kahe korpuse pealt ühe peale.

targemad andke nõu.talvel olid kahe korpusega 8raamised.täna vaatasin et ülemised raamid tühjad aga mesilased jalutavad vahel ringi.kas oleks mötekas nad alla suruda jakuidas seda oleks öigem teha.pealekauba sõpradel kõht lahti ja käituvad kuidagi imelikult.jaanuaris ronis mingi ports juba välja nii liitri jagu ja täna ka taru ees hunnikus nagu joomased ja kole riiakad.sain selle aasta esimese dopingu kätte.pöhjad vahetasin täna ringi,suhteliselt puhtad ainult sellel ühel oli põhi sitane keskelt nii peopesa suuruselt.kui ma nüüd ühe korpuse ära vötan siis kui palju praegu alumist lahti lammutada tohib.ilm suhteliselt külm ja tuuline.lõpetuseks nii palju et teised kahe korpusega ok,samuti ühe korpusega,kadusi sel talvel pole veel olnud siiamaani.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

kahe korpuse pealt ühe peale*

Tavaliselt liiguvad mesilased söömisjärjega alt ülespoole ja kui need ülemised kärjed sügisel sööta täis olid ja nüüd tühjad, siis on perel sööt otsas. Sel juhul tuleks raamide peale panna pudersööt või meekärg lapiti ja hiljem soojemate ilmadega revideerida mesilaspere olukorda üksikasjalisemalt.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Minu ide välgatus

Kohe alguses  ütlen et pole proovinud..

Kuid arvan et peaks toimima.
mina teeks nii.  kui pere on esimesel kastil . siis vötaks  pealmise kasti ära, asendaks puhta kastiga.   üles ehitatud kärgedega..
4 keskmist kärgedesse kalaks suhkru siirupit peibutuseks. ja paneks siis korpusesse. korpuse paneks 1 kasti peale. kui se önestub peaks teoireetiliselt pere liikuma ülemisele kastile. sinna peale paneks kandi ja nädala möödudes kui önestub vötaks alumise kasti ära. seega jääks ühele kastile. kui see önestub. vötaks äärmised  tühjad raame vähemaks ja asendaksin penoga.

Kui se sistem önestub ei pea peret maha jahutama, saaks pere puhaste raamide peale. ja pärast tömbad pesa ruumi koomale et nad liiga suurt ruumi kütma ei peaks.

Muidugi on vöimalus et se ei önestu. pöhjuseks on haudme ala. mesilased ei jäta hauet maha kui ei önestu tuleb soojasid ilmasid oodata ja siis pea revison teha ja siis ise korpus ja raamid mida saab vahetada  ära vahetada..

Valik on sinu kas julged proovida.