Mesilased vahelaua taga

Tere
olen läbi lugenud mesindusraamatuid ja internetist abi otsinud, kuid ei ole sellele nähtusele mingit head selgitust saanud.
Nimelt oli me lamavtarus hulk mesilasi umbes nädal tagasi ühelpool pesa vahelaua taga. Arvan, et oli ruumi kitsikus, kuna pere tundub suur ja rõõmus. Panime neile 2 ülesehitatud kärge lisaks. Seda oleks nagunii teinud. Järgmisel päeval olid nad mõlemale poole vahelaua taha asunud. Enamik mesilasi ikkagi muidugi pesas sees. Aprilli alguses panime neile lisatoitu (Ambrosia), see on veel peal, kuid väga vähe on söödud.  Kas võib olla, et neil ikka veel kitsas? Mida teha, mida mitte ning mida veel jälgida?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

mesilased vahelaua taga

Tere.

Kui raamivahed on mesilasi täis siis tuleks laiendada kohe kindlasti, muidu varsti tahavad sülemlema hakata. Mina isiklikult olen vaadanud niimoodi, et viimane hetk on laiendada siis kui mesilased katavad tihedalt eelviimast kärjetänavat. Ja veel soovitan anda praegu järgmisena kunstkärge, kui on tugev pere siis neil on mille kallal töötada. Kunstkärjed pane mõlemale poole haudmeala serva. Kui palju praegu raame sees on muidu?

Andres.

Talvitudes oli 7 raami, nüüd

Talvitudes oli 7 raami, nüüd siis 9.

Pronksmedal (100p.)

Laiendamine

Tere.

Mina soovitaks siis panna jah mõlemale poole haudmepesa ühe kunstkärje. Ja kui järgmine päev ikka viimane vahe paksult täis on siis ühe või kaks ülesehitatud kärge juurde, seda siis vaatad vastavalt palju neid seal on.

Andres.

Aitäh, Andres

Talitame Teie õpetuste järgi. Loodame, et mummidel hakkab parem. Suur aitäh!
Helen

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mina laiendasin nii

Kui ma kasutasin lamavtarusid , siis mina laiendasin nii.
esimene laiendus toimus üles ehitatud kärgedega.
Vaatasin mitu haudme raami peres on
kui on 4 haudme raami siis panin 3 raami juurde.
1 lisa kärje panin  mee kärje ja haudme vahele,siis jätsin 2 haudme raami vahele,järgmine lisa raam, siis2 haudme raami vahele ja uus lisa kärg. see antud juhul läheg jälle mee ja haudme raami vahele.

pöhimötte on selles et kevadel varakult peab 2 haudme raami paaris jääma, siis ei jahuta hauet maha.
suvel aga läheb laiendus üle 1 haudme raami..

varsti vöib juba üle ühe haudme raami laiendada.
(2 laiendamisest alates panin juba ainult kuns kärgedega raame.
Kui sa üles ehitatud raame siis veel paned kole kooruvatel mesilastel tarus midagi teha ja siis et pere üle ei kuumeneks lähevad nad vahelaua taha,kui siis ka miskit teha pole siis varsti tuleb esimene sülem.

Pöhi reeglid mida mesinik peaks kinni pidama
SUVEL PIGEM ROHKEM RUUMI KUI VÄHEM.
JA TALVEL
PIGEM VÄHEM RUUMI KUI ROHKEM (see  käib 100 % lamav taru kohta.
Korpus tarus on möneti teisiti.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Reinuwader pilt

laiendusest täna

minu lamavates on hetkeseisuga keskmiselt 13 raami (tugevamates 15-16). Tundub, et jäin laiendamisega hiljaks, sest mitmel tarul oli juba hulgaliselt lesekuppe. Kah sama efekt, et oli kogunetud vahelaua taha. Eile laiendasin ainult põhjadega. Mind on õpetatud, et vahtra õitsemisest laienduseks ainult kärjepõhjad. Ühele perele 21 apr pandud koorimismagasin oli juba osaliselt kaanetatud. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

reinuvaderile

See kui peres lese kanud on munetud, ei tähenda veel seda et oled laiendusega hiljaks jäänud.     See näitab seda et pere on juba tugevaks saanud. Kui nüüd hiljaks jäädakse siis on sülem kerge tulemas.
Hiljaks oled siis jäänud kui juba sülemi kupud taruse tehtud on.

Mina isiklikult kindla kuupääva järgi kunste panema ei hakka.
Mina vaatan pere tugevuse järgi.   Kui on näha et on tugev pere siis ika lisan 1-3 kunsti, kui aga on nörk pere annan üles ehitatud kärgi, ja kui vaja siissoojustan peret et nad  paneksid pöhi röhu mesilaste tootmisele, mite sooja tootmise ja teiste töödele.