Võitlus sülemlemisega

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kuidas peatada sülemlemistungi ilmnedes mesilaspere pulli otsimise plaanid?Nii lamavtaru kui korpustaru lahendused...-ja soovitavalt ka praktikas toimivad...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

otsitav pull

pull tuleb panna pluksi tarude lähedale, siis pole mesilastel sülemlemise käigus vaja teda otsida. kuna korpustaru lennuava on madalal ,siis võiks neile panna pull lähemale kui lamavtaru korral, et hein pulli ära ei varjaks. kuna kuu lõpuks lubas päris käredat pakast, siis võiks talle ka mingi teki külmakaitseks peale visata.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Sülemi ära hoidmine

Sülemit saab ära hoida ,kui vahetad vana ema noore vastu.
köige töhusam viis, kui neil kupud on juba sees. 
Ennetada aga saab kui palju tööd ette anda.(kärgede ehitus mee korje jne.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Sülem

2012 aasta külmal jaanuaril tulid PRIA inspektorid Elatustalude Kohanemise toetuse saajat kontrollima ning loomakasvatuse kõrgharidusega PRIA vaneminspektor soovis näha vähemalt üht SÜLEMIT , või üht põllumajanduslindu......jne. nagu regulatsioonis kirjas......see pikem teema.

Kuid jälgige mängu, kui SOMBISTUNUD on meie ametnikud......nii, et isegi üle 20 kraadises pakases soovitakse näha SÜLEMIT.....mitte kobarat?

Olen hakanud 2 x pikalt KONNALE siin vastama ning kõik kaob......huvitav, kas on minule jmv. pandud piirangud suhtlemiseks siin Foorumis?!

Head sülemlemist soovides!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

Kõik kordub :)

Tallinnfilmis on tehtud üks film, nime ei mäleta. Seal oli KEVADKÜLVI VOLINIK keda mängis Kukumägi. Peale sõda olid nendeks tihti parteiliselt ustavad endised kaadrisõjaväelased kes nürida preisi täpsusega täitsid asjatundmatuid ja suisa juhme korraldusi parteist. Tihti tuli külvi alustada etteantud päeval, mis siis et põllul alles lund oli. Või lasti õige aeg mööda sest KÄSKU ei olnud tulnud veel rajoonist. Või kasvatati massiliselt klimaatiliselt sobimatut kultuuri, mõtlen siis ühe poolearulise riigijuhi maisihüsteeriat. Kui rajoonist tulid kontrollima siis pandi jossi järgi kettidega risti raudtee rööbas ja veeti terve põld maatasa. Sest mais ei saanud lihtsalt valmis ja oli koristamata. Aga rajoonist oli 2 nädalat tagasi tulnud käsk- koristada! Nu vot rajoonirahvas sõitiski põllust mööda ja eemalt paistis et põld on koristatud kak položeno ja kõik SAID KIITA.  Ehk siis nüüd tehakse prüsselist pai ja paistab et see pakub mõnele suisa orgastilist ekstaaži, sellise innuga kohe püütakse.
Üks veneaegne multikas meenub. Jänes, pintsaku ja lipsuga, käis mööda metsa ja muudkui korraldas elu. Kuhu ta aga nina ei toppinud, alati lõppes see korraliku segaduse ja sissetöötanud elukorralduse hävitamisega. Hääl oli tal vastik, kiunuv ja lõust selline mille kohta idanaaber tarvitseb ütelda: Morda prosit kirpitša e. lõust suisa palub telliskivi.
Selleks oli vaja 20 aastat iseseisvust et samasugused volinikud küüru peale kukuksid?
Ju ta tahtis ikka irrmsaste kobarat näha. Hakkab jee üks mesinik oma taru talvel selleks avama et üks volinik saaks oma uudishimu rahuldada.
Sülem jaanuaris.. mis järgmiseks?
Sülemid lendavad siis kui saab terve päeva bikiinides ringi lipata. Las volinik teeb seda jaanuaris, siis ehk kergitan korra taru katust. Siis on ta ehk 2 nädalat angiiniga maas ja ei tüüta teisi mesinikke.
Sülemivolinik..
See et palga pärast püütakse ei ole mingi argument.
Timukale ka makstakse. Aga keskajal oli tal kõrtsis eraldi laud kuhu keegi teine ei kippunud. Ja kõrtsmik valas talle teise käega, mitte samaga millega ülejäänud rahvale. Mõnes kohas olid talle ka eraldi nõud.
Teemat arendades.. praegusel ajal on olemas majandustimukad. Otsige märksõnaga "Economic hitman" Üks link siit:
http://www.wanttoknow.info/economichitman
maakeelse tõlkega väga lihtsalt seletatud praegune "arenenud demokraatia" majandusmudel:
http://www.youtube.com/watch?v=EYnn2R3H_Bk
ilusat päeva
Smile

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Lavastus

Enamus regulatsioone mesinduses on NO teatri väärilised.....kohaliku Eestimaa tegeliku/päris/suurepärase/täiusliku mesindusest kirjutamise asemel, peaks mõne komöödia lavastuse rahvahulkadele kinkima. A `la praegused Õiguskanstleri toimetused ja Toiduseaduses on mesi, värske kalaga kampas ning ega meie omad jopetki paremad ole jne. jne. Paneme aga UUE meedirektiivi igasse tarusse - mesiLASTELE!

Pikka liugu, kuni 28. veebruarini.....praegu rabade äärde hea uusi mesilagrupi kohti otsida....lumi kannab!

Pronksmedal (100p.)

sülem

Sülemlemistungi ei ole kuidagi võimalik ära hoida, 99% peredest  tahab sülemleda, laienda palju tahad, on võimalik sülemi väljumist vältida, kui on tekkinud sülemikupud, tuleb vana ema üles otsida ja moodustada kunstpere ja see teise tühja tarru panna, põhiperre jätta aga üks kupp. Lendpere moodustamist ei ole ma proovinud, st kui on ilmunud sülemikupud viid taru teise kohta, asemele tood aga mõne nõrga pere.

Pronksmedal (100p.)

ˇlendpere

lendpere moodustamiseks ei tooda nõrka peret vana pere kohale. Lendpere moodustatakse järgmiselt vana pere tõstetakse tema taha pandud uutele tarujalgadele lennuavaga vastupidises suunas. Vana taru asemele pannakse tühi taru tühjade raamidega +  koos vana pere emaga või emakupuga. kui emaga siis on asi tehtud kui kupuga siis pärast ema koorumist anda paar raami kinnist hauet vanast perest. Kogu protseduur tuleb läbi viia soojal hea korjega päeval umbes 12.00-13,00 vahel. Vanas peres kui ema vära võtad siis kindlasti jäta sisse 2 puuristatud emakuppu ülejäänud kraabi maha ja seitsme päeva pärast kontrolli uuesti ja peale puuristatud emade tõmba uuesti kõik kupud maha, pärast vali emadest parim ja lase lahti teine ema aga võta kindlasti ära. Toeta pärast ema koorumist lendpere kinnise haudmega.