mesilaste transport

tere. Probleem selline, et mesilaste kõrval hakkab kohe õitsema raps. Seda mett kahjuks ei soovi. Leidsin tarudele uue koha. linnulennult vanasse kohta 2 kilmeetrit. kas mesilased võivad korjelt tulles lennata tagasi vanasse kohta. Samas väga kaugele kodunt ka ei taha viia. Mis on see minimaalne vahemaa vana asukohaga. ette tänades!!!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Rapsimesi

on mesiniku kuld peaasi et ei oleks mürgitamist, ütle ostjale see on rapsimesi hind odavam ostavad köik ära kui on küsimusi helista 5131592

Pronksmedal (100p.)

taliraps

Kui taliraps õitseb, siis mürgitatakse seda vaid haiguste vastu.

Evakuatsioon

Lühim vahemaa kuhu olen omi vedanud,oli linnulennult 500m. Koju tagasilendu ei täheldanud, kuid siin oli määravaks üle saja meetri laiune kõrge ja tihe metsariba , mis tõkestas koduteed.Vaba maastiku puhul oleks kogu seltskond mul kodus tagasi olnud. 

  Üldiselt tuleks tarud viia mesilaste lennuraadiusest välja. Kui uues kohas on olemas korje ja koju tagasi just päris vaba lend ei ole,peaks kahest kilomeetrist piisama.Kontrolliks võid mõne taru vanasse asukohta panna sülemikasti, kuhu kogunevad tagasilennanud mesilased - need võid paari päeva pärast järele viia ja mõnda tarusse juurde lisada.
Edu!

aitähh öistele vastajatele.

aitähh öistele vastajatele. talirapsi mürgitati mai keskel kahjurite vastu. see oli ka mine teadmisel. Aga raps veel ei õitsenud ja mesilasi seal näha polnud. 

olles rapsimett ise maitsenud siiski seda ei soovi. 
Eks ma siis õhtul teen proovi ja panen igaks juhuks sülemikasti vanasse kohta.