Mesilaste kättesaamine maja seina seest Tallinnas Nõmmel

Elan Tallinnas Nõmmel puumajas. Mõni aasta tagasi oli mul ukse taga külaline. Too külaline küsis, kas ma ei ole märganud üht mesilasparve majast möödumas. Ma ei olnud näinud. Läks mõni päev mööda ning ma kuulsin äkki võimast porinat toaseina sees. Kahjuks ei jätnud too külaline oma koordinaate. Ilmselt olid tema mesilased rändama läinud ja kolinud mu maja seina sisse. 


Nüüd on nad siin elanud juba mitu aastat ja tundub, et ka peret heitnud. Kuna ühel kevadel oma õuel olles nägin, kuidas parv mesilasi tuli sellest katuseräästast, kus ma enamasti mesilasi tiirutamas näen ning siirdus üle raudtee ja kadus.  

Ma ei ole pidanud mesilaste elutsemist seina see probleemiks, kuna nad ei häiri ja sama samas mõtlen, et nende lahtisaamiseks tuleks ilmselt hakkama parajat majalammutamist ettevõtma- seinalaudu lahti kangutama jne. Seetõttu ei ole plaaninud nendest lahti saamist. Las elavad, kui neile seal meeldib.

Samas ma olen mõelnud aastaid mesilaste pidamisele, aga ei ole veel nii kaugele jõudnud ja siis mõtlesingi, et huvitav kas on ka mingit muud moodust peale seinalaudade maha võtmise, et mesilasi kätte saada. Siis võiks ju neid ka maal pidada. Mesilastel on elamine ökoloogiliselt paremas keskkonnas ka suurem rõõm.

Seega minu küsiumus: kas on võimalik saada mesilasi seinast kätte nii, et maja ei pea hakkama laiali lammutama?


 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Mesilaste kättesaamine

Vastus on üsna lühike: ilma lammutustöödeta, (ok. viisakamalt - osalise demonteerimiseta) mesilasi kätte ei saa.

Kunagi ühe pere saime isaga

Kunagi ühe pere saime isaga väikse pumbamaja katusekontstruktsioonist kätte. Seal piisas paari otsalaua eemaldamisest. Pesa oli klaasvilla sees. Ühelt poolt eemaldasime ettevaatlikult villa koos kärgede ja mesilastega, teiselt poolt (ruumis sees) andsime kõvasti suitsu). Saime ema ka kätte (hiljem kontrollides selgus). Aga seal oli pere paigas olnud kuu-kaks ja konstruktsioon oli lihtne. Eks sõltubki, kui keeruline demontaazh tuleks ette võtta.

Juhul kui metsamesiniku

Juhul kui metsamesiniku variant on vastuvõetamatu tuleb maja ilmselt maha müüa.Pane kuulutus lehte-Müüa mesilaspere koos suure (hästi tuunitud)taruga.