Vist kärjekoi

Tere

Minul selline mure, et kahes tarus on tõenäoliselt kärjekoi sees. Sellised kuni 2 cm pikad valged, tumeda peaga vaglad toimetavad raamipulkade vahel. Kuidas neist lahti saada? olen lugenud erinevadi raamatuid ja õpikuid, aga seal ei ole juhist kuidas neist tarudes lahti saada. Räägitakse vaid tuhtuse hoidmisest mesilas. Kas äkki on siiski mingi meetod kuidas neist tarudes lahti saada?

Tänan juba ette abi või selgituste eest

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kärjekoi tõrje

Nii see on, puhtus, puhtus ja veelkord puhtus! Selle igipõlise ja üdini loodusliku meetmega saab edukalt võidelda nii kärjekoi kui ka suure hulga teiste mesilasperele kahjulike pahalaste vastu.
Teiseks meetmeks on taru ja tema osade täpsus. Kõik liigsed vahed ja pilud, kuhu mesilane ligi ei saa, on prahi sadestumiseks ideaalsed kohad. Selle prahi sisse aga sätivad omale elupaiga nii kärjekoid kui ka bakterid/viirused.
Kärjehoidlas saab koid tõrjuda tuuletõmbuse, äädika ja talvise madala temperatuuriga. Ruum peab olema sedavõrd tihe, et koiliblikad sinna sisse ei saaks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kÄRJE KOI TARUS

minu kogemused ütlevad nii. et kärje koi tuleb tarru kui pere on nörk, tarus on haudme aal kärgi, kärgi on liiga palju tarus ,millel mesilased kevade hakul  ei käi.

Kuna kevadel on palju kärgi siis mesilased ei kata neid, aga tarus on nis soe juba et kärje koi l on soodus arenemiseks.
tugevas peres seda ei juhtu.

minu ainuke soovitus on radikaalne aga töhus.
kuna pered on juba suht tugevad, siis tee nii.
vöta uus taru.(puhastatud ja pöletatud) teise sönaga tesifitseeritud,
otsid perest ema ülese,raputad köik mesilased uude tarru,
paned sinna puhtad   raamid.(parem on kui üles ehitatud on , kui aga pole siis ainult kunst kärjed.

kui paned ainult kunst kärjed siis 5 tüki, kui aga ka üles ehitatud siis pane nad paari kaupa ja vöib ka möne rohkem panna,siis pane vahe lauad mölemasse poole ja soojustus., kuna sööt jähi vanasse taru , siis  pane neile siirupit.
umbes 3 l see on selleks puhuks kui ilmad ei vöimalda öuest korjata.


Vana taru aga tesifitseeri ja puhasta, raamid sulata ja padjad tesifitseeri. ja siis vöid uuesti pere taru panna.
siis on kindel et ei  tule koi raamide ja muuga puhtasse tarru.


nii palju veel koi sööb ainult neid raame milles on koorunud haue,  kui on raamid miles mesilasi pole koorunud siis seda  kärje koi ei taha.

edu sulle.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

veel koidest

 kas pole mitte nii, et kärjekoi tahab mesilasest paar kraadi madalamat temperatuuri ja seepärast meeldivadki koile just nõrgad pered ja nende pesade pealsed. lippide ja raamide vahelistesse pragudesse on sel juhul päris sobiv koht ennast sättida. mina tapsin nähaolevad tõugud, korjasin lipid ära, eemaldasin mesilaste poolt katmata  raamid ja panin peale kile. nii nagu korpustarudelgi. kile all pole neil asu mesilaste tõttu ja võibolla ka pole temperatuur neile sobiv. kile ja soojustuse vahel pole neil midagi süüa. nii nad välja suridki. kile panin kahes osas, et neid sai läbivaatuse ajal teineteise suhtes nihutada. nii ei jahutanud liigselt pesa kile eemaldamisega. eelmisel aastal kui mingil ajal oli tarus 50 raami ja nektarit toodi rohkem kui tuulutada jõuti ,võtsin kiled ära ja panin peale sitsiriide. olukord paranes kohe. tagantjärgi mõeldes ei taipa ma üldse, milleks need lipid head on peale koide kasvatamise.

Võrreldes varasemaga on pered


Võrreldes varasemaga on pered jõudu kogunud ja enam ei olnud vastseid näha. eelmisel korral said liistud ja raamiservad ka puhtaks tehtud. Tervet peret ei julge ümber tõstma hakata, tundub algajale liiga suur ettevütmine ja pidurdaks perede arengut hirmsasti.

Loodaks mesilaste oma abiga koist jagu saada. raamide peale kile panemis tasub vist proovida.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kärjekoi lamavtarude probleem


kärjekoi lamavtarude probleem korpustarude kärjeraamidel ta puudub -ka hiljem hoidlas...raamivaheliistud on täielik pask süsteem-et kile ja kattepadi tundub parem.

Eesti raam hoffmanni õlaga oleks bro,aga kodustes tingimustes raske järele teha..