Söödakärjed

Sügisel peale pesade koondamist ja söötmist oli mul selline olukord, et oli vaja veelkord pesasid koondada ja selle tulemusena on nüüd mul suur hulk suhkrusöödaga kärgi. Lootsin, et saan neid kevadel lisasöödana kasutada, aga pole vaja. Selliseid söödaga kärgi on mul ka juba üleeelmisest aastast. Et mis nendega ette võtta? Tahaks nagu kärgi kätte saada. Ega need sügisel talvekärgedeks enam ei kõlba ju?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Söödakärjed

Ega need talveks tarru enam ei kõlba jah, osa suhkrulahust on seal kindlasti kristalliseerunud, seega talvetoiduks kõlbmatu.
Eelmise sügise kärgi võid sundida mesilasi tühjaks sööma, pesaruumi laiendamisel aprillis-mai esimeses pooles pane söödaraam haudme serva ja samale poole kõige äärmiseks raamiks tühi kärg. Mesilased korjavad värske mee tühja ääreraami, haudme toitmiseks pistavad aga suhkru nahka. Parimal juhul õnnestub nii sööta ühele perele sisse 2 suhkruraami, üks ühelt ja teine teiselt poolt pesa servast, aga sedagi vaid kevadel. Kui hakata sellist meetodit katsetama juunis, jätavad mesilased söödakärje enam-vähem puutumata ja haue laieneb pere vaatevinklist mugavamale pinnale.
Ja selliste liigsete raamide tekkimiseks poleks paha pigem korrigeerida perede sügisese koondamise põhimõtteid Smile