Räägivad

SALASTATUD

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Vastuseks

Lisaliikmemaks on võimaldanud EML-il talutaval tasemel tegutseda. Sellest kaetakse nii EML-i kulud kui ka need Mesindusprogrammi kulud, mida riikliku programmi rahadest ei finantseerita, nt intressikulu. Üle 80% meie liikmetest on mõistnud, et see on organisatsiooni tegevuseks oluline ja tasuvad seda.

On ka mesinikke, kellel pole majanduslikult võimalik lisaosa maksta, kuid sooviksid panustada natuke enam kui 15€ - täiesti võimalik, sel juhul võib üle kanda ka igasuguse muu summa, mis jääb nende kahe vahele.

Eesti Mesindusprogrammi teostab ja viib ellu Eesti Mesinike Liit ning ka programmijuht Aivar Raudmets on EML töötaja.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Aivar


Raudmets saab oma palga mesindus programmi eelarvest, mitte EML eelarvest. Tean, kuna olin ise üks programmi koostajatest. Tööleping on Aivaril sõlmitud EMLga, kuna EML on vastutav( Seda tahtis EML ise, kuigi pakkusime , et jagame seda kolme vahel- nüüd muidugi teame, et EML eesmärk oligi teised kaks auti mängida, kes tegelikult programmi koostasid) . MP ei vii ellu EML vaid teeb seda koostöös PM, PRIA, EML,EKMÜ ja SMÜga. Tegemist on riikliku programmiga, kuhu on kaasatud mesindus organisatsioonid ja arvan et oleks ikkagi pidanud jätma 2010 EML sellest üldse välja, kuna, nagu selgus ei oldud oma rahva käest üldse vastavat mantaati küsitud ja vaevalt seda ka juhatuses tehti. Siis oleks EML saanud tegeleda oma asjadega, mitte tekitada siin segadust.


  EML liikmena ma hoopis küsin Rebase , kui juhatuse liikme käest järgmist: kuna kõike asju tehakse EML MP rahadega, siis mis mida tehakse liikmete liikmemaksude rahadega? Tean et antakse 1x aastas välja kalendrit ja 1x antakse mesiniku erinumbrit välja. Kuna MP on käinud juba pea 8 aastat, siis peaks raha ju koguaeg üle jääma. Mis on kava selle rahaga teha?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ära küsi seikseid koledaid

Ära küsi seikseid koledaid rahaasju Aimar...asi on sääl organis väga kole kuigi Eesti Rahva Ennemuistsetest juttudest tuntud Rebane on tanki pandud ja üritab siin asja siluda,aga külamehed on vihased ja nõuavad aruandlust ja kohevat nahka...

Pronksmedal (100p.)

Aimar

Palun võta ühendust Saaremaa Meetootjate Ühingu esindajaga  mesindusprogrammi juhtkomisjonis ja ta saab sulle kindlasti mesindusprogrammi eelarvet ja toimimist täpsemalt selgitada.

Laupäevasel koosolekul käsitleti ja arutati EML tegevust ja plaane tundide kaupa ja mul pole jaksu praegu seda kohe siin uuesti alustada.

Küll võin kinnitada, et mul pole soovi pidada ideoloogilist sõda. Vastupidi, mul on hea meel, et mesindusorganisatsioonide koostöö nii hästi sujuma on hakanud, asjad liiguvad ja EML liikmete arv kasvab. Mul on hea meel, et ka Sina nüüd EML liige oled. Kutsun hea meelega liituma ka kogu SMÜ-d, koos saame kindlasti palju efektiivsemalt tegutseda.

Mitmed inimesed, kes tulid koosolekule mesindus.ee-st saadud okkaga hinges, panid end päeva lõpuks kirja EML töögruppidesse ja  lahkusid palju rõõmsama noodiga. Miks? Sest silmast silma saab erimeelsused selgeks rääkida ja mõistetakse üksteist paremini. Saab edasi minna targemana ja koostööd tehes.

Jututoa moderaator

To Martin

Martin Rebane kirjutas:

Laupäevasel koosolekul käsitleti ja arutati EML tegevust ja plaane tundide kaupa ja mul pole jaksu praegu seda kohe siin uuesti alustada.

..............
..............

