Kevadine söötmine

Äkki keegi oskab nõu anda,märtsi algul pandud tarudesse pudersöödad e. kandid.Nüüd hakkavad need lõppema,kas teha uued kandid või oleks ka selline variant mõeldav.et sööta eelmise aasta meega,kui see panna näit. otsalaua taha.Kas see meega söötmine on ikka hea ja kas mesilased sealt üldse sööki vastu võtavad.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

kevadine söötmine

Otsalaua tagant ei pruugi eriti võtta, ööd on ikkagi külmad. Päeval soojaga hakkavad jälle edasi tassima, siis aga ergutab saadaolev lisasööt neid hoopis korjele ja nii lendavadki ohjeldamatult ringi ning otsivad saaki. Lihtsaim ja kindlaim viis on pealtsöödanõuga, õhtul paned ja hommikul tühi nõu ära, kui ei ole päris tühi, ikka ära!

Igal juhul tänud

Igal juhul tänud vastamast,aga katsetasin juba ise selle söötmise ära ja ega ei toimi küll see otsalaua tagant söötmine.Ja eelmisel nädalavahetusel vaatasin pered läbi 3-4 raami sööta tarus.Aga kandid suutsid küll kolme nädalaga nahka pista.Või on 3-4 raami sööta pere kohta vähe ja peaks ikka lisasööta andma.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kevadine söötmine

Mul üks taru kaalu peal, viimaste päevadega on ligi 150-180g päevas kaaluiive negatiivne, eks kulu edaspidi tasapisi tõuseb vastavalt haudmevälja laienemisele. Niisiis kui mesipuus on 3-4 raami mett, näitab väike matemaatika, et kui ikka umbes maikuu keskpaigaks loodusest tilkagi juurde ei tule, on taru meest enam-vähem tühi. Loodetavasti nii karmi kevadet ei tule....
Samas ei ole hea, kui söödavarud tarus ka väga napiks jäävad, mesilased hakkavad siis ema munemist piirama, seega ca 5-6kg peaks ikka kogu aeg mesipuus mett olema.
Kõik on suhteline, kui Sul on tarus praegu 7raami, neist 4mett, pole sellise perega muret isegi siis, kui pajukorje ikaldub. On aga mesipuus 10 raami ja neist 3 mett, pole hetkel kohe sööta vaja, aga korjeks ebasobivate ilmade korral on ilmselt vajalik toiduvarusid hiljemalt paari nädala pärast täiendada.