"Meie, suured tahame mesindada ja sellest elatuda"

Pronksmedal (100p.)

Hobimesinukuna sooviks rahulikult oma hobiga tegeleda ja sellest rõõmu tunda. Hobile minevad kulutused saan tagasi oma 14 taruga. Kõik tunduks nagu hästi kuid lugedes ühte postitust ja selle viimast lauset mis panin teema pealkirjaks siis näen pilvi kerkimas senise suht muretu hobimesiniku taevasse. Selge on see et peab olema igas valdkonnas teatud regulatsioon. Kuid reaalsuses regulatsioonide taga on suured korporatsioonid ja ühendused kes suunavad, juhivad tagatubades seda protsessi. Nii kipub vist see ka minema meie mesinduse reguleerimisega lähiaastatel. Ainuke võimalus kuidas hobimesinikud saaksid sellele kaasa rääkida on oma huvide/ sõltumatuse eest üheskoos seista. Kui me põõsas istume ja midagi ise ette ei võta siis ükspäev hommikul ärgates avastame et nõuded/ seadused jni ei lase meil enam üle kolme taru pidada ilma et kuskitpidi ei rikuks kehtestatud reegleid. Ehk lugupeetud hobimesinikud- tulgem peidust välja ja hakakem tegutsema enne kui hilja pole. "Meie, suured tahame mesindada ja sellest elatuda" ei tähenda mitte ainult mesinduse arendamist vaid ka kasuminumbrite nimel konkurentsivõime tihenemist ja kõige lihtsam on auti mängida hobimesinikke kes igaüks omaette nokitseb seni kuni neid ei häirita. Kui aga tuleb hakata täitma mesila passi ja selles sisalduvaid nõudeid, aruandeid jni täitma siis on lihtsam loobuda mesindusest ja mõni vähem reguleeritud hobi leida ja ongi juba hobimesiniku turuosa käes suurmesinikel. Kui 100 hobimesinikku kes igaüks toodab 1,5t mett loobub siis keegi saab endale 150 000tonni mee turuosa. Mida karmimad nõuded seda vähem hobimesinike ja seda parem suurtel majandada sest igasuguse äri eesmärk on teenida kasumit ja veelkord kasumit.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mina, hobi/harrastusmesinik


tahan, et mu mesila lennuraadiuses olevad teised mesilad oleksid registris, täidaksid mesilapäevikut ja tervisekaarti, võtaksid osa õppepäevadest jne. ühel lihtsal põhjusel - äkki aitab see ümbruskonna mesilate mesilaste terviseriske maandada,... võib olla  pole sellest kasu, ei tea.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Ei saa aru mida tegelikult

Ei saa aru mida tegelikult soovib Lex30? Seda, et tema mesila poleks registris? Või et, tal lubatakse edasi hügeeninõudeid täitmata mesindussaadusi toota ja müüa? Register on vajalik kõigile, seda näitab selle sügisene suur mesilasperede hukkumine. Mitte keegi ei hakka hobimesinike ahistama kontrollidega kui ta on registreeritud ja hoolib enda kui teiste mesilasperedest. Hobimesinkel on lubatud vabalt teostada vurritamist oma kodu köögis. Millised on need nõuded ja kohustused mis segavad hobimesinke, ahistavad neid oma tegevuses? Kõneleme ikka praegu kehtivatest normidest mitte mis võib tulla. 15 pere selle aasta meesaagi puhul pole mitte kuidagi enam hobi. Arvutused võib igaüks ise teha.
Selle aasta sügis on olnud paljudele mesinikele raske, praegu kontrolli tehes mesilas leitakse järjest enam tühje tarusid.  Kui palju peresid eesti mesidnus sel talvel kaotab jääb saladuseks kuna kogu mesindus on põranda all. Võimalik, et tegemist on ulatusliku epideemiaga?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Soovin


edu ettevõtmisel. Kuna on teada ka väikemesinike vaenlased, siis pole muud kui tegutsema hakata. Kuigi ma suurmesinikuna kuulun vaenlaste hulka annan heameelega natuke nõu:

1. Saatke oma 100 hobimesiniku eeskõnelejat ministri juurde ja nõudke ,et teid oma 150 000 tonni meega (see on ju tilk kogu mee koguses Eestis)  rahule jäätakse. See on ju igati põhjendatud nõudmine.

2. Tehke mõne suure mesiniku juures pikett, miks ta tahab mesindusest ära elada ja mesindada. Meedia tähelepanu garanteeritud.

  Ma arvan et sellest esiaalgu piisab. Kuna ministeeriumi töötajad ka loevad mesindus.ee on teie õigustatud mure nendeni juba jõudnud. Kuna statistika Eestis on tõepoolest vildakas ja seni arvati et Eestis toodetakse ainult ca. 1000 tonni mett aastas, siis nad teevad vastavad parandused. Usun et valeandmete taga on jälle suurmesinike lobitöö ja soov väikemesinike välja süüa.

  Teie vaen on õigustatud ja teie üritus püha ja rikkumatu. Mina isiklikult kapituleerun selliste argumentide eest, kahetsen ja püüan teinekord käituda  õieti ja silmas pidada väikemesinike huve.

Pronksmedal (100p.)

Tegelik soov on kutsuda

Tegelik soov on kutsuda hobimesinike arutelule nagu ka Aimar seda tegi. Natuke vast intrigeerivamas stiilis. 
Hetkel foorumeid lugedes tundub et puudub hobimesinikel kollektiivne visioon. Visioon on olemas neil kes teevad seda suurelt ja seal ilma selleta ei saagi. Mina soovin samuti et mesilased oleksid registris jni kuid kui see visioon puudub siis on ja jääb olukord selliseks et ravin kui palju ma ravin oma mesilasi ikka ja jälle tuleb lest naabri juurest sisse või siis tekib nõudeid ka hobimesinikele mis pole kõik vajalikud.
Ehk selleks et kõik ühiselt saaks edasi liikuda on vaja ühist arusaama nii haiguste tõrjeks kui ka väikemesinike huvide eest seismisel. Selleks on vaja omaette nokitsemisest välja tulla ja toetada/ teha koostööd naabermesinikega omas regioonis jni, jni.
Üheks võimaluseks oleks regionaalsed koostöövõrgustikud aktiivsemate hobimesinike vedamisel.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Väiksest suurenedes