Mitmed inimesed, kes tulid koosolekule mesindus.ee-st saadud okkaga hinges, panid end päeva lõpuks kirja EML töögruppidesse ja  lahkusid palju rõõmsama noodiga. Miks? Sest silmast silma saab erimeelsused selgeks rääkida ja mõistetakse üksteist paremini. Saab edasi minna targemana ja koostööd tehes.Ei ole Sinuga nõus, et juskui ei tasuks veebis asjade üle arutleda. Pigem teeksin ettepaneku leida mingi keskkond, kus
EML liikmed saaksid juhatuse liikmetele küsimusi ja ettepanekuid esitada
ning juhatuse liikmed mingi perioodi jooksul neile ka vastaksid.  Et
tekiks diskusioon juhatuse, tegevjuhi ja liikmete vahel. Kui juhatuse liikmed ajanappusest sellega hätta jäävad, siis meil ju peagi uus tegevjuht, kes lubas kõigiga aktiivselt suhtlema hakata...

Ei usu, et
leiduks palju liikmeid, kes hakkaks juhatuse ja tegevjuhiga maili teel
pidevalt suhtlema. Kui aga tekiks poolavalik diskusioon kitsaskohtade
osas, siis võiks välja kooruda ka häid lahendusi. Usun, et kritiseerijatel on kriitika kõrval ka ettepanekuid, millest mõni võib päris heaks kujuneda. Kõiki aga ju ei kutsuta volinike koosolekutele või ümarlaudadesse. Kõik ei mahugi sinna. Kõik ei kuulu ka allosakondadesse, et oma ettepanekud kellegi kaudu edasi esitada. Aga ometigi võiks ka neilt arvamust küsida.

Iseasi, kas see keskkond peaks olema mesindus.ee avalik foorum või poolavalik jututuba. Aga siiani ju muid alternatiive ei ole olnud. Kindlasti on võimalik EML kodulehele vastav liikmetele mõeldud kinnine keskkond luua või Tormiga läbi rääkida ning mesindus.ee lehele EML liikmetele kinnine foorumi osa luua.

Või mis Sa Martin sellest arvad?


Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Mis arvate, kas tasub EML liituda?

Tere,
istun, loen ja mõtlen: kas liitun uuesti EML või ei tasu ära. Suure tõenäosusega on muidugi ainus viga see, et ma pole piisava tähelepanuga toimuvat jälginud, palju siin veebis ikka aru saab. Teiselt poolt: veebis toimuv on teatud mõttes organisatsiooni visiitkaart.
Aga veebis toimuva põhjal kipub küll tekkima küsimus, mu jaoks ntx on see otsustav küsimus: kas on lootust, et vastuolud ei lähe liiga tugevaks organisatsiooni siseselt? Kui lähevad, oleks ehk mõttekas energia säästmiseks EML laiali saata pigem varem kui hiljem?
Mis inimesed arvavad, kas prognoos on, et koostöötahe võidab ja eri huvide vahel suudetakse leida mõistlikud kompromissid, et midagi arukat valmis teha... või läheb mudamaadluseks, poliitiliseks striptiisiks, igast jamade kokkukeerutamiseks ning  "avalikustamiseks"? Teatud mõttes ollakse ju praegu teelahkmel...

Pronksmedal (100p.)

Vastus

Mart, organisatsiooni sees on mesindusprogrammi koostamisel tekkinud vastuolud tugevasti vähenenud ja muutunud konstruktiivseks koostööks. Eks kriitikat on ikka, aga EML on palju tugevam ja sisukam kui ta oli 2 aastat tagasi. Ka arenguruumi on palju, ent areng ka toimub. Aprillist asub tööle tegevjuht, kellelt loodame aktiivset tööd mesinduse heaks.

Raigo, olen nõus, et veebis tuleb mesinduse ja EML teemasid ikka arutada. Samas on väga väsitav, kui inimestel on kõva kriitika EML suunas, aga ise kohal ei käi, et silmast-silma selgeks rääkida. Vaatame kasvõi ülevalolevat logi. Kohalkäinud, sh sina, seletavad ju adekvaatselt, mis toimus, mis teoksil. Põhikriitika tuleb ikka nendelt, kel on palju küsimusi, aga ise küsima ei tule. Ma ei kujuta ette, et seda 4h kestnud arutelu saaks kuidagi efektiivselt siin veebis korrata. Infovahetus ja mõttekoda peaks muidugi veebis säilima, aga see peaks olema konstruktiivne - teha siis konkreetseid ettepanekuid.

Eesti Mesinike Liit annab sel aastal oma kuludega välja mitu Mesiniku numbrit ning katab osaliselt ka toimetaja palga. EML katab kõik programmiga seotud laenu- ja pangakulud.

