teisitimõtlejatele HMK

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

Kui paljud hobimesinikud oleksid nõus ühinema, et jõuaks ka hobitajate probleemid suurde mesindusse.Praegusel ajahetkel iga üks kirub kuskil omaette ja süsteemitult. Kui suudaks luua ühenduse millel oleks arvestatav kogus liikmeid võetaks meid ka paremini kuulda.

Kindlasti kuuleb kohe mida me seal tegema hakkaksime ja et miks eml ei sobi. Samas oleks väga oodatud ka arvamused mida teha ja mida mitte teha. Äkki leiame endale ka eestvedaja, kuigi see ei ole lihtne. Foorumi teema loomise eesmärk on teada saada kas antud ühingu loomine antud ajahetkel on üldse mõtekas. S.t. kas on piisavalt asjast huvitatud hobitajaid.

Kes ei julge siia kirjutada ja kes tahab väga isiklikuks minna ja ropendama hakata võib mulle rahulikult meili saata aadressile renno.lainevool@mail.ee

Paremat tulevikku

Renno

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Toetan


renno280 ettevõtmist ja ootan head partnerit SMÜle ja soovin jõudu mesinduse , eriti hobimesinduse edendamisel.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja jazzk pilt

EML' is pole selgust

Siiani jääb segaseks EML ja Eesti teiste mesindus- ja mesinike organisatsioonide suhe. On ju olemas pea igas maakonnas omad mesinike ühendused ja liidud. Mõned organisatsioonid liidavad suurmesinikke (SMÜ), mõned kõiki mesinikke, mõned ei tea keda. Tundub et EML on võtnud siiski nö katusorganisatsiooni staatuse, kuigi seda konkreetselt tegevuses ei ole näha. Arvan, et veel üht ühendust (EHML e. Eesti hobimesinike liit) pole mõtet luua, pigem olemasolevate liitude ja ühenduste eesmärgid, sihid ja tegevused konkreetsemaks muuta, seda EML egiidi all. 

Mesilate prias registreerimise vastu pole mul midagi, kui ainult see regamise protsess inimväärsemaks muuta. Kohapeal, ukse taga sabatades, aega ja närve surnuks tampida ma küll enam ei tahaks. Korralikult toimiv E-Pria oleks heaks lahenduseks. 
Kindlasti oleks vaja ka selgemaks teha suur- ja hobimesinike  staatus, mee tootmise ja turustamise reeglid, toetuste, VTA reeglite kontroll jne.
 Pakuksin välja turustatava mee märgistamise kohustust. Näiteks kolme tärniga mesi on toodetud ja pakendatud  suur-mesilas, kus turustatakse üle 10t. mett ja regatud üle 100 taru ja kus töötab koolitatud ja litsentseeritud mesinik, samas on mee tootmine ja mesilaste pidamine on väga tugeva VTA kontrolli all.  Nii loogilises järjestuses, mida vähem tärne, seda väiksem mesila, toodetud mee hulk ja väiksemad nõuded.  Nüüd reguleerib turg ise, kas inimesed ostavad kallimat ja kõrgema (kontrollitud) kvaliteediga mett, või ostavad  laadalt, kus müüb oma toodangut hobi -mesinik, kellel alla 15 taru ja toodangut vähem kui 150kg ühe tärniga aga odavamat mett. Ima tärnita mett võib mesinik ise süüa ja oma perele anda. Samas ei "tüüta" teda ei VTA ega PRIA ametnikud
 Asi on vist suht keeruline, aga sarnane hotellide tärnistamisega, et tarbija teaks, mille eest raha välja annab.

Pronksmedal (100p.)

ei toimi

ühe suurmesinikuga oli probleeme, et kodust vet. arsti poolt võetud meeproov ei kattunud poes müüdud meeprooviga, kus see ei vastanud kvaliteedi nõuetele. Kodus oli kõik korras. Oldi väga pahased, et miks juleti üldse poes olevast meest proov võtta. Selle näite puhul oleks 3 tärniline mesi söögikõlbmatu. On võimalus, et toimuks tugev sisekontroll, kuid meeanalüüsideks vähendati EMLs raha (räägitakse, et suurmesinike survel).