Mikroettevõtjad taotlevd minuarust võrdset kohtlemist vastavalt mesila arengule.Areng algab esimesest tarust ja seal ainult registreerimis nõue PRIA  registris ja kui küsib statistika siis vstake .Olete saanud mingi superpere ja teid õnnistati tuluga,siis  aasta lõpus tuleb tulu deklareerida.
 Olen neid nõudeid täitnud aastaid ja pole millestgi ilma jäänud.Mesindamise edu aluseks on suhtlemine mesilastega ja mesindusäri vundamendi rajamine vastavalt kehtivatele seadustele.
     Mikroe...Mart
Praegused seadused eriti muutmist ei vaja

Arvamuste erinevus

Arvamuste erinevus ei ole mitte hobi- ja suurmesinike vahel, vaid väärtushinnangute põhjal (ausus, õiglus, hoolivus, sallivus jne). Seda seltskonda, kes meid ministeeriumis esindab, mina ei usalda. Kui Jänedal oli neil vaja rääkida, mida ametnike-mesinike ümarlauas arutati, siis olid neil suud lukkus, ainult AK rääkis registri tegemise ajaloost. Isegi Aimar Lauge, kes siin muidu pröökab, vahtis häbelikult põrandale. Kui aetakse ausalt ühist asja, siis ei oleks ju midagi varjata. Tegelikult kaotas see seltskond minu silmis usalduse juba käesoleva mesindusprogrammi tegemisel.
Pehmelt öeldes kummalisi inimesi on ka hobimesinike seas. Mõni tahab, et 90-aastased mesinikud käiksid mitu korda aastas PRIA-s oma mõnda mesilasperet registreerimas; mõni tahab, et ma käiksin kõigil õppepäevadel (kus enamuses midagi ei õpetata), täidaksin mesilapäevikut ja tervisekaarti (ma ei ole dementne). Mõni ullike arvab koguni, et mu mesilastarud on põranda all!
Ma tahaksin koostööd, aga ainult normaalsete mesinikega ja mingid … ei dikteeri mulle, mida ma pean tegema.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Sa

oled ka kummaline inimene. Mina pole küll häbelikult maha vaadanud, vaid vastasin konkreetselt.Sa arvasid et hakkame kõik korraga rääkima või? Piinlik oli see kui AK vastuse asemel ajaloost rääkis aga see on EML probleem.

 Kardan et sul pole endal võimet koostööd teha. Mina ei tea võibolla ikkagi oled dementne aga kuna sa tervisetõendit ei oma siis nii ilmselt ongi. 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

arvutused

alfa kirjutas:
15 pere selle aasta meesaagi puhul pole mitte kuidagi enam hobi. Arvutused võib igaüks ise teha.http://eestielu.delfi.ee/eesti/harjumaa/saue-vald/elu/emast-ja-tutrest-k...


selles artiklis väidavad tõumesilastega mesindavad kogemustega mesinikud ,et nad said tänavu keskmiselt 20kg mett perelt.
kui
nüüd oletada ,et mesilased on krantsid ja kogemusi napilt ,siis
tänavune saak kogemusteta hobimesinikul pidi olema umbes 2-3 korda
väiksem Wink . ehk siis umbes 7-10kg? üks kilo kulub ravimi peale(nt.
apistan) ,neli kilo kulub talvesuhkru ostuks(20kgx 1euro), kaks kilo kärjepõhjasid
(2x 10eurot)maksab viis kilo mett. ja ongi kõik!!! mesi otasas! sai veel näpiga üle pangepõhja tõmmata. korrutame selle 15 perega ja saimegi suu magusaks Smile

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Enne


kui hakkad Maid halvustama, mine pea seal mesilasi ja siis kilka palju mett said.

Suured/väikesed

On selge, et väikesed on suurtele pinnuks silmas kuna kuni 15 taruga toimetajaid on ikka ohtrasti ning nende poolt turule jõudev meekogus on märkimisväärne. Koos importmeega muudab see "suurtele" turu oluliselt kitsamaks.

  Hr. Lauge, kes siin oma üllitistes armastab demagoogitseda ja solvanguid pilduda ei valuta mitte südant hobitajate pärast. Lex´i  tekstis ekslikult kilode asemele tonnide sattumine andis jällegi põhjust ilkumiseks. Igaüks tõlgendab asju oma rikutuse tasemel .
 Kahjuks tuleks minulgi osa kooliraha tagasi maksta, sest mõni kirjaviga ikka teksti sisse poeb,aga siin sõnameistrid, kes end teistest "võrdsemaks" peavad ja põhjapanevaid väljaütlemisi esitavad, võiks grammatikaga tutvuda. Hr.Lauge, ära palu mul jälle endale meilida. Jäta mulle vabadus, kellega diskuteerin.
    Spunk ei halvustanud Maid, vaid tõi välja andmed artikli tekstist. On selge, et emadekasvatusega tegeledes ei saa peredelt sama saaki mis meetootmis mesilas. Samuti pole hobimesiniku saaginumbrid 3X väiksemad. Alfa väide jututoas, et hobimesinik 15 mesilasperega aastas eesti keskmise palga teenib, on ikka väga sinisilmne. Nagu eelnimetatu soovitas - tegin mõne aritmeetilise tehte ning eeldades, et müügihinnaks oleks 6,5€, peaks keskmine taru toodang ületama julgelt 70kg.Siinjuures on maha arvestamata omahind, mis hobitajal on märksa suurem kui  suurematel tegijatel. Võttes maha omahinna, peaks saak olema pere kohta 100kg! Sooviks näha, kes julgeb väita, et keskmise hobimesiniku keskmine saak pere kohta on 100kg!!!
Samas alfa väide, et register on kõigile vajalik, peab ehk paika alles siis, kui see on end tõestanud ja käegakatsutavalt midagi tõhusat mesilaste ja mesinike heaks ära teinud - siis tullakse kas-või 3X aastas regama.
 Praegu on see suur mull.      
 Alfa väide, et kogu mesindus on põranda all on üsna julge. Ulatusliku epideemia  (mis on kindlasti lohaka naabri juures alguse saanud) ennustust ma ei kommenteeri.
Ei tea, kui ma nüüd oma tarud põranda alt välja kaevan ja PRIA õuele viin, kas siis pakatavad nad kevadel tervisest?
  Selle sügise suur perede väljasuremine pannakse mõne mesiniku poolt naabrite süüks. Jääb mulje, et kõigil on lohakad, räpased, hoolimatud ja ei-tea-millised veel naabrid. Eriti koomiliseks teeb asja see, kui naabri mesila juhtub kevadel hea tervise juures olema.Laughing out loud Äkki jäi siiski endal midagi õigel ajal tegemata!? Vinged mesilased neil naabritel - neil on ammendamatutes kogustes teile lesta jagada, aga oma mesila jäägitult välja ei sure! Tahaks öelda, et ei maksa kõiki väikseid mesinikke ühe mõõdupuuga süüdistada räpasuses. Käest-kätte oma mee müügi puhul on neil puhtus ja kvaliteet märksa olulisemad kui hulgimüügil. (Tuletagem meelde mee kvaliteedi kontrolli mille proovid võeti kaubandusvõrgust ja laatadelt.)
   Lex30 pakub varianti, et hobimesinikud paneks seljad kokku, et oma õiguste ja soovide eest seista. Paraku asi ei tööta - meid esindama ongi ju loodud EML. Kas loome uue?
Lex´i artiklit kommenteerides kirjutab alfa "Kõneleme ikka praegu kehtivatest normidest mitte mis võib tulla." Tahaks uskuda, et ka alfa vaatab tulevikku!
Millised tingimused on hobimesinikele praegu ja milline on tendents  - tuleviku ennustamiseks ei pea olema hiromant!
  Vastutustundlikke naabreid ja epideemiast tabandumata mesilaid kõigile suurtele ja väikestele!
BergPronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

