Ema surmamine     Kuidas mesinikud oma aja ära elanud ema surmavad? Kas on ka mingi nö. eetikakoodeks või läheb ta lihtsalt talla alla, kui aeg küps?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus

kelel käib nii et emad visatakse tarust välja,kes muljub sörmede vahel surnuks, ja kes naudib emade tuelli.. vöitja saab osaks mesiniku poolse surmamise.
Mina isiklikult aga teen vanadest emadest  3 vöi 5 raamilised pered.. kuna vana ema muneb intensiivselt aga paarumata ema ei mune , siis suurtele peredele annan paarumatta ema, korje alguses, sellega tekitan audme pausi, korje ajal.ja 3-5 raamilistes peredes täis munemise. seelle tulemusel saavad 3 raamilised pered tugevamaks kui paarumatta emaga tehtud pered. sügisel aga annan 3 raamilistele ka uued emad mis on juba paarunud. seega kasutan emad maksimaalselt ära.  Sügisel oian natuke aega puuris, ootan ja vaatan kas uus ema vöetakse vastu vöi ei, kui ei ja uusi emasid pole siis anan vana tagasi.

Aitäh vastuse eest! Jälle

Aitäh vastuse eest! Jälle hulga targem.

Veel selline küsimus, millele

Veel selline küsimus, millele pole kirjandusest vastust leidnud, et kuidas ema kinni püütakse (niimoodi, et ta viga ei saaks või plehku ei paneks)? Müügil on sellised vahendid nagu emapüüdmistangid ja emapiip. Esimesest saan aru, et need on tehtud emalahutusvõrest, et töömesilased saaksid leebet lasta, kui soovivad (või eksin?) Piip aga on täiesti müstika mulle. On see hoopis mingiteks erioperatsioonideks emaga? Kas mesinikud kasutavad päriselus ka neid vahendeid või käib see emapüüdmine kuidagi prostamalt?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Emapiibust

Lapiku osa suurem avasus pannakse emale kärjepeal peale ning läbipaistvast materjalist emapiibus on ema hästi nähtav ning pikemast peenemast otsast lastakse ta kärgede vahele, või kuhu vaja!

Kuid naljanumber oli kord televisiooni tarkade klubi saates, mida veel Hardi Tiitus juhtis ning kus oli mitu võistkonda. Seal küsiti alati mingi viguri kohta ka küsimus ning kord oli neil kusagilt muuseumist emapiip sinna toodud. Ning õigeks osutus vastus, kus arvati, et ema kallab lapikusse pudelisse suuremast pealmisest avast piima juurde, samal ajal, kui laps pikast kaelast lutti imeb......lootsin ja ootasin, et kohe keegi mesinik helistab ning vea parandab, kuid jäigi nii.......keegi ei teatanud, k keegi ei helistanud!

Kuid nagu kõike imevidinaid ei pea oma kööki muretsema, piisab ka kui on üks hea lemmiknuga......sama on ka mesinduses, ei pea kõike - kõike vahendeid omale ostma, mida järsku - kord aastas võib vaja minna.
Näpitsad on muidugi head, taskus kanda.

Nii et ema ronib siis oma

Nii et ema ronib siis oma vabal tahtel toru peenemast otsast välja? Või peab jämemast otsast veits puhuma ja siis tuleks ema juba peenemast otsast välja nagu hernes hernepüssist?


Viimane lause kõlab, nagu see oleks iroonia. Või on see koma sinna kogematta sattunud? Algajate kulul muidugi hea nalja teha Smile Aga ikkagi, kui emapiipu korra aastas kasutad ja näpitsaid ainult taskus kannad, siis kuidas sa tegelikult ema kinni püüad? Olgu või kord aastas, kätte ma pean ta ju ikkagi saama.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

näpitsad

kui irooniast ühe silmaga mööda vaadata, siis näpitsaid on tõesti parem taskus hoida ,sest siis saab neid sealt võtta raamil sibavalt emalt pilku pööramata. mina kardan ka ema vigastada ja kasutan seetarvis veel ühte abivahendit. 6.5mm vineerketta keskele on tehtud 70mm auk ja see on kaetud krohvivõrguga. kui ema on näpitsatega kinni püütud, lasen ta tasasele pinnale ja katan selle kettaga. 6.5mm vaba ruumi on parasjagu niipalju ,et piirab ema liikumist ,aga ei vigasta teda. pärast märkimist lasen ema näpitsate abil tagasi omade seltsi. paarumata emaga tuleb muidugi sedasi teha kinnises ruumis, muidu lendab lihtsalt minema.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

ema püüdmine

Paarunud ema paneb
samuti ajama. Eelmisel suvel oli paar ebaõnnestunud püüdmisjuhust
Crazy: .  Paarumata ema kadus kus tuhatnelja, samas
paarunud ema oli mõne minuti pärast tagasi Laughing out loud     Lendu paneb ikkagi, kui
väga"närvidele" käid.
Girlfight

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Emme

tuleb alati sama koha peale tagasi, kust lendu läks.....kannatlikkust peab ainult olema. Ema üksi ei ole midagi! Ka keset välja, tuleb auto juurde tagasi....andsin kord ühele mesinikule emasid...saime lihtsalt lagedal teel kokku ning üks puur oli veidi lahti.
Kord lasin saatjaid välja ning sinivereline /väljamaa emme lipsas kah minema, näitasin minile, kes muidu mesilasi kartis, et näe 500 kroonine lendab...pabistasime koos, et pääsukesed napsavad ta ära. Kuid lendas paar tiiru ümber maja, vahepeal oli vaateväljast kadunud.....kuid kätte saime!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja rebaseonu pilt

lendavast emast

Tuleb tagasi küll
omal pani ka lendu paar aastat tagasi tarusse andmisel
jätsin siis paari raamivahe jao pealt lahti ja tegelesin teiste tarudega
hiljem lappasin uuesti läbi ja oligi tagasi
ju käis tüdrukute õhtul