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Tuleb

 ikka ära teha, eriti nagu oel kirjutab, et suurmesinikude survel on ka meeproovide hulka vähendatud. Kes teab mida nende must südametunnistus veel välja mõtleb? Suured on nii hästi organiseeritud, et varsti on kõik väikesed kas sunnitud põrnda alt välja tulema või mis veel hullem, sunnitud suurmesinikuks hakkama.

 Võite ka EMLga proovida aga siis tuleb teil üldkoosolekul kohale tulla, tuisaku või sajagu vihma ning omad poisid pukki panna. Vaevalt et suurmesinike poolt kokku ostetud 30 hääletajat suudab seista vastu ülejäänud 400 väikemesiniku soovile (ca. 400 aktiivset liiget EMLs).

  Variante on siis kaks- kas teha uus või võtta vana üle. Tegelikult kolmas ka- jätkata samas vaimus.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

vara veel

praegusel ajahetkel tundub tõesti, et tahetakse rohkem kiruda teisi kui ise midagi ära teha.

Alkohol?

Aimar, pea natuke vahet, muidu hakkab tervisele. 

Alkohol..

Aimar on karsklane, teistel tasub ka sellepeale mõelda!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Võtan


arvesse. Tervis tähtis vara.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

ajalugu

sellest ajast kui eestlased uraalidest siia pisikesele maalapile tulid, on nad pidanud taplema sissetrügivate "heasoovijatega". nüüd , kui on läinud taanlased, rootslased, prantslased, sakslased ja suurem jagu venelasi, saan ma maha joonistada ringikese ning panna sinna oma paar- kolm mesitaru. ma saan täitsa ise hakkama tarude ehitamisega, perede laiendamisega, poolitamisega, mee vurritamisega, lesta tõrjega, talveks söötmisega. on vaid üks asi millest mu jõud üle ei käi- meie oma eesti heasoovlikud abilised , kes minu eest hiirekliki ära teha tahavad. neid ei huvita , kas ma tahan seda abi ja üleüldse seda klikki.

kui tehtaks ühing ,mis muuhulgas kaitseb minu pisikest tarudega ringikest nende klikkide ja klikitajate eest , siis astuksin liikmeks küll.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Tehke


ometi ära. Näe spunk saab siis oma kolm taru paika panna. Suurmesinike terrorile tuleb teha kiire lõpp!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

küsin ainult

Aimar Lauge kirjutas:

  Suured on nii hästi organiseeritud, et varsti on kõik väikesed kas sunnitud põrnda alt välja tulema või mis veel hullem, sunnitud suurmesinikuks hakkama.


kuni eelmise aasta kevadeni olid mu mesilased täitsa "põrandapealsed". siis äkki muutusid "põrandaalusteks", kuigi mina ei teinud mitte midagi teisiti kui varem. isegi mesilased samas kohas  kus enne. kes või mis põhjustas nende üleöö muutumise" põrandaalusteks".

ära ainult jälle pragama hakka. küsin sinu kui palju kogenuma käest, mida ma teisiti pidanuks tegema.

 

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Väga huvitav,

mismoodi nad sul põrandaaluseks muutusid? Äkki läks põrand katki, on elus selliseid juhuseid. Äkki saad ikka kuidagi kätte, mõni tuttav kopamees ehk aitab.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

Niisiis

Mis siin muud öelda kui hobitajad ei ole eriti huvitatud enda helgema tuleviku nimel vaeva nägema. Kui see nii pikalt kestma jääb siis viivad eesti mesindust edasi kutselised mesinikud, kes teevad tööd ja näevad vaeva selle nimel, et nende elu kergem oleks. Ja see on täielikult õigustatud.

Niiet hobitajate elu läheb järjest raskemaks, kuna võetakse vastu seadusi, mida kutselised välja käivad. Aga selles ei ole mõtet süüdistada kutselisi vaid vaadake kõigepealt peeglisse.