jätkaks,

teema esimene postitus oli selleks, et öelda - nii nagu ei mõtle kõik inimesed ühte moodi siis ei saa olla nii , et kui ma  olen mingi suvalise reeglistiku järgi hobimesinikuks lahterdatud siis peaks ma mõtlema nii nagu keegi teine samas lahtris olev inimene. Vist on nii, kui ühele on mingi väide tõestus/argument on teisele sama väide puhas demagoogia. Jätkaks siis kohe demagoogiliselt: nagu pole keskmist suurmesiniku pole ka keskmist hobilast, ühele suurtootjale võib pinnuks silmas olla ka teine suurtootja ja hobilasele teine samas lahtris olev kummaline sell jne., hobimesiniku grupi keskmine saagikus võib olla ka suurem kui suurtootja oma, palju, et mitte öelda kõik paneb paika korjemaa. Selle aasta kogemus oli:  ühel ja samal korjealal olid koos suurtootja, hobilane ja alustaja - keskmine saak oli sama (pean muidugi lisama, et mul natsa suurem), ei olnud erinevust ei raamitüübi ega rassi vahel.


Kuna olen üks suur unustaja (juba noorest peast alates, mitte nüüd dementsena) siis on mulle suureks abiks olnud märkmed perede, tarude, toimetuste, ilma,vurritamise, erinevate aastate tegemiste jne. kohta ,  pole mul raske  viia need sellisele olekusse mis ka vet,kontrollile seeditavad oleksid. Selle paari paberi pärast mesindamist lõpetama ei kipu. Eriti suureks abiks oleks korralik "paberimajandus" alustajatele, et üksi või koos targemaga mesilaste ja oma tööd hiljem hinnata. Abistan nõuannetega (kui oskan ja oma teadmiste baasil) igat abivajat aga raske on anda nõu kui küsimustele saan ebamääraseid  vastuseid: millal-ei mäleta, kui suur-no päris pirakas, haudme kohta-oli,oli, tõrjet tegid-midagi vist ikka tegin ja samas vaimus edasi, vastus saab olla ka samasugune: no midagi peaks ikka tegema. Pikk jutt .... jutt. Inimesed erinevad arvamused erinevad.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Selget mõistust soovides

Tere vahvad mesinikud.....

Tänud Aimar, et mõne ettekande (näit. Dagmar Undritsi oma ) ka siia välja riputasid. Mu oma närvisüsteem ei pea sellistele loengutele vastu....selletõttu ei saa kuidagi osaleda. Minu meelest on sellise ettekande jäädvustuse koht tulevastele põlvedele teadaandmiseks - Eesti rahva muuseumis, kui üks parimaid näiteid maaelu/hajasustusega külade hävitamise kohta. Seal on ka palju, palju nalja sees. Sama maheseadusega, mõned punktid on lausa anektoodid, lustaka näidendi algmaterjal jne.
Kui N Liidu alguses, muidu inimesi kolhoosi ei saadud, kui tõsteti kohustuslikud normid sedavõrd suureks, et neid ei olnud võimalik täita, siis praegu ~juba 10-15 aastat sunnitakse maarahvast ülejõu investeerima, et """nõuetele vastavust saavutada! Kes ülejõu investeerimisega kaasa läksid on järjest praegu pankrotis.
HUVITAV , KUIDAS MINGITE NÕUETE TÄITMINE PEAKS , NÄITEKS MEE KVLITEETI PARANDAMA??? Piima/liha osas saan veel aru, kuid seal ei ole nõuded nii karmid, kui mesinduses.
Kas mesilaspered leiavad siis rohkem ja paremaid õisi, või puhub lõunatuul siis sagedamini, kui käitlemisruumi (vurritamise) seinad vastavad.....????
See on ju tuhat aastat teada, et kui on vahendeid, siis inimesed kujundavad oma käitlemisvõimalused käepärasemaks jne. jne. jne. Meie rahval vastutab karjalaps ise oma karja eest, meie rahval on karjalaps kuningas ning ta ei vaja kubjast/politseid/inspektorit.......kes karja (mesilindude) hingeelu ei tunne oma seljataha - sundijaks.

Nüüd registri teema:
AK  ....hakkas Jänedal registri ajaloost rääkima, see ju tüüpiline enesekaitse. Põllumajandusministeerium oli tänasel kujul registrile vastu, kuid EML väga nõudis ja soovis seda.  Kui Kaul Nurme abil ministri jutul käisime, siis sedasi PMministeeriumis väideti, et EML tungival soovil.
AK on mullegi ette heitnud, et ma olla algul registri poolt olnud, kui veel ministriks oli Andres Vaarik , kes mesindusele läbi registri toetust lubas. Kuid siis oli jutuks mesinike register.....mitttte mesilasperede oma. Ka autoregister on ju isikute oma.....see ei ole ju oluline, kus külas sinu tehnika just parajasti asub.
Palusin siin foorumis, et küsige EML järele, kuidas registris olijaile kompenseeritakse mürgitamise kahju??? Õnnestus kellegil seda teada saada, missuguse valemiga?, kui MESINIKU okt. kuu lehes seda kogu Eestimaa mesinikele väidetakse? Mõni ullike kindlasti liitus selle teate tõttu registriga.

