegevusega peale. siis on tehu vee soonte ,või muude maast tulevate möjude tagajärjel.