Kuhu jäid mesilinnud?

Tarud olid kevadel puhtad, kärjed mett täis, aga mesilased kadunud. 

(Kustutasin endise dramaatilise abipalve kuna sain tähelepanu inimestelt, kes kahjuks ei ole eestlasele uhkuseks. 
Keskmine: 1 (1 vote)

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja lepalind11 pilt

Olen ka suht algaja, aga

Olen ka suht algaja, aga sellisest lohakast mesindamisest kuulen küll esimest korda. Kui ikka tahtmist ja aega ei ole mesilastega tegeleda, siis ei maksa neid üldse pidada. Ja muide minu teada mõõdetakse mett kilodes mitte liitrites. Suht nukker lugu, kahju mesilindudest.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

märkamised

märkasin , et ma ei märganud , millise ravimiga amamees lestatõrjet teegi. seda teemat on siin talvaega nositud, ei tea ,kas peab jälle otsast alustama Sad.
märkasin , et kolm toredat tegelast on liitunud meie tubli kollektiiviga lühikese ajavahemiku jooksul - KÄIS KAKS KORDA, Etraktorist ja amamees. neil kõigil on kahekümne aastane mesinduskogemus ja Mitšurini loosung:" Me ei oota looduselt armuande, vaid võtame neid ise"
amamees on mesinikustaatusesse tõusnud 1. aprillil. 
võib-olla jäi veel midagi märkamatta.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

märkamatta jääb

ilmselt , et need kolm mesindusguru on eeldatavalt kõik ühe ja sama IP aadressi omanikud. ( ainult oletus ei midagi kindlat ) nii nagu töölepingu seaduses osades punktides kirjas  eeldatakse, et ... !

"Traagika"

   Amamees alias oligiproov on arvanud end olema pädeva hindama inimesi Eestimaa uhkuseks või kes selleks mitte ei sobi.

   Mina võtan endale julguse arvata, kes ei ole mesinike uhkus - pigem traagika. Teema algataja kirjutist lugedes jäi mulje, et mesilased on oma hooldajaga ikka väga kannatlikud olnud ja  autor on oma mesilastega, nagu etraktorist - JUMMALA ARMUST saanud tegeleda, kokkupuutumata ühegi mesindusalase trükise või mesinikuga.
    Ma ei näe ka põhjust, mis annaks õiguse autoril kommentaatorite peale solvunud olla. Tutvunud artiklis kirjeldatud mesindusvõtetega...     pehmelt öeldes - KARM! 
     Kurvaks teeb see, et sellist "eestlaste traagikat" saab kindlasti (nagu tuntud eesti filmis) terve seinaäärse täis Sad .
   Loodan,et oma dramaatilise abipalve kustutamise põhjuseks oli ka arusaamine oma vigasest mesindamises!?
     Alul tekkis minulgi tunne, et tegemist on kolmanda, ühest sulest nõrgunud, foorumlaste ärritamiseks avaldatud üllitisega kuid artikli kustutamine seab selle variandi kahtluse alla.

Kasutaja Metsatagune pilt

oligiproov

Ei maksa solvuda. Raske on mingit nõu anda kui kirjeldatust jääb mulje et mesinik ei olegi midagi muud peale meevõtmise teinud. Sel juhul sarnaneb üritus kollapsi põhjusi ära arvata rohkem lotoga või liisuviskamisega. Pigem tekib küsimus et mis neid üldse seni elus on hoidnud.

Pronksmedal (100p.)

Oligiproov kaitseks

Olen nõus teema algatanuga, et kommenteerijad võiksid ennem mõelda ja siis kirjutada. Ma ei mäleta täpselt tema lugu, aga juttu oli sülemlejatest mesilasperedest. Järelikult tekkis põhiperes haudmevahe ja hiljem hakkas seal munema noor ema. Niisugust varroatõrjemeetodit (haudmevahe) kasutavad edukalt paljud keemiavabalt mesindajad.
Mis puutub mee mõõtmisse liitrites, siis vurritades on mesi vedelas olekus ja vedelikke võib liitrites mõõta küll.