Jõudu edasikirumises ise mitte midagi tegematta, mina igaljuhul pürgin tänasest päevast pigem kutselisuse poole kui hobi poole, sest seal vähemalt tegeldatakse mesindusega.

Jõudu Mesinduse edendamisel

Renno280

Pronksmedal (100p.)

Paraku


Paraku olukord selline et hobimesinike huviks rahulikult omaette nokitseda ja mingit regionaalset koostööd toimima saada reaalselt pole vist võimalik. Aimaril õigus- regionaalsed MTÜ`d, klastrid, koostöövõrgustikud peaksid olema tugevad ja läbi nende regionaalsete üksuste oleks kuulda ka hobimesinike hääl. Selleks oleks vaja eestvedajaid regioonides kuid Aimaril jälle õigus- eestvedajaid ei ole. Hobimesinik tegeleb vaikselt oma hobiga, on omaette ja peab seadust järgima, mis tihtipeale kellegi huve kannab.


Hetkel siis tuleb kevadel PRIA`s oma tarud registreerida (vastavalt kehtestatud seadusele) ja järgima vet nõudeid mis kehtestatud.

virisejad

            See pidi igavene lastevaene aeg olema kui sellised inimeselapsed kasvama võeti. Selline ütelus on meie kandis. Arendage mesindust ärge virisege. Kõige näotum on see suur ja väikemesinike asi.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

optimist

mina olin küll valmis ühingut tegema Smile , nimigi oli Aimari abiga olemas Smile. ehk teengi. aga seda küll väita ei saa, et ise midagi ei tehta. tehakse küll. meemajakest teen, korpuseid teen , tõstuk sai valmis jne. väidetavalt on 80% mesinikest hobimesinikud ,kellest valdav enamus registreerimata. seega hobimesindus eksisteerib siiski, mitte küll tänu seadustele vaid vaatamatta nendele. tuleb vaid  talv liigse muretsemiseta üle elada ja ehk maandub minugi tarudesse teisel mail mõni sülem Smile

Pronksmedal (100p.)

Viriseja

Uisapäisa ei ole mõtet tegutseda. Mesiniku tegevus peab olema läbimõeldud, rahulik, tasakaalukas. Tuleks mõelda, kas on kuidagi võimalik reanimeerida EML-i, sest enamus vanemaid hobimesinikke jäävad nagunii sinna. Uuel hobimesinike ühendusel ei ole mõtet, pigem siis juba mingi ühiste eesmärkidega mesinike ühendus.
PS. Oma mõtete avaldamine ei ole virisemine.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Täna lõpetatakse/kustutatakse registrist üks mesinike MTÜ

