Lahkumine Eesti Mesinike Liidust

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Siseheitlust pean...patriotismist ja Kolmanda Reichi pooldajana sooviksin jätkata,aga ...mis kasu  EML mina saan-et maksan 35 eur?Edasi?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Ma korra ka

Ma korra ka siseheitlesin....... et mis kasu saan. Otsustasin et enne püssi põõsasse ei loobi kui aru saan palju ma kahju saan. Ja kui ükskord aru saan, olen ka natuke kasu saand.... noh et olen aru saand.

Pronksmedal (100p.)

Minu...

siseheitlused jõudsid 2010 aasta lõpuga niikaugele , et 2011 ma EML-i liikmemaksu ei maksa. Nagu asutajaliige ja puha aga mulle aitas.

Pronksmedal (100p.)

EML

Lugesin oktoobrikuu Mesinikust EML juhatuse esimehe tagantjärele tarkust Märjamaa mesilaste huku kohta. Kummaline, tal on ju igas numbris terve esimene lehekülg kasutada, miks ta seda tarkust, kuidas sellisel korral tegutseda, sinna varem kirja ei pannud. Või siis EML kodulehele.

See on ka kummaline, et kevadeti raisatakse mesindusprogrammi raha mõttetute tarulangetiste analüüside peale aga sellise tõsise juhtumi korral peab mesinik ise 400-500€  analüüside eest maksma. Täiesti absurditeater.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

EML liikmelisusest ja muust

Olen päris pikka aega olnud EML liige ja esialgu küll ei tunne endale sedavõrd suurt kahju tekkivat, et sellest staatusest loobuda. Loomulikult võib ju kohe küsida, et kas ma sellest ka mingit kasu saan... Ega tõesti, otseseid rahasüste pole Liidult minu kontole laekunud, aga nii mõnedki tasuta trükised, mesiniku leht ja kasvõi seesama kevadine langetiseanalüüs on siiski puhtal kujul kasu. Sest olgem ausad, kuipaljud mesinikud ikkagi hakkaks igal kevadel tarupõhjast kogutud langetist vetlaborisse saatma kui teostatava analüüsi eest ise maksma peaks. Mõni kindlasti viiks, aga praegusel juhul kogutakse ikkagi kümnete kaupa proove ning õigeaegne teavitus ründavast tõvest võib nii mõnegi mesila päästa. Seega päris mõttetuks ma seda analüüsikogumist ei peaks.

Aga kirjutis Märjamaa loost seal mesinike lehes oli ka minu arust äärmiselt ebaõnnestunud. Peale lugemist jäi kõlama mõte, et OLEKS tehtud nii ja OLEKS tehtud naa, vaat siis OLEKS asjad paremini läinud.

Pronksmedal (100p.)

EML

Tere!

Eesti Mesinike Liit on erialaorganisatsioon, mille eesmärgiks on mesinduse arengu suunamine informatsiooni levitamise, uuringute, seadusloome jmt funktsioonide näol. Sh kõik, mis selle üldise nimetuse sisse jääb: trükised, veebileht, infopäevad, läbirääkimised ministeeriumiga, välisesinejate toomine infopäevadele jmt. Samuti on võimalik oma mee turustamiseks EML-ist osta liidu logoga purgisilte ja kilekotte. Liige tasub vaid trükikulud, ära jäävad sadadesse eurodesse ulatuvad disainikulud. Sellist üldist kasu toob EML sektorile kindlasti ja see ongi eesmärk.

Nagu eelkirjutaja õieti märkis, EML ei ole aktsiaselts, mis maksaks dividende või tooks liikmetele otsest rahalist kasu. Küll aga töötame selle nimel, et mesindusuudised ja info EML tegevustest jõuaks võimalikult kiiresti liikmeteni. Samuti võtame tegevuses arvesse liikmete ettepanekuid, arvamusi jmt. Juhatuses on tihti päevakorral liikmete tõstatatud teemad. Kahjuks kasutavad liikmed võimalust juhatusele ettepanekuid teha vähem kui võiks - piisaks e-kirjast.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

ee..

Martin Rebane kirjutas:


Samuti on võimalik oma mee turustamiseks EML-ist osta liidu logoga
purgisilte ja kilekotte. Liige tasub vaid trükikulud, ära jäävad
sadadesse eurodesse ulatuvad disainikulud. Sellist üldist kasu toob EML
sektorile kindlasti ja see ongi eesmärk.

Reklaaminduses 16 aastat tegevana ütlen et kilekoti ja purgikaane sadadesse eurodesse ulatuv kujundustasu on ilme liialdus.
Ärge kartke OMA disaini välja töötamast, looge tootele oma nägu. Küsige disaini- ja reklaamifirmadest pakkumisi, laske kasvõi oma lastel visand teha et seda saaks edasi arendada.

