Uus mesindusseadus valmis


Uus mesindusseadus valmis!

Kui mesinikud alles mõtlevad, kas üldse mesindust reguleerivat seadust vaja, on riik selle valmis teinud. Fakt on see , et ligi 666 lehekülge teksti avalikustatakse täna, 1. aprillil ja hakkab koheselt kehtima. Seadus tehakse teatavaks Tallinnas aadressil J. Vilmsi tn 53 G. Huvilistel palutakse kohale tulla alates kell 11.00 kuni kella 19.00. Niikaua loetakse uut seadust ette. Kohapeal saab osta ka kooke ja hiina mett. Nõrganärviliste jaoks on kohale kutsutud kaks kiirabi brigaadi ja reanimobiil. Keevaliste ja kergesti süttivate isikute tarvis on varutud 14 vahukustutit.

Kuigi seadust on suudetud hoida saladuses on mõned killud siiski välja lipsanud:

1) Mesilaste pidamine keelatakse kogu Eesti Vabariigi Territooriumil, v.a. Saare maakonnas. Seal võib mesilasi pidada vaid 15 km väljaspool asustatud punkte ( koolid, lasteaiad, rikkurite suvilad jne.) ja sealgi vaid buckfasti mesilasi. Saare maakond jäi, kuna PRIA andmetel on seal kõige rohkem mesilasperesid. Kui saare traditsiooni juurde kuulub mesilaste pidamine, las siis olla, tõdesid ametnikud.

2) Kõik mesilaspered, mis ei asu lubatud piirkonnas, tuleb 15. maiks likvideerida mesiniku kulul. Ühe pere likvideerimine läheb Rahandusministeeriumi arvutuste kohaselt maksma ca. 222 €uro. Kui tegemist on plastiktarudega, lisandub veel saastemaks- 73,8 €urot korpus. See raha läheb Üle-Euroopalisse Õhumüügi Fondi. Hukkunud mesilasperede omanikele lubab riik omaltpoolt kompensatsiooniks teha pilti oma mesila taustal, kui peresid likvideeritakse ja kingib igaühele albumi. Kõik hukule määratud mesilaspered viiakse spetsiaalsete rongidega Väike-Maarja loomsete jäätmete utiliseerimiskeskusse.

3) Jne...

Kuigi seadus hakkab tänasest (01.04.2012) kehtima, siis võib-olla kunagi kirjutatava parandusseaduse koostamiseks saab ideid saata aadressil: uusmesindusseadus@gmail.com

Oma silm on kuningas, soovitame kõigil, kel mesilased ja mesindus on südamel, kohale tulla. Samuti lubab seadusandja sotsiaalvõrgustikes (Facebook, Rate jne) luua kommuune uue mesindusseaduse toetamiseks. Viha ja vägivalla õhutajad saavad oma teenitud palga.

Meil on õnnestunud oma kätte saada videomaterjal, mis avab veidi rohkem selle seaduse väljatöötamise tagamaid. Video: http://www.youtube.com/watch?v=Uxazue8EhAM

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vinge!

Tublid mehed! Tänu! Olete südamega mesinduse küljes. Tänud heade vidoklippide eest! Sai hommiku vara kohe meele rõõmsaks.....nüüd lähen toon lastele urbasid, nüpeldamiseks.....et neil allllergijad olematuks jääksid! Täna ju veel urbepäev lisaks naljapäevale!
Suured tänud!

Hea 1 aprilli nali :)


Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

eelmine aasta oli parem

siis ristati kimalast mesilasega

ilusat naljapäeva

Renno

Kasutaja meremesinik pilt

Saare huumor:

"Suts ja tehtud!" Peale foorumi muude teemade lugemist hea päevakohane nali. Laughing out loud   Laughing out loud

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Isamesilased pilt

Kas tegelikult toimub kah homme mõni EML üritus?

Kas tegelikult toimub kah homme mõni EML üritus?
Kusagilt jäi nagu kõrva, et toimub?