Emade kasvatamine

Kasutaja Vabadik pilt


Tere. Sirvisin vanu mesinduse infolehti Mesinik ja 25. juuli 2009.a. Suve Eri 3 lk on artikkel " Mesilasemade kvaliteeti mõjutavad tegurid"  Selles artiklis oli huvitav lause, tsiteerin-Vageldamisest tuleks kindlasti loobuda, sest vageldamine vähendab mesilasema munemisvõimet ja seoses sellega langeb ka pere toodang - tsitaadi lõpp ( teine veerg, 9 rida)  Edasi läheb jutt vageldamisest. Mida siin mõeldi? Artikli autorit otseselt välja ei tooda. Järgmisel leheküljel  on Mesilaste aretamise meetodid ja autoriks Priit Pihlik. Võib-olla on seda artiklit juba kommenteeritud, aga tahaks ikkagi teada, mida artikli autor siis soovitab.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

emade vageldus

Mina autor ei olnud. Kuid arvan miks seline lause sinna pandi.
SEE ON MINU TÖLGENDUS ASJAST( autor vöis ka muud möelda)

Mina tölgendan seda nii
Pöhjus miks ta vageldust maha tegi vöib olla selles et kui vageldad ei tea sa kui vana sinu vagel on ,kui sa ta kuppu töstad, seega vöib sellele vaglale antud juba natuke töö mesilase toitu (et sellest vaglast areneks töö mesilane)kuna aga inimene vahele segab siis kasvab sellest aga ema.
Kuna aga vagel on vahepeal saanud töömesilase toitu siis ta munemis tase langeb jne.   Vördlus moment toimub sülemi kupuga, kus ema muneb muna millest kasvatatakse   0 koorumiseni ema.
Ma eeldan et autor mötles selle al seda.

Minu isiklik seisukoht on selline et  alati saab  täpse kraafiku pidamisega sedavältida. paned taru üles ehitatud tühja raami, lased emal muneda,  loed sellest päävast 3 muna pääva  ja siis 2 vagla pääva ja vöid vageldada.(siis jääb 1 pääv varuks.
  Peale 6 pääva(  (munemisest lugema hakates) hakatakse töömesilase toitu  vaglale andma).

Minu arvates se pisike kaotus kui seda ka on  . on nii väike, vöreldes nende kaotustega mis kaasnevad sülemi emadega.

Silmas pean sülemlemis tungi ja muud taolist.

Kasutaja Vabadik pilt

Emade vageldamine

Tänud teemas. Pole vageldamist proovinud, olen kasutanud sülemikuppe. Tänavu mõtlesin vageldamisega käe valgeks teha. Kuigi jäi arusaamatuks, mis moodust artikli autor siis paremaks emadekasavatuses  peab.