Mee saagi keskmistest numbritest taru kohta.........need on üle Eestimaa väga erinevad ning teie oma gruppides ja tarude vahelgi ju....ja sellist korjet, kui on Kagu - Eesti kuplite vahel, kus meekonveier pidev ning kevadine korje vähemalt paar nädalat varasem ja rikkalikum, kui põhja-Eesti rannikualade tuultele avatud jahedate ilmadega kevatet ei saa võrrelda....sama on Hiiumaa ja Pärnumaa nõmmekanarbiku korjega, võrreldes Kesk - Eesti  suurte rabadega......korje vahe kui öö ja päev. Nõmmekanarbik ju palju varasem. Samuti mesikaste/lehemee võimalused ja lisakilogrammid on Lõunapool kerged tulema, põhjapoolsetel paealadel olematud......samas on jälle loopealsete mesi üks vingemaid. jne. jne. Kindlasti on Mailgi 70 ja enam kg. peresid, kuid keskmine.......ning mis kellegi raha on, mõnedel mesilasperede müük, mõnedel emade müük ning mõned saavad veel lisaks mett ka.
Parimat soovides....


Pronksmedal (100p.)

Miks?

Ma ei saa aru, miks on vaja hobimesindust hävitada? On ju selge, et kui neile teha täpseid ettekirjutusi, mida ja kuidas teha, siis ei ole see enam hobi, vaid sunnitöö ja nad loobuvad sellest. Arvan nagu metsamummgi, et mesinikud püüavad niigi kõike teha parimal võimalikul moel. 

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Alfa väide jututoas, et

Alfa väide jututoas, et hobimesinik 15 mesilasperega aastas eesti keskmise palga teenib.
Ma pole midagi sellist öelnud. Palun lähtuda faktidest.
 Lisaks, siin räägitakse hobimesinike välja suretamisest? Milline nõue või regulatsioon paneb mõtlema hobimesindamise lõpetamisest?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Metsamumm,

soovitan sul tegeleda meeldiva hobiga, see võtab pinged maha. Ma olen selleks valinud mesinduse. See lubab mul isegi siinseid kommentaare lugeda, ilma et uni ära läheks või vererõhk kõrgeks kipuks. Seda mis siin kirjutatakse ei maksaks tõsiselt võtta, eriti neid kelle nime ei tea ja kes kiivalt end varjavad. Silmast silma ei saa nad sõnagi suust, rohkem nagu "mää"tuleb sealt Wink.

Pronksmedal (100p.)

palju küsimusi ja vähe vastuseid

alfa kirjutas:
Register on vajalik kõigile, seda näitab selle sügisene suur mesilasperede hukkumine.


Selline väide vajaks nüüd küll kindlasti lahtimõtestamist ja faktidega tõestamist! Sügisene suur mesilasperede hukkumine? Kus, mis ja kellel on suur hukkumine? Mis imet siin registrist loodate? Mitte ükski register ei hakka teie mesilasperesid hooldama ega teie enda valesid mesindusvõtteid õigeks väänama, sobimatu ja vigase tõumaterjali sissetassimist parandama, ilma- ja muid loodusolusid heastama, inimliku lolluse ja ahnusega põhjustatud mürgi- ja kiirgussurmast, gmondusest  jne. hukkunud mesilasi uuesti ellu äratama jne. jne. Isegi paljujahutud haiguste profülaktika ja tõrje osas ei anna selline register sisuliselt mitte midagi. Ärge üldse kujutage omale ette, et saate oma mesilasi pidada looduses nagu mõnes kuvöösis! Kui isegi 100% mesinikke on hoolsad enda ja naabrite mesilaste suhtes ja neid pidevalt ravivad, ei väldi see veel looduses vabalt elavate mesilaste ja muude putukate edasikantavat. Jätkuvalt tuleb eelkõige iseendal oma mesilas tööd teha ja vaeva näha edukaks mesindamiseks mitte registitest, euroametkondadest ja mujalt imesid oodata. Pealegi, ei teie ega teie mesilased ei ole siin ilmas maailma naba, isegi kõigi teiste mesinike omad kokku mitte!

alfa kirjutas:
Hobimesinkel on lubatud vabalt teostada vurritamist oma kodu köögis.


Oleme siis maani tänulikud sellise loa eest! Kellele täpsemalt peaks tänuavalduse tegema? Kindlasti kõik tunnevad nüüd süümekaid, et enne on seniajani ilma loata tehtud. Smile

alfa kirjutas:
Millised on need nõuded ja kohustused mis segavad hobimesinke, ahistavad neid oma tegevuses?


Hobiga tegelejaid segavad ja ahistavad absoluutselt kõik soovimatud ja mõttelagedad nõuded ning kohustused, mis ei loo hobiga tegelemisel lisaväärtust.

alfa kirjutas:
15 pere selle aasta meesaagi puhul pole mitte kuidagi enam hobi. Arvutused võib igaüks ise teha.


Huvitav oleks täitsa näha arvutustulemusi ja ka tõeset arvutuskäiku, mis kinnitaks, et 15 pere pidamine POLE kuidagi hobi! Kes on see isalik otsustaja, mis suurusjärgus peaks olema kellegi hobi ja eriti ikkagi millest see tema 15=hobi, 16=mittehobi matemaatiline ning loogiline põhjendus?

alfa kirjutas:
Selle aasta sügis on olnud paljudele mesinikele raske, praegu kontrolli tehes mesilas leitakse järjest enam tühje tarusid.


Ma pole isiklikult küll kohanud küll ühtegi tuttavat mesinikku, kes sellist juttu iseäralikult raskest sügisest mesinduse vaatevinklist saaks kinnitada. Aasta neil nagu iga eelminegi. Ehk täpsustaksite, kus väidetud "hädaorg" asub? Võibolla hoopis tegu  mitte "selle aasta sügise" üldiste probleemidega, vaid millegi tunduvalt lokaalsemaga ja kindlasti on sellel maised põhjusedki. Registrikande puudumine selleks küll vaevalt, et on.
 
alfa kirjutas:
Kui palju peresid eesti mesidnus sel talvel kaotab jääb saladuseks kuna kogu mesindus on põranda all. Võimalik, et tegemist on ulatusliku epideemiaga?

Mis see info teile annab palju keegi teine mesinik peresid kaotab (peale isikliku uudishimu rahuldamise)? Kas teiste põranda all  mitteolemine hoiabki kindlasti ära teie mesila perede kao? Mis paneb teid üldse arvama, et kogu mesindus asub põranda all? Ametlikel andmetel on Eestis päris suur osa mesinikke oma tegevusega tegelemas täiesti legaalselt ja kogu mesinduse "põranda all" olemisest on asi ikka üsna kaugel. Mingi foobia ja luulumõtted? Epideemia kahtluse puhul pöörduge vet. ametisse ja andke oma mesilased analüüsida. Teisi poleks esialgu mõtet enne süüdistada, neile oma kahtlusi ja põranda all olemist või jumal teab mida veel üritada omistada.

