Tööriistad mesindusinventari valmistamiseks.

Pronksmedal (100p.)

Tervist,

Sooviksin siia teemasse saada tagasisidet tegelastelt, kes ise meisterdavad omale mesindusinventari.
Täpsemalt oleks soov teada, milliseid tööriistu te kasutate ja milliseid tootjaid eelistate. Hea oleks ka põhjendus, kui võimalik.

Eelmisel hooajal katsetasin ja nokitsesin omale mesindusinventari  "Woodster ST12" nimelise saepingiga. Selle miinusteks osutus aga suur ebatäpsus - piiraja ei ole paralleelne saekettaga ja on lisaks veel propelleris, laud on nõgus, plastikust saeketta katteplaat on nõgus jne. Kogu need puudused avastasin, kui üritasin väiksemaid puuduseid kõrvaldada.

Vineeriplaate lahkasin väikse 130mm käsiketassaega. Klambri- ja naelapüstol on Handymann'st ostetud odavapoolsem suruõhuga variant ja sellega väga rahul.

Praegu oleks soov aga soetada uus saepink, mis mahuks 18m2 suurusesse garaaži ja et seal saaks ka veel ise liikuda.
Silmapiiril on 2 saagi: Makita MLT100 ja Bosh GTS10

Arvamusi ootama jäädes,
Erki

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

proovi

kruvi käsiketassaag teistpidi tugeva plladi külge ja proovi siis.

Väikeste saagpinkide viga on, et töölaud on liiga väike.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tööpinna väiksus on selliste

Tööpinna väiksus on selliste hobisaagide suurim puudus tõepoolest.  Need Makita, Metabo ja Bosch'i masinad peaks muidu väga head olema.  Kasutan Metabo trelle, rellakat, tikksaagi ja käsihöövlit, need riistad on mul küll sigakaua vastu pidanud ja ka vatti saanud.  Kui aga muid asju hakkasin vaatama, siis otsustasin võtta klassi jagu odavamad, ehk Ryobi (Woodster ja muud taolised) suur järkaja, saepink, freespink, puhtalt hinna pärast.  Tööd saan nende masinatega kõik tehtud, kuigi ebatäpsed on nad tõesti.  Aga sellest saab üle kui neid tundma õppida läbi proovisaagimiste ja nurgiku ning mõõdulindiga kontrollimise.  Pärast juba paned peast, et järkaja 91,5 kraadi on tegelikult täisnurk, saepingi piiraja mõõdulint on 2mm vasakule jne.  Neid asju arvesse võttes saab lõpuks väga täpseid asju teha.  Aga noh, hiinakas on hiinakas, kaua nad mul kestavad, näitab aeg.  Kui ära kustuvad, ostan kindlasti midagi paremat.  Saepingi tööpinna suurendamiseks tegin kõrvale sama kõrge paksust vineerist raske laua, aga üle 1500x1500 plaati sinna ikka peale ei pane ja seegi on natuke liig, peab ise läbi ajamisel jube kannatlik olema ja parem oleks kui keegi suuremaid tükke vastu aitab võtta.  


Seda Makitat ma isegi kaalusin, sõbral on ja väga rahul, sellega alt ei tohiks minna.  Hind on ka vastav.

Jõudu!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

tööriistad

palju oleneb sellest, kas tahad teha ainult tarusid ja ainult endale või plaanid teha ka muud ja palju täpsemat tööd. mina kasutan omatehtud saagpinki, kiire kahekilovatine mootor ja võll, jalad all ja plate peal. ongi kõik. plate võib teha nii suure kui süda lustib ja see on ühe servaga hingede peal, et saaks vajadusel lõike sügavust muuta. küljepeal on toru eemaldatava nurgiku jaoks. täpsuse tagan sellega ,et detailid lõikan paar milli suuremad ja kui kilbid kokku löödud , siis lasen kõik korraga ühe mõõduga läbi. rikkaks sellega ei saa, aga oma tarbeks ning suure kuluta küll ja veel. kruvisid keeran makitaga. relakat kasutan üliharva ja see on DWT. Ryobi relakat ei julge soovitada. mul tööjuures oli, lärmas nii, et kõrvad tahtsid küljest kukkuda. õnneks jooksis pilbasteks  ja sain makita. ehk oli vaid juhus selline. klambripüstol on küll puudu ja handymani odavad pidavat päris toimivad olema. pitskruvid ka ja rohkem tarude tegemiseks minul vaja pole läinud.

