Mesilased ja OSB plaat

Tere

Selline küsinus et kuidas suhtuvad mesilased OSB plaati. Plaanisteha mõned tarud ja mõtlesin et mugav oleks teha pesaruum OSB plaadist.
Kas kellegil on kogemusi sellise asjaga.

Ettetänades

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Tere

Olen kasutanud,kolme lamava katused head kerged ja ühe taru pesaruumi seinad.Nüüdseks pere kaks talve sees elanud kurtnud pole,aga tundub kevadel niiskem olema.Ega vast kõige õigem pole.See talv tegin kaks taru juurde ostsin 2 kat.põrandalauda 17 euriga,sõber tõi voodrlaua jääke ja oma töö.Ei julge soovitada ega laita,korpuseid ju tehakse vineerist ja toimivad.Edu!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Tähelepanek

OSB plaadi kasutamisel  ! Kahel ostetud lamaval katused sellest plaadist ja kevadel nendega jama rohkem . Kui ilmad soojenevad ja lumi taru katusel siis tekib katusealla tugev kondents mis tilgub hoolimata ventilatsiooni avade olemasolust soojustus matile ja soodustab hallituse teket  . Kui aga lumi katuselt ära pühkida siis katusealused ei higista . Laud katustega teistel tarudel seda muret ei ole ,puit hingab ilmselt rohkem ja ei teki külma silda . Vahetan kindlasti suvejooksul laudise vastu välja .

Pronksmedal (100p.)

osb

Tere.
Ei kasuta osb-d põhimõtteliselt.Palju keemiat,ei hinga.Meile tuntud ventilatsioon ei toimi.Sama võiks õelda vineeri ja põrandapapi kohta,kuid neid kasutan ???? mugavusest.
MInu arvamus juba ammusest -mesilane ei ela üle tallaalust.mürki ja nälga.
Lõpetuseks .OSB on sulaselge raiskamine ja mesilastele kurjast.
Silver