Suurelennulisi turuosa haaramise plaane räpaste nurgataguste meetoditega väike- ja hobimesinikeväljapuksimise teel peaks mõnevõrra jahutama see tõsiasi, et nendegi mesila ja mesilased ei asu mingi imettegeva kaitsva võlukuplikese all. Mürgipilvedele, haigustele jmt. lisanduks nende sääraste plaanide õnnestumise puhul veel armee tigedaid eks-hobimesinikke.  See kõlas nüüd vist kurjakuulutava "ööd on meil siin pimedad ja majad võivad aeg-ajalt sütttida ka ja aknad on klaasist.." toonis aga selline see eluvõitlus juba paraku kord on. Wink Ma tegelikult üldse ei usu, et normaalse ajutegevusega inimene Eestis ennast suurmesinikuks peabki. Eestis pole ega saa ka olema suurmesinikke ei Euroopa, ammugi maailma mastaabis ükskõik kui suur ja kummist ka mõne mehikese ego pole. Enda varjust ülehüppamist hindan muide üheks suuremaks takistavaks teguriks terve mesindusolustiku loomisel. Ülepunnitatud kombinaatmesindus või suurfarmimesindus (misiganes selle nimi võiks olla) on sisuliselt kõikjal läbi kukkunud/kukkumas.
Pigem kahtlustaks kodumaistele mesinikele jamade tekitamisel välisturult tuleva surve ja koheleveetuna "eestimaiseks" moonduva/moondatava mee ärikate karvast kätt. Vaat nemad on küll hingega huvitatud mesinduse kui sellise kadumisest Eestimaa pinnalt ja vastavaks ametkondlikuks lobitööks on neil ka rohkem aega ning võimalusi. Olen muide eravestluses mõne sellise tegelasega isiklikult saanud sarnaseid avaldusi kuulda.  Mõni siinne ullike ei saa ise enne asjale pihtagi ja määgib välisturu huvidele usinalt kaasa kuni tal ühel hetkel endalgi tagumik täiega lohkus on. Foobia? Võib-olla..

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Sellele ei ole võimalik

Sellele ei ole võimalik vastata, tundub lahmimisena. Vabandust.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Allergia eurokeele vastu

Tere maailma parimad inimesed,

Kes te elava loodusega, mesilasperedega hakkama saate, looduse raamatut oskate lugeda ning äärmiselt arenenud - täiuslikud organismid, neile talvitumiseks / mesilaspere- bioloogiat mittearvestavatel/mitte sobivatel raamidel,,,  kevadesse suudate tuua.

Aimarile selgituseks, et mul on see eurokeel peas, mis on samade sõnadega nii lehmandusele, kui mesindusele ning ma ei talu, et tuleb kõrgel riigipalgal olev töötaja/ametnik, kes ise mesilaste suminat kardab, parimate inimeste ette ning loeb/räägib teksti sõna-sõnalt, mida iga mesinik, kes huvi tunneb, võib söögi alla ja peale, hommikust -õhtuni kümneid kordi, avalikest tekstidest lugeda......

Lõpetasin (õigem oleks öelda, et sokutasin lähedaste kaela) isegi selle tõttu mahemesinduse, et kontrollijaga oli mul kunagi konflikt, kuna ta elas minu aia taga ning saatis oma lapsed kartuleid rohima, kuid lapsed ei tahtnud minna, kuna mu kümnekonna pere mesilased sumisesid kõrge heki taga. Vihm läks üle ja päike hakkas särama ning kõik korraga läksid välja, nii rohijad, kui mesilased.....polnud kuulnud, et keegi nõelata oleks saanud, kuid sumin häiris, mille tõttu tuli ütlemist ning ma pean sellele inimesele 200 .- kronu päeva eest maksma, kohustuslik kontrollija riigilõiv, et ta minu mesindust kontrollib, siis, kui temale sobib.....pealegi kogu see kontrollijate kupatus TTI -amet on mürgipritsijate alusvundamendiga. Ma olen kümnekonnale mesinikule kärbseid (mesilasi) pähe ajanud ning nad mahedaks aidanud ning siis see inspektor käib "kontrollimas ning räägib, et miks te sellega tegelete, ega te kõrgemat meehinda niikuinii ei saa, et te seda bürokraatiat kõik täidate....jne. jne.
Muide Eesti maheseadus on endiselt  Tauditõrjeseadusega vastuolus. Üks seadus keelab kategooriliselt haigeid (haudmemädanikuga) peresid liigutada ning on vaja karantiin kehtestada, maheseadus jälle just käsib mahepiirkonnast välja viia....

Veel üks asi torgib:
Hiljuti valiti 21 isikut üle riigi....uued metsaomanike tugiisikud, kes saavad metsaühistute toetusrahast 959 eurirubla kuus , lisaks + 645 tulemusliku töö eest iga kuu.
KUS ON IGAS MAAKONNAS NIII VAJALIKUD MESINDUSAGRONOOMID, või ükskõik kuidas neid nimetatakse. Miks pean mina lihtsurelik lahendama, kell 12 päeval, mesinike ja mürgipritsijate vahelisi kähmlusi, ainult selle pärast, et ma mesilasperedest hoolin, miks ma pean võtma kümneid kordi päevas telefoni vastu, selle tõttu, et kunagi suhtlesin ja inimestel lihtsalt ei ole kellegi poole pöörduda..... Selletõttu, et mesinike organisatsioon tegeleb valede asjadega.....

Vat, selline vihane kiri sai....

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Nn. mesindusagronoomidest


oli kohtumisel jutt.

Pronksmedal (100p.)

krt

Ainult üks kohustus alla 15 peredele veel ja meist saavad vaenlased. Ja ma arvan , et ma pole ainuke. Liidu liikmemaksu ma alates tänasest enam ei maksa, nõme on lasta ennast oma raha eest p...se nu.sida. KUTSUN KA TEISI VÄIKESEID MESINIKKE LOOBUMA LIIDUST MIS MEIE ELU KEERULISEKS TEEB. Kui ma enam rahulikult ei saa mesindusega tegeleda siis teen ma kõik endast oleneva, et ka teile suured oleks see raske.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Liige/mitte liige