MTÜ Eesti Mesindusmuuseum.....asukohaga Rabivere mõis, Kohila vallas.
Lühidalt möödunust. Rabiveres asutajaliikmeid oli 16 inimest. ...~15 aastat tagasi..
Eesti mesinduse ajalugu....  A.Rehtsalu eestvedamisel, taheti jäädvustada mitmes paigas ning seda on mitmes maakonnas ka hiljem ikka tahetud teha. Mati Urbanik Võrumaal, Ähijärve lähistel või Tõnu Rosenfeld Viisul jne. jne.
Kui algas erastamise aeg, sai Rabivere mõisa (( Herman Taltsi kodumõis....H.T on kirjutanud 12 mesindusalast raamatut ning oli pika perjoodi mesindushariduse alustala))  tagasi.....ühe Eestimaa tuntuma mesiniku/mesindusõpetaja Herman Taltsi pojapoeg A. Talts.....kes oli nõus Rabivere andma aastakümneteks rendile mesinduse hüvanguks, ka vastavad lepingud sai  temaga koostatud.....Rabiveres oli viimaseid aastaid siis veel kool sees. Arvo Talts ise soovis ainult pööningule sisse seada väikese peatumispaiga ning korrastas pargi.
Hoogsalt hakkas kogunema eksponaate, kuna E. Sõstramäe saatis sinna, Rabiverre  Herman Taltsi  väärtusi....mina kes ma mesinike hulgas liikusin tõin mitmeid erinevaid suitsikuid eriaegadest, ostes mesinikele tänapäevasemaid asemele. Leidus ka eriaegadest väga põnevaid söödanõusid jne. Üks vingemaid annetajaid olid tuntud mesinikud Mait ja Aime M.  Virumaalt. Nad kinkisid täiesti töökorras võrratu vaatamisväärsuse, kolmeraamilise puuvurri, millel isegi pidur ning mis oli Maidu esimene vurr .....nad kinkisid veel korras õlgtaru ning lambanahkse lõõtsaga töökorras suitsiku. Ühed vingemad ekspnaadid on paviljon mesilad....Kehtna mõisa kaheksakandilise paviljoni (24 peret..vanasti olid mesilaspered väiksemad) äratoomiseks ning kokkupanemiseks sai kirjutatud 2 projekti ning igatepidi vaeva nähtud, kuid paljude kohalike abiga sai see taastatud, kui pühademuna.... jne.
Kui ETKL - talupidajate liit - tegi üleriigilise arvutite järelmaksuga sooduspakkumise, sai Rabiverre kaks arvutit ....MTÜ esimehele ja raamatupidajale, kes sai ka projektirahadega raamatupidamisalase koolituse. Kuna need arvutid jäid nende endi valdustesse, siis edaspidise osamaksu maksid nad oma vahenditest. Näiteks EML sel ajal nii uhkeid vahendeid ei olnud olemaski.
Maakonnapoolt pakuti humanitaarabi korras saabunud radiaatoreid jne. jne. Lootsime Põllumajandusministeeriumi soovitusel saada Põllumajandusmuuseumi filjaaliks nagu on piimandusmuuseum ning vana Ülenurme direktor (eesnimi Kalju, perenimi ei meenu) oli sellega päri....ta Saaremaa lihamuuseumi ei soovinud, leidis, et mesindus on palju atraktiivsem ja salapärasem. Ka Ülenurmega koostöö, asjaajamiseks sai projektitoetuse peale....meie kirjutatud projektiraha läks Ülenurme kätte, et nad Rabivere rahva välja koolitavad.
Viimasel aastal, enne kooli lahkumist Rabiverest uuendati täiesti mõisa köök, mis oleks võimaldanud hästi apiteraapia ja apiturismi õppepäevi läbi viia, või MTÜ majandustegevusele kaasa aidata jne. jne.
Rabiveres sai ka paar õpilaste ekskursiooni vastu võtta ning üks välismaalastest noorsoogrupp, kellega sai ka lisaks Rabivere ligirikkastes, paepealsetes loometsades ning rabas käidud. jne. Veel käis olukorraga tutvumas muuseumitöötajate ja turismiedendajate delekatsioon, kes sellest külastusest hiljem lehes kirjutas. Samal ajal hakati ka Järvakanti klaasimuuseumi tegema.
Rabiverre me enne remonditöid väärtuslikku vanaegset mesinduskirjandust ja näiteks majandiaegset mesindusalast raamatupidamist (Porkunis) ei tahtnud võtta, et edaspidi..... ning pealegi tuli EML teade ajalehes MESINIK, et EML ootab omale loodava raamatukogu jaoks annetusi...!?
Seal kandis on palju mesinikke ning üks neist, kes on praegu Sakkus kõrge ülemus oli nõus selle mesinduskeskuse juhatajaks hakkama...ise kohe naerdes pakkus ennast. Muidugi oli ka Arnold Rehtsalu ise üks paras mesinduse eksponaat oma mesindusalaste leiutiste varasalvega, mida oli isegi Ülevenemaalisel Põllumajanduse saavutuste näitusel (BDNH) Moskvas näidatud.
Kuid siis tulid need juuksekarva lõhkiajamise ajad,...... mind võeti rajalt maha, kui mittesobivat mesindusse....praegu võin julgelt välja öelda, et mesindusala ekspert Arro Sirkale ma ei meeldinud ......olgugi, et hiljem teine ekspert Antu Rohtla aitas mu rajale jälle tagasi, kuid see pausiaasta, või paar võttis ka Rabiveres kohalike hulgas hoo maha. Samuti vahetati Ülenurmes Direktor noorte ärimeeste vastu välja ning vanematele teaduritele tehti tuul alla.
Ja nii hääbuski üks MTÜ, kus olid suured lootused, et 60 aastased noormesinikud ja nooremad vanemmesinikud üle maa saavad oma nõuanded ja vahendid kohapeal kätte , ilma Talina- uulitsaid kulutamatta.
Õnneks on muidugi tubli Järvamaa mees Tarmo Jaanisk , vähemalt mesindustarvikud kättesaadavaks teinud ilma Tallinna minemata, pakkudes head konkurentsi Tõnule Viisult.


Kuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Loomisel on Eesti Hobimesinike Liit

Aeg on küps uue organisastsiooni loomiseks!
Enamus vabamesinikke ei kuulu ühtegi organisatsiooni ja seetõttu pole nende soovid ja ootused kuidagi kajastatud.
Olemas olevad organisatsioonid ja ühendused kasutavad jõhkralt ära oma positsiooni ja on võtnud vaba voli kõigi mesinike nimel rääkida ministeeriumis- see pole hobimesinike suhtes õiglane!
Register, mis sunnib hetkel kõiki mesinikke oma mesilaid registreerima on just selle alatu voli tulemus.
Selleks, et saada euroopast mesindusprogrammile raha tuli esitada ministeeriumile andmed Eestis tegutsevate mesinike arvu kohta ( seda ei teatud siis, ega teata tegelikult ka praegult), kuna aga EML ja teised ühendused on aga nii väikese arvulise liikmeskonnaga, otsustati kasutada kavalust, teha register, mis oleks kõigile ühtviisi kohustuslik ja loomulikult seda ainult selle pärast, et nõnda saab riigilt rohkem raha küsida!
Pole vist tarvis mainida, kuhu on plaanitud pista, see nö.Eesti mesinduse edendamiseks" mõeldud raha.
Mesinikele lihtsalt valetati jõhkralt, et registri eesmärgiks on mesilashaiguste seire-nüüdseks on kõigile selge, et mingit lubatud abi sellest registrist pole võimalik kunagi saada ja otse vastupidiselt kõigi lihtsameelsete registreerunute ootustele asus härra A. Raie Jänedal toimunud mesinike kokkutulekul mitteregistreerujaid lausa ähvardama!
Seetõttu kutsun teid ühinema uue loodava organisatsiooniga, mille eesmärgiks oleks seista kõigi vabamesinike huvide eest, et te saaksite rahus mesindada ka edaspidi, et teid ja teie soove kuulataks!
Ootame teie mõtteid ja kaasa löömist loodava organisatsiooni mõttetalgutel.

Lugupidamisega
hobimesinik
Enno Viides
Pokumees@gmail.com

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

rebaseonu on käpp

Mesinduse arendamiseks mõeldud rahaga erapaarlate subsideerimine on mulle algusest peale mõistatus olnud, et kuidas see reaalsuses perede arvu suurendab. Müüdaks siis mammasid poole rahagagi.

Projektil on eesmärk, eelarve, alguse ja lõpu kuupäev ja ÜHESELT MÕÕDETAV TULEMUS.
Eesmärk oli  perede arvu suurendamine?
http://www.mesindusprogramm.eu/mesilasperede-arvukuse-suurendamine
Aga perede arv väheneb. Kas programm siis töötab? Jutte registri abist mürgitamise vastu ja rahastamise heaks kuulsime Jänedal kõikidelt ettekandjatelt peale leeduka. Tegelikkuses register ei toimi eesmärkide saavutamisel mida deklareeritakse ja on tõest sama kaugel kui vanakurat hingeõnnistusest. See näitab parimal juhul mesilasperede arvu näilist kasvu kui kõik oma pered registreerivad. Smile
Märkan teatud.. aranžeeringut
Artikkel Maalehes kus pealkiri "Paljud hobimesinikud eeldavad et neil pole vaja hügieeninõudeid täita"
luuakse hobimesinikust räpakolli kuvandit?
***
Järgneb õpetus kuidas kirjutada ÕIGE artikkel räigest rassismist Eestis

