Esimesed mummud .

Nädala aega tagasi sai soetatud esimesed 2 peret koos tarudega. Teisel  päeval sai vaadatud ka mis tarus sees on, 1. pere oli võrdlemisi tugev, kuid neil oli kitsaks jäänud, paljud mesilased olid tunginud vahelaua taha ja sinna üritanud ka kärge seinale ehitada, kõik 13 raami olid mesilasi täis.Lisasime 2 kärjepõhja mõlemale poole haudmeala, ja võtsime vähemaks ühe peaaegu tühja kärje, mis läks tühja tarru, juhul kui sülemlemine toimub , et ehk on huvi neil sinna kolida. 2 päeva pärast oli kärjepõhjad ülesse ehitatud ja ka poolenisti kaanetatud mett täis. 

Teise taruga on lood natuke kehvemad, hauet oli vähe ja lisasime ainult 1 raamipõhja, mis 2 päeva pärast oli ka ilusti üles ehitatud.

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Perede tugevus

Tere.

Kui palju peredes hauet oli, kui üks on väga tugev pere siis tasuks võib olla tugevamast paar kaanetatud haudmeraami nõrgemale anda, et nõrgemat natuke järgi aidata.

Andres.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kus Eestimaa kandist mummud


Kus Eestimaa kandist mummud soetati?

Valgamaal, kusagil hummuli

Valgamaal, kusagil hummuli kandis

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mis nimelise mesiniku


Mis nimelise mesiniku juurest?

mesiniku nime ei tea, proual

mesiniku nime ei tea, proual oli mees ära surnud, ja kuna 50 taruga ise hakkama ei saa siis pani pered müüki koos tarudega .

Mesilased käivad tühjas tarus

Mesilased käivad tühjas tarus kus on 1 kärg vähese meega ja mõned kärjepõhjad. Ei tea kas nad käivad seal mett võtmas või kavatsevad sülemiga sinna kolida? Loodan et ikka otsustavad sinna minna, kuna too on ainuke puhastatud ja mummude jaoks vaba taru. Ise mõtlesin et vaevalt nad sealt mett võtmas käivad, kuna korjet peaks olema praegu küllaga.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Enam kui kindel on see, et

Enam kui kindel on see, et mesilased käivad seal tarus just sellesama meekärje kallal. Ja miks nad ei peaks ka seal käima, mesi vabalt võtta. Seda kas korjet on või mitte, ja kui, siis kuipalju seda on, ei ole silma järgi sugugi lihtne hinnata.