Ei ole hea idee, murka. See, et Sa oma liikmestaatuse lõpetad, ei anna ei Sulle ega ka teistele väike-hobi-mesinikele mitte midagi juurde. Ei ole Sina otsustamise juures, on seda teised. Kui Sul on ideid, kuidas ja mida peaks teisiti tegema, siis pigem vastupidi, ole EML liige edasi, agiteeri ka teisi ühinema ja mis peamine, tee ettepanekuid. Ja kui ettepanek esimese korraga läbi ei lähe, tee see kirjalikult kogudes sinna 5 EML liikme allkirjad.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

alfa blogi

lugesin just seda. väga hästi asjad lahti kirjutatud ja põhjendatud. olemuslikult olen peaaegu kõigega täitsa päri ja need eriarvamused , mis ongi, lähtuvad pigem seadustest mitte alfa mõtetest.
näiteks:
on tõesti toiduga tegelemisel inimesed uskumatult erinevad. nagu ka seal kommenteeriti, ei lahenda (tervise)paber mitte midagi. arvan ,et see nõue on headel eesmärkidel ,aga mittetoimiv kius. paberiga või ilma ,teadlik ostja läheb ikka tuttava ja talle usaldusväärse mesiniku juurde. ehitan endale uut vurritamise suvekööki ja küsisin vet-ametist nõu. väga lahkesti selgitati ja kõik oli mulle arusaadav ning iseenesestmõistetav.
omaette paari moodustavad pakend ja ravimid. need peavad olema euroopa liidu märgistustega. kui ma ostan plastpakendi võru magasinist toidunõude riiulist ja fumisani või mõne muu vene ravimi , siis olen ma arandluses juba paha. kas tõesti olen ma sellisel juhul räpakas ja taudilevitaja? seega ka need nõuded tunduvad headel eesmärkidel kiusuna.
taudide puhul teatamine on kindlasti hädavajalik, nõus. siin on vabalt ringi lendavad mesilased ja "lauda taga" nokitsejad tõesti riski faktoriks. tahan uskuda , et vähemalt teadlikemate ja "suuremate" hulgas toimib see korralikult.
mesilaspäeviku kohta on nii ,et ka mina pean päevikut. mitte küll nii põhjalikku kui alfa, aga see-eest sisaldab see ka vurritamist Smile . teen seda seetõttu, algaja hobimesiniku tarus ei toimu asjad just alati loogilise iseenesestmõistetavusega ja iga kord on hea vaadata , mis eelmine kord tehtud sai. neid improvisatsioone kellelegi dokumentidena esitamise nõue oleks sulaselge kius. vot selle kohta tahaks küll öelda kõva häälega: kurat ,kelle asi see on.

ma ei ole tegelikult üldse registreerimise vastu, ei üks ,kaks ega viis korda kui see aitab kuidagi mürgi ja taudide vastu. kahjuks aga tegeleb ja elatub ministeerium raha ümber jagamisest. mida rohkem raha , seda toredam. kõik ministeeriumi istuvad ümber laua ja nuputavad , milline maks oleks veel võimalik kehtestada. katsu sa omasoodu ringi lendavat mesilast maksustada. aga mesilasperet pidavat registreeritud mesinikku saab küll ja kuidas veel. ma näen siin " puude taga metsa" või "auku tammi sees", kuidas soovite. ja see teeb pisut murelikuks. kui see "tamm" kukub ,siis 1/3 registreerivad ja 2/3 lõpetavad. ministeeriumile saab rõõmsalt raha juurde ja mesilaste arv eestis väheneb.  kui tahate tegelikult eestimaad mesilastega täita , siis aidake/tooge igaüks ise üks laps tarude juude mesindama ja juba aasta pärast on eesti mesindus palju laiapõhjalisem.

ah ja unustasin öelda, et see on vastus alfa küsimusele Milline nõue või regulatsioon paneb mõtlema hobimesindamise lõpetamisest?Üle 20 pere hobimesinik

Ajad vastandlikku juttu, alfa. Väites, et oled hobimesinik, tunnistad, et omad juba kaks suve üle viieteist pere ja 15 pere pidaja ei olevat enam kuidagi hobimesinik. Avalikustanud aeg-ajalt oma saaginumbreid, peaks Sul  eraisiku (äriregistrist oled kustutatud 12.02.2010.) tuludeklaratsioonis olema kindel koht mesindamisest tuleneva tulu kohta. Väide, et 15 perega Eesti riigi keskmise palga teenib OLI jutukas täiesti olemas - see jäi silma teistelegi. Paraku on rohelistel privileeg, kirjutada mida-tahes ja oma tekst hiljem kustutada... seega tõestusmaterjal hävitatud.

  Ehk on Sul napoleoni kompleks? Üritad matkida Ansipit.
  Ausast mesindamisest rääkides... katsu ikka Mikro.e Mardi vaenlaseks mitte saada!
 Teiste tekstide lahmimiseks tituleerimise asemel soovitan Sul omad üle vaadata! Huvitav, millal Sa inspekteerisid Lex30 mesindamist, et väidad nagu toodaks ta mett ebahügieeniliselt (30.nov.2011. 13.25)
Tsitaat:
Ei saa aru mida tegelikult soovib Lex30? Seda, et tema mesila poleks registris? Või et, tal lubatakse edasi hügeeninõudeid täitmata mesindussaadusi toota ja müüa? 
Kui Sa nii ei mõelmud, siis...???
  Kadudeta talve!
berg

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Kogu kirjutis on täis fakti

Kogu kirjutis on täis fakti vigu. Mul on peresid rohkem kui 15.  Saaginumbreid pole avalikustanud, väitsin korra et, sel aastal oli kõvasti alla 100 kg pere kohta ( võib olla 0-100, aga kuna kõvasti alla saia võis olla ka 50). Seega kuskohast võeti see jutt ei tea.  Et olla äriregistris ei ole vaja olla FIE. 15 perega keskmine saada? Ma pole selliseid arvutusi teinud. Ma tean kes seda ütles, ei taha seda au endale võtta. Aga kui just  väga soovid... Veneajal oli oluline inimest isiklikult valedega rünnata, mida suurem vale seda rohkem usutakse. Ja kui ei usuta siis midagi jääb ikka külge.
Muide, tekstid on alles, need on arhiivis.
Lex'i ees vabandan, sõnastus on halb.

Nüüd ootaks Berg sinult vabandust sest, enamus su jutust ei vasta tõele.

Pronksmedal (100p.)

Kogu kirjutis on täis*

Mida külvad, seda lõikad.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Teadmiseks

Teil on õigus vaikida, kõike mida te jututoas ütlete võidakse foorumis Teie vastu kasutada. Ka see mida te ei ütle kuid keegi teine ütleb kasutatakse teie vastu!

