kevad läheneb?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

kirjutama ajendas asjaolu, et mitmetel mesilaste pidajatel tükivad hoolealused juba välja uudistama. pajatan seda , mida näen ja tõlgendamise ning teadmise jätan suure rõõmuga targematele. ehk on kommentaaride korral algajatel (sh. minul) ka midagi märgata ja teadmiseks võtta. endal mul hetkel neid muresid pole ,sest praegu kasvatamisel selline tõug ,kes võtavad sügisel kurgede järel kolmnurka ja lendavad lõuna poole. tagasi tulevad aga kurgedest kuu aga hiljem-nii umbes mai esimesel poolel. see tuleb ilmselt sellest ,et mesilased on väikesed "loomad" ja ei jaksa kurgededa tagasiteel sammu pidada.
aga tagasi märkamiste juurde. enne käredat pakast sebisid naabrinaise mesilased veel usinasti ringi ja koristasid pesa. eeldatavalt siis ka sõid, mis vähendab varusid ja täidab soolestikku? eile tuli tal ühe taru rahvas välja lendama. kümmekond oli surnuna eemal maas,välja oli kantud peotäis ja senale oli roojatud.küsisin teadjameestelt nõu ja seda oli kahesugust:
1.ära näpi, sest kadu on kadu ja ajad nad niisama laiali ja lendu. küll varsti näed, kas elus või mitte.
2. tee kiire koristus ja pane lahtikaanetatud söödaraam keskele.karta pole midagi ,pigem kasu.
uudshimu sai võitu ja läksimegi. julgestuseks võtsime kaasa kahe poole aastase mesiniku. temale tuli taburett jalgade alla panna ,et ta üle taruserva küüniks vaatama. kui kate sai eemaldatud , siis seal lugesid kümmekond mesilast ajalehte, tubli tüki olid ära lugenud. kaheksal raamil talvituv pere asus lennuava kohal üsna ühtlaselt kattes kuut raami rohkem kui kolmandiku ulatuses. kaanetatud sööki oli üle poole igal raamil ja äärmised täitsa puutumatta. pesa oli puhas ja kuiv. rahvas üsna rahulik, mõni tuli lendu, enamus sebis niisama ringi ja tuldi ka liistude peale uudistama. lükkasin pesa kokku ega teinud midagi. üllatuslikult ei tuldud isegi lennuavale uudistama. panime pisikese mesiniku tagasi lumekühvli peale, soovisime mummidele head kevadesse jõudmist ja tulime tulema.