Pronksmedal (100p.)

tööriistad

Kindlasti peaks saag olema kelguga.Käigu pikkuseks 1000-1500 mm.Ketta väljaulatuvat osa peab saama reguleerida.Ketta läbimõõt 250mm.Minul ostetud tööriista marketist hiinakas .Saevõlli tegin ümber,saan nüüd vahele panna 20mm paksuse freesi.Kasutan reguleeritava paksusega freesi 7 kuni 16mm.Terad on õhukesed vahetatavad plaadid.Vajalik on ka höövel mida saab ka paksuseks seadistada.
Aga isegi kui ei ole höövlit siis kelguga saega saab kõik tehtud.

Saag on oma valmistatud +

Saag on oma valmistatud + igasugused isevalmistatud rakised mis tööd kergendavad.Sae kiirust on võimalik muuta ja saab kasutada saekettaid alates 500 kuni 125.
Paksusmasin sai hangitud odavam variant.Muidugi läks kõvasti aega enne kui asjast asja sai.Ise olen rahul ja siiani pole veel ükski töö tegemata jäänud.
Saekaater - mis võimaldab valmistada inventari jaoks kõikvõimalikke laudu.
Ainus mis puudub on freespink kuid arvestades minu vajadusi jääb selle hankimine tulevikku.Siiani on saanud kõik freesitavad tööd teha saepingiga ja erinevate saeteradega ning olen kasutanud ka saepingis metallifreese.

Pronksmedal (100p.)

tänud

Tänud kõigile, kes vastata viitsisid.

Hetkel seab ruuminappus piirid. Kasutada garaaž mille üldpinda on 18m2. Sellisele pinnale ei pane eriti suuri masinaid ja aparatuure. 

@Renno280: Väike ketassaag on hea variant, aga mul ta vist nii pisike, et 18mm materjali lõikamisel hakkasid pitskruvid juba piirama lõikesügavust.
@Meremees:  Käisin seda makitat ja boshi vaatamas. Boshi hind on üüratu (1000€) vs makita (360€). 
@SPUNK: Plaanis on teha ka muud tööd. Aga enamus siiski algselt omatarbeks. Hiljem kui pinda rohkem, siis võib mõelda suuremate seadmete peale.
@Silver7: Olen sinu töötuba piltidelt näinud ja kadedaks teeb. Aga ükskord jõuan ka sinnamaani. "Saevõlli tegin ümber" - kas sul on võll eraldi ja toimib rihmülekandega?

Pronksmedal (100p.)

Tööriistad

Originaal võllile sai panna ainult 4mm saagi Tegin uue võlli kihtsalt selle osa pikkema kuhu saag pannakse.
Leidsin ka lingi see küll soomes,
http://www.ikh.fi/SLIDING_TABLE_SAW_254MM_400V
.Meil sama asi tööriista marketis.Kood XW 029.Hind kindlasti suur aga nagu ütlesin saab sellega kõik tehtud ja ilma jamadetta.Sellel on kelk, piirajad ,igatpidi reguleeritav.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

ma tean mida sa tunned

mul endal ka garaaz kasutusel sellepärast kõik tööriistad portatiivsed. Kaks jalga millele saan tõsta taastatava vidina, sae või freesilaua ja kui vaja ei lähe tõstan seina äärde eest ära.

vaata http://www.inkassi.pri.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=74:lamavtaru-restaureerimine&catid=4:projektid&Itemid=25

siin on jalad näha seekord küll taru all.

Olen alati austusega vaadanud

Olen alati austusega vaadanud inimesi ,kes midagi restaureerivad.Minul selline kannatus puudub.Vaatasin seda restaureerimise värki ja rtekkis küsimus.Pakud välja versengi tegemiseks lahenduse,mis kuulub rohkem keskklassi pärusmaale.Puurpink,frees ja versengipuur.Kas poleks kergem kasutada kassi mida müüvad praktiliselt kõik tööriistakauplused ja ka hind on vastuvõetav.Viimati hoidsin sedas käes espaki kaupluses.Suurem osa puidukruvisid omavad ka ise võimalust enesele vastav pesa teha.
Igatahes jõudu ja jaksu su tänuväässes toimingus.