Seadused on olemas ja kehtivad juba pikka aega, mina pole neid kirjutanud kuid ma saan aru nende vajalikkusest. Tooge välja seadusesätted mis teie tegevust ahistavad? Olles Eesti ühiskonna-riigi liikmed kehtivad need seadused kõigile, eranditeta. Kirjutatakse igasugust jama nende teemadel ilma asja uurimata. Mitte keegi ei ole tahtnud hobimesindust ära keelata, ega kontrollima hakata. Väike-tootjatel on vaja arvestada et, neil kontrollitakse nõuetele vastavust.

Pronksmedal (100p.)

Teadmiseks*

Alfa, ära mängi lolli! Seadused on inimeste tehtud. Mõned neist on aegunud, mõned on algusest peale vildakad olnud. Sinule ei ole pandud peale kohustust nende täitmist kontrollida. Või on?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Juhtusin lugema

http://saartehaal.ee/print.php?content=artikkel&artid=26964&sub=62&sec=13
Kolmapäev, 10. august 2011

“Eestis kaob mesindus põranda alla,” tõdes Saaremaa meetootjate ühingu
juht Aimar Lauge. Tema sõnul hoiavad mesinikud registrist eemale
põhjusel, et pärast mesilasperede registreerimist peab mesinik hakkama
statistikaametile andmeid esitama, sealt edasi aga kardetakse sattumist
maksuameti ja veterinaarkontrolli vaatevälja. Reeglina pole mesinikel
nõuetele vastavaid mesindusruume ja nende väljaehitamiseks pole ette
nähtud ka toetust. Nõuete täitmine on kulukas ning Aimar Lauge hinnangul
on nõuetega ilmselgelt ka üle pingutatud."
“Murelikuks teeb see, et riik on teinud seaduse, kuid selle täitmist ei
suuda ta kontrollida,” lausus Aimar Lauge. Moonutatud statistika tõttu
saab Eesti Euroopa Liidust mesinduse tarbeks ka oluliselt vähem raha,
sest toetust makstakse vastavalt mesilasperede arvule. "

Omalt poolt: Tuleb meelde üks eravestlus Jänedal eelmisel aastal kus räägiti Taani mesitarude hulgast. Mainiti veel sõnu Tambovi konstant ja vist ka pii- d (3,14)

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

keda uskuda?

alfa kirjutas:
Mitte keegi ei ole tahtnud hobimesindust ära keelata, ega kontrollima hakata.

Mart kirjutas:
PRIA üks ülesannetest on korraldada ajujahti hobi- ja harrastussulleritele.


ma arvan ,et me räägime Mardiga erinevatest asjadest nähes asju oma mätta otsast ja lähtuvalt sellest ,mis kummalegi erilist huvi pakub ning tähelepanu köidab. Mardi kirg näib olevat arvudega manipuleerimine, nende nulli ajamine või veel parem miinustesse. sealjuures ta ei salgagi ,et reaalne kasu on täitsa olemas. üks näide:
 
Mart kirjutas:
1.1veerg 4 mesindussaaduste müügist 70000

1.8 veerg 4 toetused 80000

1.12 veerg 4 ettevõtlustulu 150000

2.1 põhivara soetusmaksumus 130000

2.3 soetatud kaup ja teenus 60000

2.10muu riiklik ja kohalik maks 1000

2.12ettevõtlusega seotud kulud 191000

3.1eesti ettevõtlus tulem -41000EEK

11 Tulu enne sotsiaalmaksuga maksustamist 0EEK

Tabel.Ettevõtluse tuludest suuremate kulude arvestus

rida 7 veerg 5 22000

rida 8 veerg 5 41000

rida 9 veerg 5 kulud kokku 63000EEK

See on minu investeeritud kirsturaha.


minu hobi on see, et töölt tulles panen selga teised riided ja lähen sellise piluga kasti juurde ,millest lendavad sisse-välja teatud kiletiivalised putukad. neid nimetatakse mesilasteks. kui nad parasjagu ei nõela , siis on nende seltsis väga tore olla. vot selline hobi on. ma ei tea ,kas suutsin ennast arusaadavalt väljendada Sad

kui ma nüüd liidan oma hobile juurde Mardi nulliga kulmineeruva arvude rägastiku, siis on minu hobist saadud hea emotsioon sama ümmargune null või isegi miinuses nagu Mardi rehnung.

ma saan aru ,et seadused kehtivad juba pikka aega(Alfa). esimesest mesilasperest alates registreerimine kehtib juba ligi aasta. ühepäeviku jaoks on see terve igavik. aga hakkaks siis seda pusa lahti harutama Smile . siis saaks mõlemad oma hobiga rõõmsalt edasi tegelda teist suliks sõimamatta.

ma sain tänavu kolmelt perelt kokku 300kg mett(110+110+80). müüsin maha. saadud raha eest ostsin 1300eur vurri ,suhkru, kärjepõhjad, ravimid , veidi materjali ja olengi sama nullis kui Mart. miks minule peaks riik ajujahti pidama, ma tõesti ei mõista.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Keda uskuda

Tubli ,et lugesid ,analüüsisid ja kontrolli deklaratsiooni täitmisest arusaamist.
Kui MTA-st koopiat oma deklaratsioonist ei saa,oled midagi tegemata jätnud
võid tunnistada oma viga ja paluda kergemat karistust.Mida mina mõtlen  või ütlen kedagi ei mõjuta õigust mõistetakse esitatud deklaratsiooni järgi.
     Mikroe...Mart
Esita oma deklaratsiooni versioon