Ükski EML juhatuse liige MP-st palka ei saa. Mõni juhatuse liige (nagu ka mõni Saaremaa mesinik) on teinud konkreetseid tegevusi MP raames ja saanud selle eest tasu.

Olen sarnaselt Aimarile täiesti avalikustamise poolt ja avalikustan käesolevaga minu tulud MP-st ja EML-ist. Olen selle programmi raames kahe aasta jooksul pidanud ühe tasustatud ettekande ja saanud tasu 32€ ja 86 senti, MP raames hangitud materiaalseid esemeid on minu ja minuga seotud isikute käsutuses 0€ eest. Kuluhüvitisi saanud ei ole. EML-i omavahenditest tasusid ega hüvitisi saanud ei ole. Samal ajal olen tasunud EML liikmemaksu 68€ ja panustanud sadu töötunde. Juhatuse tööga seotud transpordi ja sidekulud olen ise katnud. Loodan, et ka Aimar järgib eeskuju ja vastab enda poolt samalaadse numbrilise ülevaatega.

Veelgi enam loodan, et ometi kord lõppeb see ping-pong EML-i ümber ja saaksime kogu selle auru suunata mesinduse hüvanguks.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

minu

raha numbrid MP seoses on ilusti MP kodulehel üleval. Vaadake eelarvet.

Pronksmedal (100p.)

revisjoni aktist

nagu selgub siis revisjoni aktist eelistatakse pigem vaikida. Osa arvavad, et oli liialt karm. Mis sundis nii karmi akti tegema. Juba mitmel aastal eelnevatel kogunemistel olid EML lihtliikmed väga kurjad juhatuse passivsuse suhtes ja kõik ettepanekud mis tehti, need unustati. Alati oli akt, et rahuldav ja kõik läks vanaviisi, s.t. et tehti midagi aga mitte seda, kus mesinikel" king pigistas". Sain lugeda juhatuse protokolle, millest selgus, et üht ja sama juttu räägiti aastast aastasse aga tegusi oli vähe. Nii need probleemid kuhjusid. Kahjuks ei saa EML liikmed kaasa mõelda, kuna nad ise ei ole näinud neid juhatuse protokolle (kuigi vähemalt kuu tagasi oli juttu, et need peaksid olema mesinikeliidu lehel üleval). Nendega tutvudes ei tundugi akt väga karm, mõni teeks veelgi karmima akti. Pidi ju kuidagi seda rahulolu mulli lõhkuma. Võrreldes eelmise aasta koosolekuga oli selle aasta koosolek ettepanekute ja mõtete rohke. Samas juhatusel on terve aasta aega oma plaane (protokollid sisaldavad väga palju plaane) ellu viia. Seepärast oli õige aeg karm akt (mitterahuldav) koostada. Väga tore oli ka komisjoni kohta kriitikat kuulata. Ise ei teadnudki, et mulle võib kriitika meeldida. Samas on minu kreedo, et kedagi ei tohi isiklikult solvata ja halvustada. Mõnele võis jääda mulje, et mul on midagi isiklikku Martin Rebase vastu aga ei ole. Ma püüdsin teda ärgitada abi vastu võtma, kuna ta ise jääb ajahätta. Talle pakuti tasuta abi aga ta keeldus. Samas, mis mind sunnib selliselt rabelema. Vastus- kui olla passiivsed, siis ühel päeval vast kuskil soo serval võib mõnda mesilastaru pidada aga mee võite müüa monopoolsetele firmadele nende kehtestatud hindadega ja vet nõuetest ei räägigi. Selle koha pealt oli mõni päev tagasi Raivo kirjutised Ammerikas valitsevast olukorrast väga ilmekas näide.


 

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Homme miski üritus?

Kas homme toimub miski EML üritus? Olen mõne päeva linnas ja kaaluksin liikmeksastumist ja tore oleks energilisemat, tublimat rahvast (kes organisaatorliku tööga tegelevad) kah näha ju.
Aga kõrvaltootena tekkis muide praegu mõte, et tore kui saaks EML liitumisel teha linnukese sihukesse lahtrisse, et liige ühtegi paberkandjal asja postkasti saada ei soovi, äärmisel juhul võiks neid saata eposti. Veelgi parem, kui kõik toodetavad materjalid oleks veebis üleval (nagu praegu enamus vist ongi), sealtkaudu võib neid ju alati vastavalt vajadusele vaadata.

Jututoa moderaator

Re: 24. märts 2012 - 23:30 — Kaarelkaks

Jututoa logifailide salvestamine ja foorumisse riputamise
juriidiline korrektsus:  http://mesindus.ee/node/2816