vaikius

Pronksmedal (100p.)

Täna kuulasin kummivoolikuga peresid ja kolmest üks oli vait st surnud, lähipävil käin ka teised grupid läbi ja vaatan kuidas seal olukord on. Kuidas teil ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

ˇVaikus


Vaatasin oma perekesed üle , õnneks kõik elus .Kõige suurem mure tihased.Kus oli mummude jäänuseid seal väga aktiiivsed ,panin kuuldetoru avasse ja kohe väljas teine ei teinud välljagi , magasid kui karud.Maskeerisin korralikult kõik tarud kuuseokstega ja loodan et see probleem sai lahenduse

Pronksmedal (100p.)

Tihased

Väga hästi aitab lennualaua ees jupike linnuvõrku või kalavõrku, linnud ikka üsna targad, ei lähe võrgu ligidalegi.

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt

Paar aastat tagasi panin poes

Paar aastat tagasi panin poes müüdavad võrgud ümber tarude. Ei käinud tihased kaarega vaid otsisid augu kuskohast sai sisse pugeda ning väljapääsuks valiti otsetee. Loomulikult jäädi võrku kinni. Tohutu lammutamine-kolistamine käis niikaua kuni said lahti. Sellega olid mesilased ärritatud. Kahju suurem kui ilma võrguta.
Ühtegi tihast hukkunult ei leidnud, seega said nad alati välja. Juba eelmisel aastal ma enam võrke ei pannud. Sel aasta, nagu eelmiselgi aastal kasutan ainult kuuseoksi. Tihased tiirutavad küll mesilas kuid otse lennulauale pääsu pole. Niimoodi on tihased rahul kui saavad mõne mesilase lumelt kes on kaugemale lennanud ning pere rahu ka tagatud.
Muidu on pered kõik elus. Paar pere on natuke liiga aktiivsed kuid usun et, kevadel on kõik alles.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tarude kaitse tihaste eest

Võrk kaitseb tihaste eest väga edukalt, eriti siis, kui tarude lennulauad on võimalik talveasendisse pöörata. Kinnise põhjaga taru sissemässimine polegi vajalik, piisab vaid sellest, kui takistada tihaste toimetamist lennuava piirkonnas. Olen kasutanud tarude ees vanadest pitskardinatest lõigatud tükke. Kardinatüki suurus on selline, et ripub kümmekond cm allapoole lennuava, samavõrra ka kahele poole külje peale pikemalt. Tihased ei saa enam lennulaua külge klammerduda ning seal krõbistada. 

Võrkpõhjaga tarude korral tuleb kaitsta ka taru alust. Täielikuks kaitsmiseks võib tervele tarule nii-öelda "koti" peale tõmmata, aga siis peaks see olema sedavõrd tihe, et linnud kusagilt vahelt sisse pugema ei mahu. See eeldab aga maa külge kinnitamist, paraku on kevadel võrgu kättesaamine üsna problemaatiline. Kui mõelda veel nugistele, võiks see nn. "kott" olla pigem terasvõrgust. Seega on tarualuse kaitsmine võrguga üsna tülikas ja lindude ligipääsu takistamine kuuseokstega tundub kõige lihtsam.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ise kasutan penotarude

ise kasutan penotarude kaitseks lindude- nugiste ja muude metsavärdjate eest väiksemasilmalist 1,5 cm läbimõõduga võrku ja juba peremoodustamisel asetan taru kahele väikeplokile-okt lõpus nov.algul keeran võrgu ümber,kaablisidemetega liitekoht kinni.2 euri taru on kulu?

ei saa keskit ligi...lumi tuleb ka ümber veel-võrk püüab hästi lund...

Pronksmedal (100p.)

Unustasin

Ma riputan võrgu lennulauast eemale ja seni pole enam tihased tarusi häirinud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Sel aastal

Sel aastal on tõhus tihasetõrje Tux 1,2
Aasta ja kahe kuune koer
See haugub tihased surnuks
ka kilomeetri kõrgusel lennukid saavad oma jao