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Enne mesindama hakkamist

oli mul hobi- paintball
Siis lõi esivanemate veri välja ja avastasin mesilased

hm.. kuidas seda nüid teha .. Wink

1. Luua paintballi markerite register. Kõik paintballi markerid (=õhkrelvad) kanda registrisse. Eraldi liikidesse lähevad poolautomaat- ja automaatmarkerid. Vastavalt registreeritud markerite arvule saavad moona maaletoojad tehastest krediiti ja allahindlust mida kasutatakse paintballi arendamiseks Eestis
2. Markeri hoiustamiseks on vajalik eraldi lukustatav metallseif, saadaval relvapoodides. Hoiustamise tingimuste rikkujale trahv.
3. Markeri omamiseks on vaja arstitõend. Rikkujale trahv.
4. Lõhkepaketid ja värvigranaadid nõuavad eraldi käitlemist. Selle kehtestab töörühm milles markerite jm staffi maaletoojad, ... üks kantsler koos paintballi tsunftiga. Reeglite rikkujatele trahv.
5. Pika toruga snaiperrelvad on eriaktsiisi maksu all, samuti summutajad ja optilised sihikud. Kui avastatakse ebasedaduslik snaiperrelv, optika või summutaja või nende koostisosad, tehakse trahv.
6. Markerid taadeldakse 2 korda aastas. Kõrvalehoidjatele tehakse trahv.
7. Laskemoon on värvikuulid. Toiduvärviga. Värvikuulid tuleb viia vta kontrolli kus määratakse täpne koostis ja antakse luba moona kasutada. Venemaalt on keelatud moona odavamalt sisse osta, mis sest et koostis on sama. vta loata moona kasutajatele tehakse trahv.
8. Peale iga mängu tuleb statistikasse esitada aruanne väljalastud kuulide kohta. Eraldi tuleb märkida varitsusest teelesaadetud kuulid, nii ka kaitses olles ja rünnakule minnes väljalastud moon. Põlvelt ja puusalt lastud kuulid. Üksik- ja valangutena lastud eraldi. Eraldi tuleb märkida tabavad lasud, siis peab olema määää... mängukohtuniku pitsat.
9. Täita eraldi MÄÄ- vorm kuhu märgitakse ise saadud tabamused, vajalik kohtuniku pitsat. Kõrvalehoidjale trahv
10. Mask on aga nii tähtis et selle omamine keelustatakse. (Paintballis on RANGELT KEELATUD mänguplatsil viibimine ilma maskita. Selle nõude rikkumine toob kaasa kohese mängust eemaldamise. Sest lähedalt lastud kuul võib silma peast välja lüüa.) Maske hakkab laenutama paintballi tsunft.
11. Tsunftil on õigus kontrollida Mängija varustust tema kodus ja määäääää.. määrata trahve.

Ja ongi meil mõne leivaisale meelepärane paintball kus mängivad vaid mõned kellel on sadu markereid välja laenutada ja kes peavad esitama samasuguse koondaruande kui 1 markeriga mees. Vahe selles et 1 markeriga mees teeb seda peale päevatööd, 100 markeriga mees elatub sellest.
Aga miks änam keegi teine ei mängi kellel 1 marker on? Kas te ei tahagi nõudeid täita? Pähh teile! Lõpetage iseoma markeriga jamamine ja laenutage marker meie määääää.. määratud tasu eest meilt!
***
Mõne aasta pärast lüüakse kohalikud kevadkülvi volinikud kohalt minema st. tehakse pakkumine millest ei keelduta. Saatanat ei saa keegi tillist... st. sabast karistamatult tõmmata. Volinik ise jäetakse palgaliseks sest tegu sensitiivse ja spetsiifilise tööga. Eesti turg liidetakse Läti ja Leedu omaga, hiljem Põhjamaadega. Ministrid saavad ridamisi O- sid teatades et maale on toodud järjekordne suur välisinvesteering. Meie turul laiutab ühe põhjamaise naftariigi investeerimiskapital kus on tähtis vaid KASUM. Tuuakse massiliselt sisse odavat staffi, meie peame ainult määää.. mängimise eest MAKSMA. Nii on see olnud ja nii saab jälle juhtuma. Saadud raha tundub et võimaldab lahedalt ära elada elu lõpuni. Aga juba 5 aasta pärast avastatakse et seda põlegid änam õieti, sest süsteem hoolitseb selle eest et inimestel ei oleks pikaajalisi sääste.
Ise peremees olla on vastutus. Lihtsam on kedagi teist kummardada ja püüda permanentselt kellelegi meelejärele olla? Tuleb meelde üks Eesti film kus vaba talunik oli ennemini nõus kuuli saama kui leppima peksuga. Päärn oli vist selle MEHE nimi.

Tjahh. Pole 4 aastat mängimas käinud. Kuniks need nõuded pole paintballi mängu kolinud, tuleb marker puhtaks teha ja kevadiseks Bag Game- ks valmistuda. Ehk ka jälle Lätis isalikku õpetust jagada nii Landeswehri kui Ruhnu räimepüügi eest.

ps. Eelnev oli fiktsioon
pps. Ja ei kao mesilased mu õuest kuhugi

Lihtsalt huvitav.. mitu mürgistusjuhtu on Eestis olnud mee söömisest viimase 50 aasta jooksul?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Enne ...

Mingit  pallidega jamamist enne mesindamist pole vaja harrastada.Kasulik on
hakata jahimeheks,et harjuda registrite ja kontrollidega.Kuigi rebased on kuulutatud lindpriideks ,kelle nahkagi keegi ei soovi,laskmiseks peab olema
avatud jahiluba.Mitteavamise vahelejäämisel korralk trahv jahimehele olgu ta hobikas või jääger.
       Mikroe... Mart
Relvaga õuevära taga oled kohe kontrollitav

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

jahimehed

Sellepärast nad üksteist lasevadki või? Loomi enam ei ole. Alles see oli kui peremehe simade all ta enda koer maha lasti.

Mulle ka see jahipidamine meeldib aga tegin enda jaoks selgeks ühe asja. Plaanis osta peegelkaamera sest üks pilt põdrast meeldib mulle palju rohkem kui põdravorst.

Kunagi ütles üks kalamees, et inimene on sitahunnik võrreldes punase kalaga. Paraku pean nõustuma inimene selle looduse tuksi keerabki.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

tjah

pean siinkohal rennoga nõustuma
elan ise metsas
Olen lähedalt näinud jänest, rebast, isegi ilvest ja mitut sorti kullilisi, põtru, karjas metssigu ja metskitsi. Hundi jälgi nähti 100 meetri kaugusel majast ja karu ennast nähti 500 meetri kaugusel. Peitsin tarud karu eest ära. Kord jooksis kari sigu üle tee kui naine koju sõitis. Tal oli tõsine hirm et ta Peugeot 206 joostakse teelt lihtsalt minema sest mõned sead olid olnud autoga ühte mõõtu. Üks siga jäi seisma ja nad vaatasid tõtt. Olid olnud pisikesed silmad. Nagu seal. Ja jube lõust. Metssiga oli muistsetele eestlastele püha loom olnud.
Aga lasta ma neid ka ei tahaks. Mu rebase pilt on tehtud naabrinaise poolt oma köögiaknast tavalise digiaparaadiga. Sittus rahumeeli vaatamata oma lindprii staatusele ja et ta kasukat keegi ei taha. Hundikoer oli lahti ja jahimehest naabergi kodus. Smile
Mõtlen et miks siis peaks ta peale siis üldse luba võtma? Verejanust?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

jahindusest

ma ei tea suurt midagi jahindusest, aga mulle tundub kuidagi, et viimasel ajal on kährikuid ja kopraid liiga palju.

See võib olla minu kiiks aga tundub, et jahimehed ei kavatse neid piirata, kuna see ei ole tulus või?

Äkki oskab keegi selgitada.