Pakane.

Kasutaja Metsatagune pilt

Mida kogemused räägivad, kuidas nüüd sellisele pakasele ikkagi vastu minna? Kas väline soojustamine on vältimatu kui õues -32C?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Pakane*

Minul on tarude ümber kuhjatud lumi, eelnevalt on lennuavad kaetud pööratud lennulaua või kuuseokstega. Tuleb seejuures silmas pidada, et mesilaspered ei jääks õhupuudusesse ja külma möödumisel lennuavad lumest vabastada.
Kui tarus on piisav söödavaru ja tugev mesilaspere, siis ei ole väline soojustamine vältimatu aga mesilased peavad siis rohkem töötama sooja tekitamiseks.

Kasutaja Metsatagune pilt

Tarud

on mul kodust päris kaugel Läti piiri ääres. Eelmisel aastal olid lumesajud ja külm kuidagi õigesti järjestatud. Sai lumi õigel ajal õigesse kohta kühveldatud. Sel aastal sattus nii, et Lõuna-Eestis tuli lund vähe ja kui viimati käisin oli veel suhteliselt soe ka. Praegu mõtlen et kas tankida paak täis ja asuda kohe teele või on lootust et pääsevad ilma sekkumata. Lennulauad on talveasendis. Lumega katmine on küll igati loogiline soovitus kuid kas keegi teab kindlalt et just külm võttis ta mummudelt hinge?

Pronksmedal (100p.)

Tarud*

Tugevat, söödavaruga mesilasperet lühiajaline pakane ei tapa, aga pikaajaline nõrgestab ja siis võivad lisanduda muud haigused.

Just nimelt söödavaru on

Just nimelt söödavaru on oluline. Kui on soojad tarud ja tugevad pered, siis elavad üle. Mida külmem on, seda rohkem nad söövad temperatuuri hoidmiseks. Kui siin ennustab külma veel mõneks nädalaks, siis on igati mõistlik tasuta soojustust ehk lund kasutada. Enda mesipuud kaevasin juba eelmine nädal lume sisse.