Lisa
Rääkisin hommikul kolleegiga Raplast
Ta teeb muuhulgas ka kujundusi, ta lubas oma nime välja hõigata. On 2 etappi: esiteks teeb ta 3 visandit millest klient valib ühe mida veel 3 korda muuta saab. See võtab aega ca 2 tundi, tunnihind 20 euri. Kui rohkem muuta tuleb, läheb kallimaks. Tavaliselt kahest- kolmest muutmisest piisab. Tema käest saab ka etikettide digitrüki tellida, hinnad ja kogused lepite ise kokku. Pluss on see et trükki saab ta teha ka väiksemaid koguseid, ei pea kümnetes tuhandetes tellima.
Mehe nimi Indrek, tel. 50 71211
Loodan et adminil pole kontakti avaldamise vastu midagi.
Head päeva Smile
Lisa 2
Teine mees veel, ka 20 euri kujunduse tund
Tema teeb ainult kujundustööd, põhiala- veebidisain.
Aldo, tel. 56 389 175, asub Tallinnas Loo kandis
Lepite ise töökorralduse kokku
Hinnale lisandub km
Ilusaid silte ja kilekotte Smile

ee..*

Nõustun Rebaseonu mõttekäiguga.                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Ei ole küll üks-üheselt kusagil määratletud sõnaliite  -des, -tes (sada-des, mitme-tes) arvulist väärtust kuid levinumalt mõistetakse selle all numbrit üle kolme. seega mitmesaja (vähemalt neljasaja) euro eest saaks aastas 10 tonni mett tootev mesinik oma aastase toodangu 0,5kg mahutavasse taarasse pakendatult turustada kenasti sildistatult.

.Mikromardi antud tiitliga mesinikule jätkuks sellest X aastaks!!! Mõnel (arvestades mesinike keskmist vanust),vabandage mind - surmani.
Kliente on muidugi seinast-seina kuid minus ei ärataks EML logo sugugi suuremat usaldust mesiniku ja tema kauba vastu - seda võiks võrrelda "Made in EU" 
Raputan endale tuhka pähe ja tunnistan oma teadmatust kuid kas suurtootjad kasutavad EML logo?
Öeldakse küll, " ega ilu pealt leent keedeta" ja kena kest ei tee sisu paremaks, annab aga ehk aimu mesiniku suhtumisest. 
Kadudeta talve soovides, berg.

Pronksmedal (100p.)

EML*

Martin Rebane kirjutab purgisiltidest ja kilekottidest aga ta võiks pigem selgitustööd alustada päris algusest.
Järgnevalt mõned küsimused, mis on minule segaseks jäänud, kuigi ma olen EML liige.


Misasi see EML üldse on? Kas lihtsalt üks mesinike selts või siis mesinike seltside, ühenduste katusorganisatsioon?
Millised seltsid, ühendused kuuluvad praegu EML-i?
Kuidas valitakse volinikud, kellest moodustub EML volikogu?


Pronksmedal (100p.)

Olla või mitte olla....


Kindlasti ei tasu alahinnata EML panust mesindusse, kuid aegade muutudes tuleb ka erinevatel organisatsioonidel olla paindlik ja ajaga kaasas käia.
Nii nagu mesinikud peavad harjuma/ õppima/ leppima uute turundusviiside, võimaluste ja mesindusvõtetega samuti peaksid ka organisatsioonid suutma kohaneda uute oludega mis muutuvad üha kiiremini.
Võimalusi aktiivsetele inimestele on palju kuidas lüüa kaasa nii enda mesilase arenguks kui ka üldiseks heaoluks. Passiivne EML liikmeksolek ei anna tõesti eriti palju kui rääkida mesiniku kui üksikindiviidi  tasandist.

Pronksmedal (100p.)

Lahkumine EML-st*

Teema algatajal karumõmmil on vahel geniaalsed mõtted. Ma ei ole ka rahul EML-ga aga pole osanud ka midagi välja pakkuda, kuidas olukorda parandada. Tegelikult ei peaks  EML olema üleriigiline mesindusselts, vaid kohalike (või mingil muul alusel loodud) seltside ülene organisatsioon, st ennem peavad olema tugevad kohalikud mesindusseltsid. Kohalikud mesindusseltsid on väga olulised mesilashaiguste, kahjurite tõrjel, tõumaterjali hankimisel jne. Praegusel üleriigilise mesindusseltsi kujul nõrgestab EML kohalikke mesindusseltse.
Järelikult peaksid EML liikmed EML-st välja astuma ja oma ajude ja liikmemaksudega toetama kohalikke mesindusseltse. Kohalikud mesindusseltsid võivad siis juba ise demokraatlikel alustel luua oma esindusorganisatsiooni ja otsustada, millised ülesanded ja kuidas nad tollele delegeerivad.
Niisugused on minu mõtted ajendatuna karumõmmi teemavalikust.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Lahkujad ...

Lahku kui tahad EML on ja jääb kuigi kõigega rahul ise ka ei ole. Demokraatiat mängisid väga ilusti rohelised ,tund asjatut ootamist ja mittetulundusühingu seaduse järgi kõik korras.Seltskonda saate nautida raha  ei jagata.Võite saada lepingu tasu ,kui teil on ettekandmiseks mesindusalane lugu.Minu teemade ignoreerimise tõttu liikmemaksu kannan üle kui jõulu kingi
       Mikroe...Mart