Küsitlus viiakse läbi tänaval.
Küsimus: Kas Eestis on mustanahalisi?
Vastus: .. ei tea, ei ole vist. Aa, Pärnus oli vist üks
Kirja läheb: Valitseb üleüldine teadmatus, probleemiga ei tegeleta.
Küsimus: Kas te sallite mustanahalisi?
Vastus: ee. kuidas? las nad olla, mis mul neist
Kirja läheb: Ignoreeritakse tekkivat rassiviha
Küsimus: Kuidas vaataksite mustanahalisele Eesti presidendile?
Vastus: Ha ha ha ..) Eestil mustanahaline president?
Kirja läheb: Mõnitatakse avalikult ja tehakse rassistliku alatooniga märkusi kõrgete riigitegelaste suhtes
Kokkuvõte: Eestis valitseb rassism mis nõuab kohest sekkumist! Avatakse fondirahad võitlemaks rassismi vastu Eestis. Raha kasutatakse viimaseni ära ja kui aasta pärast uus küsitlus tehakse, pannakse algsed vastused kirja ja Eestist sai ainult aastaga sallivuse mustermaa Smile

Vabamesinik Rebaseonu
alias
Rein Ots

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

olen kindlalt asutaja

olen kindlalt asutaja liikmete hulgas!!!


 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

sedasi arvavad

suured mehed väikestest


(20:26:59) Raivo: selleks peavad mõned lollikesed enda egot tõestama ja oma toodangut kiitlema. Nagu litsid oma süütust:D

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Siin on küll midagi sassi läinud.

Raivo komentaar oli mesilasemade tõuaretuse kohta mitte hobimesinike kohta. Mul käis vestlus jututoas Raivoga ja ta vastas minu lausele:(20:25:52) Aimar_Lauge: selleks et oleks kuskilt F1 saada, peavad mõned ullikesed tõuaretusega tegelema:D

  Vabandan kui mõni sellest pihta sai, ullikeseks ma pidasin ikka ennast.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Raivo pilt

väikemesinikest ja suurmesinikest

renno280 kirjutas:
suured mehed väikestest


Ära lõigu välja lõike minu jutust, kui sa ise ei taha sõna võtta.
Poleks olnud probleemi juba jututoas ära seletada, mille kohta see käis. Kuid sa tahad parem kapitaha peitu pugeda.

Ma üritasin väga väga vaikne olla selles teemas. Kuid olude sunnil hakka või ümber mõtlema.

Probleemid Eesti mesinduses
1) Suurmesinikud sindrikud ei räägi asjast vaid räägivad vaid raamatukaanest ja siis tehakse sellele palju reklaami. Sisusse ei viitsi nad VÄHEMTEADLIKEMATEGA süveneda.
2) Väiksed tahavad oma hobi ajada. Kuid ei taheta selgeks omale teha, kus lõppeb hobimesiniku piir. Siin ei võeta ainult mesilasperede arvulist numbrit vaid ka mesiniku enda haritust mesinduse vallas.

Näitena 5 pere mesilaspidaja enamjaolt teeb vabakasvatust ja ei vaheta isegi emasid. 30 pere pidaja tahaks juba paremat rassi ja teeb rassipuhastust väiksel viisil. 50 ja enam perega tegelane kasvatab ise juba emasid. -- Näitena.

Siinjuures olen ka ise EESTI MESINDUSE peale vihane, et suuremad tegelased ei jaga kontakte, kust saaks ka väikemesinike aidata nii varustuse kui perede, emade osas.
Eesti mesinduse probleemiks ongi vähese info jagatavus. Samas suhtutakse uutesse üritajatesse väga väga viletsalt - nagu jobusesse. - Kurb kuid tõsi.

