Kupp

Tere mesiniku härrad.

Olen pool loll,saades neli taru .Küsimus?Kas aseemakupp tähendab küüraka ema hauet.Kas need kupud,mis on 1cm kõrgmd on kõik lesehaudme kupud,või asendusemakupud.Tänan algajat keerulisel teel.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

RE: kupp

Aseemakupp on töölishaudmele kasvatatud emakupp. Ülejäänud pinnast tõesti kõrgem, kaarjalt allapoole suunduv, enamasti väiksem kui tavaline emakupp (sülemikupp). Sülemikupp tehakse tavaliselt kärje serva, raami alumise liistu külge, ka kärje vigastatud kohale. Pikkus väga varieeruv, keskmiselt 3-4cm, allapoole rippuv.
Küürakhaue on töömesilaste poolt munetud munadest kasvatatud haue. Kuna töömesilased munevad ainult viljastamata mune, siis kasvavad sellisest haudmest lesed. Lesekann eeldab aga veidi suuremat ja kõrgemat kannu. Kuna tööliskärjel on 5,5mm läbimõõduga kannud, siis tehakse need kaanetamisel veidi pikemaks. Haudmeväli on väga lünklik, kuna kõigis kannudes ei ole mune, kannud kaanetatud kõrge kaarja kaanega.
Lesehaudme kuppe mesinduses ei tunta, on olemas lesehaue mis paikneb ca 7mm läbimõõduga kärjekannudes, enamasti ehitatakse sellised kannud kärje servadesse. Samuti on lesehaue 1-2mm kõrgem kui töölishaue.

See eelnev oli lühiülevaade.
Palun ära pane pahaks, aga kahjuks järeldan juba Sinu küsimustest, et mesindus on Sulle sama segane teema nagu Kärt-Pörtli särk pühapäeva hommikul. Seega külasta lähimat raamatukogu ja võta sealt kaasa kogu mesindusalane kirjandus. Ja loe iga raamat algatuseks kohe 2 korda läbi. Alustada sobiks näiteks Taltsi ''Tegelikust mesindusest''.