Sai siin ise paar päeva taga aetud emakasvatus varustust. Hinnad eestis võivad SAMAL asjal SAMA tootja omal olla 1,5-3x erinevusega.
Näitena
Emakasvatus raam langstroth.
Tartu turul poes 50euri. (raam+20kuputarvikud+20kupupuur)

Nüüd võttes selle summa  lahti. Valgas Ikopuus langstrothi raam 32senti. Lätis Vinnis kuputarvikud+kupupuur 20tk =16,94€
Ok 10min tööd ka kokkulöömiseks ja vaja paar raamijuppi juurde. Isegi parimal juhul on on minuarvates see KOLME KORDNE hinnavahe MÕISTUSE vastane.

Laiskadele kes ise 10 min aega ei leia, Paradiisi mesilast saab kaigastega langstrothi raami ka 2€ eest. 1,7€ paari kaika eest anda jällegi HUVITAV.

Minu point selles, et enamik asju eestis on nii kallid, et ei ole mõtet poodi üldse külastada. Väiksemal kannatab selle hinnavahe ära, kuid ikkagi veidi absurd.

Reklaami portaalid enamjaolt ei tee- kust üht või teist asja poodides või tootjate vahel võrrelda saaks.

Teine asi on see, et see registeering Prias. Ma tunnistan esmalt, et tegin selle ka ise ära. Kas see töötab - EI.  Kas see hakkab tööle -- vähe usutav.
Kas sellest on ENAMIK mesinikele kasu - Kasu väike, kuid kui ei registeeri, saab sõimata.

Mesilaste surmad mesilates.
Paar päeva tagasi oli siin teema kus mesilased hukkusid. Ainuke mis soovitati oli, et teavita vet. ametit. Endal tekib küsimus, miks juba kohe pole portaalis kontakte kellega probleemide korral ühendust võtta.
Lihtne vastus. Väikemesindusele tõmmatakse jõuga kott pähe ja visatakse jõkke suplema. - Las tegutsevad ise.

Vähemalt minul on tunne. Et Eesti mesindus tegeleb nn mesindusraamatu sirvimisega e piltide kaemisega. Samal ajal, mis seal kirjutatakse sellest vaikitakse.
Või siis mõni aktiivsem kodanik pressib kõrgemalt ladvalt jõuga endale info välja.

Suuremad ja ESINDAJAD eri liitudes jällegi nutused, et nemad saavad sõimata. Minu arvates õige ka, et saavad.  Esmalt pole EML minusilmis küll viimase 16a jooksul millegi vähegi märkimisväärsega hakkama saanud. Väiksema häda korral oli ka näha, et ega abistada ka ei soovita - juhtum AHM.
Ega keegi ei taha suurt vastukaja enda vastu saada.
Poliitikast vastu on ka teada, et 5 inimest ja 6 erakonda. Igal ühel oma arvamus asjast. Peaminister saab ka hetkel nuhelda - ikka läheb edasi. Ei lase kõikidest vähemustest häirida. Enamik ikka pooldab teda. Kui asi täiega ämbrisse läheb võetakse uus suund ja minnakse edasi.
Eesti mesinduses jällegi tundub minule, et iga üks keedab oma hapuks läindu suppi ja suurte supipotti ei kae keegi, mis seal toimub.

Üritasin seda kirjutada nii neutraalselt kui võimalik. Tuues välja kitsaskohti ja vaidluspunkte.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

raske aru saada

Mina ei salatse ja julgen ka oma viga tunnistda.


Kui küsitakse kuidas HMK loomine läheb ja veidi aja prast sinu vastus minu eelmises kommentaris siis ei osanud seda tõuaretusega siduda.


Kahjuks puuduvad mul õigused logi lugemiseks.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ando pilt

ettepanek


Kui tohib siis teeksin ettepaneku kuulutada välja jõulurahu ka siin foorumis! Wink

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

jõulurahu

häid jõule kõigile


jõulurahu välja kuulutatud


Smile